|
Бөлім |
«Атадан қалған асыл мұра» 17 сабақ |
||||
|
Пәні: |
Бейнелеу өнері |
||||
|
Күні: |
15.01.2025ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Дусбаева Н. |
||||
|
Сынып: 3Ә |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Графика. Тарихи мұра |
||||
|
Оқу бағдарламасы на сәйкес оқыту мақсаттары |
3.3.2.1 Бейнелер мен пішіндерді зерттеу кезінде олардың айырмашылықтары мен ұқсастықтарының себептерін түсіне отырып, қоршаған әлемнің ерекшеліктерін түсіндіру және графика құралдары арқылы таныс бейнелер мен пішіндерді білдіру. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тастың бетіне салынған суреттерді салып үйрену |
||||
|
Құндылық |
Жақсылыққа, игілікке бой түзеуге, абыройлыболуға, ар-ұждан, намыс, жауапкершілік, мейірімділік, қамқорлық пен әділдік қасиеттерін жоғары ұстауға баулу және құқықтық мәдениетін қалыптастыру |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (2 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату.
|
Оқушылар сабаққа назар аударады. Жабырқауды білмейміз, Жалқаулықты сүймейміз. Біз талантты жас ұлан, Үлгі аламыз жақсыдан |
|
|
|
|
Сабақтың ортасы (3 мин) 11 мин |
«Ой қозғау» әдісі Графиканың қандай түрлері бар? Петроглиф – өте ертеде тақтатас пен жартастарға салынған суреттер мен бейнелер.
1-тапсырм Ұжымдық жұмыс «Суреттер сөйлейді» әдісі Жартастағы суреттерге қара. Осы суреттер қандай құралдармен салынды деп ойлайсың? Петроглифтерде қандай суреттер бейнеленгенін анықтап көр. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: Петроглиф деген не? |
Сұраққа жауап береді
Сурет бойынша сұрақтарға жауап береді
|
Мадақтау Дескриптор: -суреттерді салған құралдарды анықтайды -петроглифтердегі суреттердің мазмұнын анықтайды |
|
|
|
20 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Менің шеберханам» әдісі Мына петроглифтерді «Күн басты адам», «Өгіз үстіндегі Күн» графикалық құралдармен көшіріп және табиғатпен салыстыра отырып бейнелеу. Параққа бейнені үйлесімді орналастыру, сызық, штрих, дақ арқылы бейнені тарихи түпнұсқалық негізде орындау. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: Тапсырмадан не үйрендің? «Қыдырып қайтайық» |
Алдымен қарындашпен сызып алып, содан соң түрлі түсті гуашьпен бояйды. Сергіту сәтін жасайды |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: -мұғалім нұсқауы бойынша сурет салады «Басбармақ» арқылы |
Қажетті құрал- жабдықтар қарындаш альбом гуашь
https://youtu.be/SCvZLP26q0E?si=e30zpLVPM- kbLnzW |
|
|
Сабақтың соңы Рефлек сия 7 мин |
«Үш сұрақ» әдісі 1.Бүгінгі сабақтан не үйрендің? 2.Бүгінгі сабақтан өзіңе қажет қандай ақпарат алдың? 3.Бүгінгі сабақта қандай тапсырма оңай, не қиын болды? |
Сұрақтарға жауап береді |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Графика. Тарихи мұра ҚМЖ бейнелеу 17 саб 3 сын
Графика. Тарихи мұра ҚМЖ бейнелеу 17 саб 3 сын
|
Бөлім |
«Атадан қалған асыл мұра» 17 сабақ |
||||
|
Пәні: |
Бейнелеу өнері |
||||
|
Күні: |
15.01.2025ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Дусбаева Н. |
||||
|
Сынып: 3Ә |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Графика. Тарихи мұра |
||||
|
Оқу бағдарламасы на сәйкес оқыту мақсаттары |
3.3.2.1 Бейнелер мен пішіндерді зерттеу кезінде олардың айырмашылықтары мен ұқсастықтарының себептерін түсіне отырып, қоршаған әлемнің ерекшеліктерін түсіндіру және графика құралдары арқылы таныс бейнелер мен пішіндерді білдіру. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тастың бетіне салынған суреттерді салып үйрену |
||||
|
Құндылық |
Жақсылыққа, игілікке бой түзеуге, абыройлыболуға, ар-ұждан, намыс, жауапкершілік, мейірімділік, қамқорлық пен әділдік қасиеттерін жоғары ұстауға баулу және құқықтық мәдениетін қалыптастыру |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (2 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату.
|
Оқушылар сабаққа назар аударады. Жабырқауды білмейміз, Жалқаулықты сүймейміз. Біз талантты жас ұлан, Үлгі аламыз жақсыдан |
|
|
|
|
Сабақтың ортасы (3 мин) 11 мин |
«Ой қозғау» әдісі Графиканың қандай түрлері бар? Петроглиф – өте ертеде тақтатас пен жартастарға салынған суреттер мен бейнелер.
1-тапсырм Ұжымдық жұмыс «Суреттер сөйлейді» әдісі Жартастағы суреттерге қара. Осы суреттер қандай құралдармен салынды деп ойлайсың? Петроглифтерде қандай суреттер бейнеленгенін анықтап көр. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: Петроглиф деген не? |
Сұраққа жауап береді
Сурет бойынша сұрақтарға жауап береді
|
Мадақтау Дескриптор: -суреттерді салған құралдарды анықтайды -петроглифтердегі суреттердің мазмұнын анықтайды |
|
|
|
20 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Менің шеберханам» әдісі Мына петроглифтерді «Күн басты адам», «Өгіз үстіндегі Күн» графикалық құралдармен көшіріп және табиғатпен салыстыра отырып бейнелеу. Параққа бейнені үйлесімді орналастыру, сызық, штрих, дақ арқылы бейнені тарихи түпнұсқалық негізде орындау. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: Тапсырмадан не үйрендің? «Қыдырып қайтайық» |
Алдымен қарындашпен сызып алып, содан соң түрлі түсті гуашьпен бояйды. Сергіту сәтін жасайды |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: -мұғалім нұсқауы бойынша сурет салады «Басбармақ» арқылы |
Қажетті құрал- жабдықтар қарындаш альбом гуашь
https://youtu.be/SCvZLP26q0E?si=e30zpLVPM- kbLnzW |
|
|
Сабақтың соңы Рефлек сия 7 мин |
«Үш сұрақ» әдісі 1.Бүгінгі сабақтан не үйрендің? 2.Бүгінгі сабақтан өзіңе қажет қандай ақпарат алдың? 3.Бүгінгі сабақта қандай тапсырма оңай, не қиын болды? |
Сұрақтарға жауап береді |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
шағым қалдыра аласыз













