Қысқа мерзімді жоспар № 10 сабақ
|
Бөлім: |
Адам жанының құпиясы |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Каримова Аяжан Айбековна |
|
Күні: |
09.02.2023ж |
|
Сыныбы: «9В» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ғ.Мүсірепов «Ұлпан» романы |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
9.1.1.1 әдеби шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасау . |
|
Сабақтың мақсаты: |
Жазушының өмірі мен шығармашылығымен танысады. Әдеби шығарманы көркемдік композициялық тұрғыдан талдайды. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 минут |
І.Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу,сыныпты түгендеу. “Uno” әдісі арқылы топқа бөлу Үй жұмысына берілген тапсырманы сұрау. |
|
2 балл |
Қазақ әдебиеті 9-сынып |
|
Жаңа сабаққа кіріспе 15 минут |
1 бөлім: 1.Психологиялық жағдай тудыру. 2.Оқушылардың қызығушылықтарын ояту 3. жаңа тақырыпқа кіріспе ретінде оқушыларға сауал қою. Бағыттаушы сауалдар: -Ғ.Мүсірепов жайлы естігендерің бар ма? -Жазушының қандай шығармаларымен таныссыңдар? Жазушының өмірі мен шығармашылығына қысқаша тоқталады. «Ұлпан» романына қатысты бейнежазба көрсетеді. (3:15) |
Қойылған сауалдарға жауап береді. Мұқият тыңдайды. |
Дескриптор: -бейнероликті тыңдайды -өз пікірлерін айтады. Түсінбегендерін сұрайды. |
Интербелсенді тақта, оқулық презентация |
|
10 минут (жинақтайды) 7 минут тапсырма бойынша сөйлейді. 5минут Бекіту бөлімі |
2 бөлім: Топпен жұмыс: «Ақылдың алты қалпағы» Өтілген жаңа тақырыпқа қатысты “Сегізаяқ” әдісі арқылы сұрақ-жауап айдарын ұйымдастыру |
Оқушылар 5 топқа бөлінеді. 1-топ: 2-топ: 3-топ: 4-топ: 5-топ:
Кезегі келген оқушы сұраққа жаіап береді. |
Дескриптор: 1-топ: жалпы мәлімет,қысқаша мазмұнын баяндайды. 2-топ: шығармадағы жақсы/жаман оқиғаларды сипаттайды. 3-топ: шығармаға қатысты өз түйсіктерімен бөлісіп,ойларын айтады. 4-топ: шығармашылық жұмыс( комп.талдау) 5-топ: барлығын жинақтап қорытынды жасайды. 6 балл 2 балл |
Дәптер,қалам,оқулық, интербелсенді тақта |
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс: Топ ішінде бағалау; Бағалау парағы арқылы өзін-өзі бағалау; Үй жұмысы: Толық бір қайталап оқу, Өздеріне ұнаған 4 кейіпкерге мінездеме беру; |
Оқушылар кері байланыс жасайды. Үй жұмысын жазып алады. |
Оқушылардың өзара бағалауларын ескере отырып, ортақ қорытынды бағалайды. |
о
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ғ.Мүсірепов “Ұлпан” романы
Ғ.Мүсірепов “Ұлпан” романы
Қысқа мерзімді жоспар № 10 сабақ
|
Бөлім: |
Адам жанының құпиясы |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Каримова Аяжан Айбековна |
|
Күні: |
09.02.2023ж |
|
Сыныбы: «9В» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ғ.Мүсірепов «Ұлпан» романы |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
9.1.1.1 әдеби шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасау . |
|
Сабақтың мақсаты: |
Жазушының өмірі мен шығармашылығымен танысады. Әдеби шығарманы көркемдік композициялық тұрғыдан талдайды. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 минут |
І.Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу,сыныпты түгендеу. “Uno” әдісі арқылы топқа бөлу Үй жұмысына берілген тапсырманы сұрау. |
|
2 балл |
Қазақ әдебиеті 9-сынып |
|
Жаңа сабаққа кіріспе 15 минут |
1 бөлім: 1.Психологиялық жағдай тудыру. 2.Оқушылардың қызығушылықтарын ояту 3. жаңа тақырыпқа кіріспе ретінде оқушыларға сауал қою. Бағыттаушы сауалдар: -Ғ.Мүсірепов жайлы естігендерің бар ма? -Жазушының қандай шығармаларымен таныссыңдар? Жазушының өмірі мен шығармашылығына қысқаша тоқталады. «Ұлпан» романына қатысты бейнежазба көрсетеді. (3:15) |
Қойылған сауалдарға жауап береді. Мұқият тыңдайды. |
Дескриптор: -бейнероликті тыңдайды -өз пікірлерін айтады. Түсінбегендерін сұрайды. |
Интербелсенді тақта, оқулық презентация |
|
10 минут (жинақтайды) 7 минут тапсырма бойынша сөйлейді. 5минут Бекіту бөлімі |
2 бөлім: Топпен жұмыс: «Ақылдың алты қалпағы» Өтілген жаңа тақырыпқа қатысты “Сегізаяқ” әдісі арқылы сұрақ-жауап айдарын ұйымдастыру |
Оқушылар 5 топқа бөлінеді. 1-топ: 2-топ: 3-топ: 4-топ: 5-топ:
Кезегі келген оқушы сұраққа жаіап береді. |
Дескриптор: 1-топ: жалпы мәлімет,қысқаша мазмұнын баяндайды. 2-топ: шығармадағы жақсы/жаман оқиғаларды сипаттайды. 3-топ: шығармаға қатысты өз түйсіктерімен бөлісіп,ойларын айтады. 4-топ: шығармашылық жұмыс( комп.талдау) 5-топ: барлығын жинақтап қорытынды жасайды. 6 балл 2 балл |
Дәптер,қалам,оқулық, интербелсенді тақта |
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс: Топ ішінде бағалау; Бағалау парағы арқылы өзін-өзі бағалау; Үй жұмысы: Толық бір қайталап оқу, Өздеріне ұнаған 4 кейіпкерге мінездеме беру; |
Оқушылар кері байланыс жасайды. Үй жұмысын жазып алады. |
Оқушылардың өзара бағалауларын ескере отырып, ортақ қорытынды бағалайды. |
о
|
шағым қалдыра аласыз













