|
Бөлім |
«Атақты тұлғалар» 28 сабақ |
||||
|
Пәні: |
Бейнелеу өнері |
||||
|
Күні: |
02.04.2025ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Н.Дусбаева |
||||
|
Сынып: 3 «Ә» |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Графика. Кітап графикасы. Алдаркөсе |
||||
|
Оқу бағдарламасы на сәйкес оқыту мақсаттары |
3.4.2.2 Графикалық жұмысты күрделі тәсілмен таныстырудың түрлі мүмкіндіктерін білу және түсіндіру |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Кітап графикасының не екенін анықтайды |
||||
|
Құндылық |
Тәуелсіздік және отаншылдық айы. Ар –намыс қана тәуелсіздікке тірек бола алады |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Ой қозғау» әдісі Иллюстрация дегеніміз не? Кітап мұқабасының иллюстрациясына қарап, кітап мазмұны не туралы екенін анықтап көр.
|
Оқушылар сабаққа назар аударады. Жабырқауды білмейміз, Жалқаулықты сүймейміз. Біз талантты жас ұлан, Үлгі аламыз жақсыдан Сұраққа жауап береді |
Мадақтау |
|
|
|
Сабақтың ортасы 11 мин Сергіту сәті 2 минут |
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Кітап графикасы деген не? Кітаптың мұқабасы қандай болады? Ол неден жасалады? Мұқабаның құрылымы туралы не білесің? ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: Кітап графикасы туралы не білдің? |
Сұрақтарға жауап береді Сұраққа жауап береді Оқушылар сергіту сәтін жасайды. |
Дескриптор: -кітап графикасының мағынасын айтады -мұқабаны жасайтын материалды айтады -мұқабаның құрылымын анықтайды |
Оқулық.
. |
|
|
20 мин |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Менің шеберханам» әдісі Берілген үлгі бойынша Алдаркөсенің суретін сал. Қауіпсіздік ережесі: 1.Мұғалімнің тапсырмасын мұқият тыңдап, тек мұғалімнің рұқсатынан кейін ғана жұмысқа кіріс. 2.Жұмыс орныңды дайындап ал. 3.Жұмыс барысында қылқаламды не акварель бояуын ұқыпты пайдалан. 4.Бояуды аузыңа, көзіңе жақындатпа. 5.Жұмыс аяқталған соң, қылқалам мен ыдысыңды тазалап, орнына салып қой. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: Тапсырмадан не үйрендің? |
Мұғалімнің нұсқаулығымен сурет салады Адам денесінің сұлбасын сызып алады.Алдымен домалақ пішінде адамның басын салып алады. Содан кейін денесін, аяқ- қолын анықтап салып шығады. Бет-әлпетіне көзін, қасын, аузын, мұрнын, шашын бейнелейді. Сары, сарғылт түстермен бетін бояп шығарады. Киімін ашық қоңыр түспен, көлеңкесін күлгін түспен бояйды. Артқы фонын, көгілдір аспанды, күлгін тауды, жасыл жер бетін рет- ретімен бояп шығады |
Дескриптор: -мұғалімді мұқият тыңдайды. -берілген тапсырмаларды дұрыс орындайды. - таңбаның пішінін жасай алады. |
Қажетті құрал- жабдықтар: Түрлі түсті қарындаш, түсті бор, пастель, қағаз, қатырмақағаз, түрлі түсті қағаздар, қайшы, желім. Қауіпсіздік ережесі жазылған слайд
|
|
|
Сабақтың соңы 7 мин |
Рефлексия «НЕГЕ? НЕЛІКТЕН? НЕ ҮШІН? сұрақтарына жауап береді. Кітап мұқабасында не беріледі? Иллюстрация деп нені айтамыз? Кітапқа иллюстрация не үшін қажет? |
Сұрақтарға жауап береді |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Графика. Кітап графикасы. Алдаркөсе 28 сабақ ҚМЖ 3 сынып
Графика. Кітап графикасы. Алдаркөсе 28 сабақ ҚМЖ 3 сынып
|
Бөлім |
«Атақты тұлғалар» 28 сабақ |
||||
|
Пәні: |
Бейнелеу өнері |
||||
|
Күні: |
02.04.2025ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Н.Дусбаева |
||||
|
Сынып: 3 «Ә» |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Графика. Кітап графикасы. Алдаркөсе |
||||
|
Оқу бағдарламасы на сәйкес оқыту мақсаттары |
3.4.2.2 Графикалық жұмысты күрделі тәсілмен таныстырудың түрлі мүмкіндіктерін білу және түсіндіру |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Кітап графикасының не екенін анықтайды |
||||
|
Құндылық |
Тәуелсіздік және отаншылдық айы. Ар –намыс қана тәуелсіздікке тірек бола алады |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Ой қозғау» әдісі Иллюстрация дегеніміз не? Кітап мұқабасының иллюстрациясына қарап, кітап мазмұны не туралы екенін анықтап көр.
|
Оқушылар сабаққа назар аударады. Жабырқауды білмейміз, Жалқаулықты сүймейміз. Біз талантты жас ұлан, Үлгі аламыз жақсыдан Сұраққа жауап береді |
Мадақтау |
|
|
|
Сабақтың ортасы 11 мин Сергіту сәті 2 минут |
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Кітап графикасы деген не? Кітаптың мұқабасы қандай болады? Ол неден жасалады? Мұқабаның құрылымы туралы не білесің? ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: Кітап графикасы туралы не білдің? |
Сұрақтарға жауап береді Сұраққа жауап береді Оқушылар сергіту сәтін жасайды. |
Дескриптор: -кітап графикасының мағынасын айтады -мұқабаны жасайтын материалды айтады -мұқабаның құрылымын анықтайды |
Оқулық.
. |
|
|
20 мин |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Менің шеберханам» әдісі Берілген үлгі бойынша Алдаркөсенің суретін сал. Қауіпсіздік ережесі: 1.Мұғалімнің тапсырмасын мұқият тыңдап, тек мұғалімнің рұқсатынан кейін ғана жұмысқа кіріс. 2.Жұмыс орныңды дайындап ал. 3.Жұмыс барысында қылқаламды не акварель бояуын ұқыпты пайдалан. 4.Бояуды аузыңа, көзіңе жақындатпа. 5.Жұмыс аяқталған соң, қылқалам мен ыдысыңды тазалап, орнына салып қой. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: Тапсырмадан не үйрендің? |
Мұғалімнің нұсқаулығымен сурет салады Адам денесінің сұлбасын сызып алады.Алдымен домалақ пішінде адамның басын салып алады. Содан кейін денесін, аяқ- қолын анықтап салып шығады. Бет-әлпетіне көзін, қасын, аузын, мұрнын, шашын бейнелейді. Сары, сарғылт түстермен бетін бояп шығарады. Киімін ашық қоңыр түспен, көлеңкесін күлгін түспен бояйды. Артқы фонын, көгілдір аспанды, күлгін тауды, жасыл жер бетін рет- ретімен бояп шығады |
Дескриптор: -мұғалімді мұқият тыңдайды. -берілген тапсырмаларды дұрыс орындайды. - таңбаның пішінін жасай алады. |
Қажетті құрал- жабдықтар: Түрлі түсті қарындаш, түсті бор, пастель, қағаз, қатырмақағаз, түрлі түсті қағаздар, қайшы, желім. Қауіпсіздік ережесі жазылған слайд
|
|
|
Сабақтың соңы 7 мин |
Рефлексия «НЕГЕ? НЕЛІКТЕН? НЕ ҮШІН? сұрақтарына жауап береді. Кітап мұқабасында не беріледі? Иллюстрация деп нені айтамыз? Кітапқа иллюстрация не үшін қажет? |
Сұрақтарға жауап береді |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
шағым қалдыра аласыз














