|
Бөлім |
«Атадан қалған асыл мұра» 18 сабақ |
||||
|
Пәні: |
Бейнелеу өнері |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 3 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Графика. Төрт түлік |
||||
|
Оқу бағдарламасы на сәйкес оқыту мақсаттары |
3.3.2.2 "Есте сақтау арқылы сурет салу" және "Бақылау арқылы сурет салу" ұғымдарын білу, бейнелер мен пішіндерді зерттеу кезінде олардың айырмашылықтары мен ұқсастықтарының себептерін түсіне отырып, графика құралдары арқылы таныс бейнелер мен пішіндерді білдіру. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Үй жануарының суретін салуды үйрену |
||||
|
Құндылық |
Жақсылыққа, игілікке бой түзеуге, абыройлыболуға, ар-ұждан, намыс, жауапкершілік, мейірімділік, қамқорлық пен әділдік қасиеттерін жоғары ұстауға баулу және құқықтық мәдениетін қалыптастыру |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (2 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. |
Оқушылар сабаққа назар аударады. Жабырқауды білмейміз, Жалқаулықты сүймейміз. Біз талантты жас ұлан, Үлгі аламыз жақсыдан |
|
|
|
|
Сабақтың ортасы (3 мин) 11 мин |
«Ой қозғау» әдісі Төрт түлік деп қандай мал түрлерін айтады? Жануарларды бейнелеу қай жанр түріне жатады?
1-тапсырм Ұжымдық жұмыс «Суреттер сөйлейді» әдісі Жануарлар пішіні қандай графикалық өрнектермен безендірілген? Модельден немесе үлгіден қарап, бақылып немесе есте сақтау арқылы саламыз. Мал бейнелерін еске түсіреміз. Мысалы, қой, сиыр, жылқы, түйе бейнесін еске түсірейік, олар қандай еді? Алғаш «төрт түлік» нобайын өз қалауларыңмен үлгіден не малдың өзін бақылап зерттей отырып немесе еске түсіре отырып салып аламыз. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: Жануарлар пішіні қандай графикалық өрнектермен безендірілген? |
Сұрақтарға жауап береді
Сурет бойынша сұрақтарға жауап береді
|
Мадақтау Дескриптор: -графикалық өрнек түрлерін анықтайды -сұрақтарға жауап береді |
Жануарлар дың суреті
|
|
|
20 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Менің шеберханам» әдісі Төрт түліктің суретін есте сақтау немесе бақылау арқылы бейнеле
ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: Тапсырмадан не үйрендің? «Қыдырып қайтайық» |
Төрт түліктің суретін салып графикалық өрнектермен безендіреді Сергіту сәтін жасайды |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: -үлгі бойынша суретті бейнелейді -жануарларды табиғатпен байланыстырып салады -дайын болған суретті түрлі түсті фломастермен безендіріп бояйды «Басбармақ» арқылы |
Қажетті құрал- жабдықтар Түрлі түсті қарындаш тар, фломастер, түрлі түсті бор, пастель.
|
|
|
Сабақтың соңы Рефлек сия 7 мин |
«Үш сұрақ» әдісі 1.Бүгінгі сабақтан не үйрендің? 2.Бүгінгі сабақтан өзіңе қажет қандай ақпарат алдың? 3.Бүгінгі сабақта қандай тапсырма оңай, не қиын болды? |
Сұрақтарға жауап береді |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Графика. Төрт түлік ҚМЖ бейнелеу 18 сабақ 3 сын.docx
Графика. Төрт түлік ҚМЖ бейнелеу 18 сабақ 3 сын.docx
|
Бөлім |
«Атадан қалған асыл мұра» 18 сабақ |
||||
|
Пәні: |
Бейнелеу өнері |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 3 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Графика. Төрт түлік |
||||
|
Оқу бағдарламасы на сәйкес оқыту мақсаттары |
3.3.2.2 "Есте сақтау арқылы сурет салу" және "Бақылау арқылы сурет салу" ұғымдарын білу, бейнелер мен пішіндерді зерттеу кезінде олардың айырмашылықтары мен ұқсастықтарының себептерін түсіне отырып, графика құралдары арқылы таныс бейнелер мен пішіндерді білдіру. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Үй жануарының суретін салуды үйрену |
||||
|
Құндылық |
Жақсылыққа, игілікке бой түзеуге, абыройлыболуға, ар-ұждан, намыс, жауапкершілік, мейірімділік, қамқорлық пен әділдік қасиеттерін жоғары ұстауға баулу және құқықтық мәдениетін қалыптастыру |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (2 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. |
Оқушылар сабаққа назар аударады. Жабырқауды білмейміз, Жалқаулықты сүймейміз. Біз талантты жас ұлан, Үлгі аламыз жақсыдан |
|
|
|
|
Сабақтың ортасы (3 мин) 11 мин |
«Ой қозғау» әдісі Төрт түлік деп қандай мал түрлерін айтады? Жануарларды бейнелеу қай жанр түріне жатады?
1-тапсырм Ұжымдық жұмыс «Суреттер сөйлейді» әдісі Жануарлар пішіні қандай графикалық өрнектермен безендірілген? Модельден немесе үлгіден қарап, бақылып немесе есте сақтау арқылы саламыз. Мал бейнелерін еске түсіреміз. Мысалы, қой, сиыр, жылқы, түйе бейнесін еске түсірейік, олар қандай еді? Алғаш «төрт түлік» нобайын өз қалауларыңмен үлгіден не малдың өзін бақылап зерттей отырып немесе еске түсіре отырып салып аламыз. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: Жануарлар пішіні қандай графикалық өрнектермен безендірілген? |
Сұрақтарға жауап береді
Сурет бойынша сұрақтарға жауап береді
|
Мадақтау Дескриптор: -графикалық өрнек түрлерін анықтайды -сұрақтарға жауап береді |
Жануарлар дың суреті
|
|
|
20 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Менің шеберханам» әдісі Төрт түліктің суретін есте сақтау немесе бақылау арқылы бейнеле
ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: Тапсырмадан не үйрендің? «Қыдырып қайтайық» |
Төрт түліктің суретін салып графикалық өрнектермен безендіреді Сергіту сәтін жасайды |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: -үлгі бойынша суретті бейнелейді -жануарларды табиғатпен байланыстырып салады -дайын болған суретті түрлі түсті фломастермен безендіріп бояйды «Басбармақ» арқылы |
Қажетті құрал- жабдықтар Түрлі түсті қарындаш тар, фломастер, түрлі түсті бор, пастель.
|
|
|
Сабақтың соңы Рефлек сия 7 мин |
«Үш сұрақ» әдісі 1.Бүгінгі сабақтан не үйрендің? 2.Бүгінгі сабақтан өзіңе қажет қандай ақпарат алдың? 3.Бүгінгі сабақта қандай тапсырма оңай, не қиын болды? |
Сұрақтарға жауап береді |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
шағым қалдыра аласыз













