Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ тақырыбы: Графика жанры.
|
Бөлім |
Кіріспе, жалпы бейнелеу өнері бөлімі. |
|
Педагогтың Т.А.Ә |
Даулеткерей Меруерт Гарипжанқызы. |
|
Күні |
1.10.2024ж |
|
Үйірме атауы |
Бояулар сыры |
|
Мақсаты |
|
|
Күтілетін нәтижелер |
-Оқушылар графика жанрының
ерекшелігін түсінеді. |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ Уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
Сабақтың Басы 10 минут |
1.Ұйымдастыру
|
Топ басшысы топ оқушылары туралы ақпарат береді. Сабақ мақсатымен танысады. |
|
|
2.Психологиялық ахуал қалыптыстыру: Мақсаты: Оқушылардың ойын ойнау арқылы ортасын теңестіру. "Қарындашпен бейнеле" ойыны: |
Оқушылар 30 секунд ішінде өз көңіл-күйін бір сызықпен немесе геометриялық пішін арқылы бейнелейді. |
Ақ парақ, қарындаштар. |
|
|
Сабақтың ортасы 25 минут |
3. Жаңа тақырып. Мақсаты: Бейнелеудегі графикалық жанр туралы түсінік беру. Графика жанры дегеніміз не?
Графиканың түрлері:
Графикада қолданылатын құралдар:
Танымал графикалық суретшілер:
|
Мұғалімнің берген ақпаратын өздеріне жазып алады. |
Графика жанрына арналған суреттер мен слайдтар.
Графикалық техникалар бойынша қысқа видео (YouTube) "Графикалық сурет салу техникасы" "Штрихтау әдістері" |
|
5 минут |
4.Сергіту сәті "Сызықтар ойыны" жаттығуы. |
Оқушылар әртүрлі сызықтар мен пішіндер арқылы белгілі бір бейнені жасауы керек (мысалы, үй, ағаш, жануар) |
Ақ парақ, қарындаштар, т.б. |
|
Практикалық бөлім 35 минут |
5.Тәжірибе алаңы Мақсаты: Жаңа тақырып бойынша білу, түсіну деңгейлерін тәжірибеде қолдану. "Графикалық миниатюра" тапсырмасы: Мұғалім жұмыс барысында оқушыларға кеңес береді. |
Оқушылар табиғат, адам немесе жануар тақырыбында графикалық сурет салады. Штрихтау, нүктелеу, сызықтар арқылы рең беру әдістерін қолданады. Дайын жұмыстар көрмеге қойылып, әр оқушы өз жұмысын қорғайды. |
Қарапайым қарындаш, тушь, линер. Ақ қағаз (А4, А3 формат). Өшіргіш, қаламұш, көмір. |
|
Сабақтың соңы 5 минут |
6.Кері байланыс. "Графика әлемі" рефлексиясы:
|
Мұғаліммен кері байланыс жасайды. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Графика жанры
Графика жанры
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ тақырыбы: Графика жанры.
|
Бөлім |
Кіріспе, жалпы бейнелеу өнері бөлімі. |
|
Педагогтың Т.А.Ә |
Даулеткерей Меруерт Гарипжанқызы. |
|
Күні |
1.10.2024ж |
|
Үйірме атауы |
Бояулар сыры |
|
Мақсаты |
|
|
Күтілетін нәтижелер |
-Оқушылар графика жанрының
ерекшелігін түсінеді. |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ Уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
Сабақтың Басы 10 минут |
1.Ұйымдастыру
|
Топ басшысы топ оқушылары туралы ақпарат береді. Сабақ мақсатымен танысады. |
|
|
2.Психологиялық ахуал қалыптыстыру: Мақсаты: Оқушылардың ойын ойнау арқылы ортасын теңестіру. "Қарындашпен бейнеле" ойыны: |
Оқушылар 30 секунд ішінде өз көңіл-күйін бір сызықпен немесе геометриялық пішін арқылы бейнелейді. |
Ақ парақ, қарындаштар. |
|
|
Сабақтың ортасы 25 минут |
3. Жаңа тақырып. Мақсаты: Бейнелеудегі графикалық жанр туралы түсінік беру. Графика жанры дегеніміз не?
Графиканың түрлері:
Графикада қолданылатын құралдар:
Танымал графикалық суретшілер:
|
Мұғалімнің берген ақпаратын өздеріне жазып алады. |
Графика жанрына арналған суреттер мен слайдтар.
Графикалық техникалар бойынша қысқа видео (YouTube) "Графикалық сурет салу техникасы" "Штрихтау әдістері" |
|
5 минут |
4.Сергіту сәті "Сызықтар ойыны" жаттығуы. |
Оқушылар әртүрлі сызықтар мен пішіндер арқылы белгілі бір бейнені жасауы керек (мысалы, үй, ағаш, жануар) |
Ақ парақ, қарындаштар, т.б. |
|
Практикалық бөлім 35 минут |
5.Тәжірибе алаңы Мақсаты: Жаңа тақырып бойынша білу, түсіну деңгейлерін тәжірибеде қолдану. "Графикалық миниатюра" тапсырмасы: Мұғалім жұмыс барысында оқушыларға кеңес береді. |
Оқушылар табиғат, адам немесе жануар тақырыбында графикалық сурет салады. Штрихтау, нүктелеу, сызықтар арқылы рең беру әдістерін қолданады. Дайын жұмыстар көрмеге қойылып, әр оқушы өз жұмысын қорғайды. |
Қарапайым қарындаш, тушь, линер. Ақ қағаз (А4, А3 формат). Өшіргіш, қаламұш, көмір. |
|
Сабақтың соңы 5 минут |
6.Кері байланыс. "Графика әлемі" рефлексиясы:
|
Мұғаліммен кері байланыс жасайды. |
шағым қалдыра аласыз













