Қысқа мерзімді жоспары
|
Мектеп: |
Отырар жалпы білім беретін мектебі |
||||||||
|
Бөлім: |
1.Ақпаратты ұсыну |
||||||||
|
Педагогтың аты-жөні: |
Төлімбетова Гүлмира |
||||||||
|
Күні: |
16.10.2024 |
||||||||
|
Сынып: 5 А |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Графикалық ақпаратты екілік кодта ұсыну практикум. |
||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.2.1.4- компьютерге арналған барлық ақпарат екілік түрінде ұсынылғанын түсіндіру; |
||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
- екілік ақпарат туралы біледі; - ақпаратты кодтаудың түрлерін анықтайды; - ақпараттарды кодтау түрлерін ажыратады; |
||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Қазақтың ұлттық құндылықтарың жас ұрпақтың бойына сіңіру |
||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру: Сәлемдесу, психологиялық ахуал қалыптастыру. Оқушылар қатысымын түгелдеу, оқу құралдарын қадағалау. www.Educaplay платформасынан «Froggy Jumps» әдісімен үй тапсырмасын құрбақаны секіртіп ойын арқылы пысықтау.
https://www.educaplay.com/learning-resources/20777394-learning_resource.html сілтеме арқылы кіру |
Салемдесу, үй тапсырмасын құрбақаны секірту арқылы дұрыс жауап беріп, балл жинайды |
3 балл |
Көрсетілім https://www.educaplay.com/learning-resources/20777394-learning_resource.html |
|||||
|
Сабақтың ортасы 10 мин 5 мин 20 минут Сабақтың соңы 5мин Үйге тапсырма: |
«Ой қозғау» әдісі арқылы сұрақтар қойып, жаңа тақырыпты ашу: Компьютер ақпаратты қалай таниды деп ойлайсыңдар? Жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсатын қысқаша түсіндіріп, көрсетілім арқылы сабақты түсіндіру. Графикалық ақпаратты бейнелеудің 2 әдісі бар: 1. Векторлық графика 2.Растрлық графика
1тапсырма:
ҚБ: 2 балл 2- тапсырма: Ақ-қара түсті растрлық суреттің екілік коды берілген. Осы екілік кестедегі 1 цифры жазылған торкөздерді параққа түсіргенде ненің кескіні шығады?
ҚБ: 3 балл «Сәйкес жұптар» әдісімен жаңа тақырыпты бекіту
https://www.educaplay.com/learning-resources/20793998-learning_resource.html ҚБ: 2 балл Рефлексия: Сабаққа «Бағдаршам» әдісін пайдаланып, тақтаға суретін жіберу арқылы рефлексия аламын. Және әр тапсырма сайын кері байланыс беріп отырамын.
Үйге тапсырма: 1.5 Графикалық ақпаратты екілік кодта ұсыну. тақырыбын оқу. 3-тапсырма |
Оқушылар өз ойларымен бөліседі, мысалдар келтіреді. Жаңа сабақты көрсетілімнен көреді, мұғалімді тыңдайды. Дәптерге графика сызады.
Дәптерге тапсырманы орындайды екілік кодқа айналдырады.
Кестемен жұмыс жасайды. Графикалық ақпарат шығарады
Жаңа тақырыптан білгендерін сәйкестендіреді
Балалар жасыл, қызыл, сары түстерді пайдаланады |
Мақтау сөздермен, смайликтермен 2 балл 3 балл 2 балл стикерлер |
Слайд www.slidesmania Оқулық Дәптер, Оқулық, сурет
графика
https://www.educaplay.com/learning-resources/20793998-learning_resource.html «Бағдаршам» суреті слайд |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Графикалық ақпаратты екілік кодта ұсыну ҚМЖ
Графикалық ақпаратты екілік кодта ұсыну ҚМЖ
Қысқа мерзімді жоспары
|
Мектеп: |
Отырар жалпы білім беретін мектебі |
||||||||
|
Бөлім: |
1.Ақпаратты ұсыну |
||||||||
|
Педагогтың аты-жөні: |
Төлімбетова Гүлмира |
||||||||
|
Күні: |
16.10.2024 |
||||||||
|
Сынып: 5 А |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Графикалық ақпаратты екілік кодта ұсыну практикум. |
||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.2.1.4- компьютерге арналған барлық ақпарат екілік түрінде ұсынылғанын түсіндіру; |
||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
- екілік ақпарат туралы біледі; - ақпаратты кодтаудың түрлерін анықтайды; - ақпараттарды кодтау түрлерін ажыратады; |
||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Қазақтың ұлттық құндылықтарың жас ұрпақтың бойына сіңіру |
||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру: Сәлемдесу, психологиялық ахуал қалыптастыру. Оқушылар қатысымын түгелдеу, оқу құралдарын қадағалау. www.Educaplay платформасынан «Froggy Jumps» әдісімен үй тапсырмасын құрбақаны секіртіп ойын арқылы пысықтау.
https://www.educaplay.com/learning-resources/20777394-learning_resource.html сілтеме арқылы кіру |
Салемдесу, үй тапсырмасын құрбақаны секірту арқылы дұрыс жауап беріп, балл жинайды |
3 балл |
Көрсетілім https://www.educaplay.com/learning-resources/20777394-learning_resource.html |
|||||
|
Сабақтың ортасы 10 мин 5 мин 20 минут Сабақтың соңы 5мин Үйге тапсырма: |
«Ой қозғау» әдісі арқылы сұрақтар қойып, жаңа тақырыпты ашу: Компьютер ақпаратты қалай таниды деп ойлайсыңдар? Жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсатын қысқаша түсіндіріп, көрсетілім арқылы сабақты түсіндіру. Графикалық ақпаратты бейнелеудің 2 әдісі бар: 1. Векторлық графика 2.Растрлық графика
1тапсырма:
ҚБ: 2 балл 2- тапсырма: Ақ-қара түсті растрлық суреттің екілік коды берілген. Осы екілік кестедегі 1 цифры жазылған торкөздерді параққа түсіргенде ненің кескіні шығады?
ҚБ: 3 балл «Сәйкес жұптар» әдісімен жаңа тақырыпты бекіту
https://www.educaplay.com/learning-resources/20793998-learning_resource.html ҚБ: 2 балл Рефлексия: Сабаққа «Бағдаршам» әдісін пайдаланып, тақтаға суретін жіберу арқылы рефлексия аламын. Және әр тапсырма сайын кері байланыс беріп отырамын.
Үйге тапсырма: 1.5 Графикалық ақпаратты екілік кодта ұсыну. тақырыбын оқу. 3-тапсырма |
Оқушылар өз ойларымен бөліседі, мысалдар келтіреді. Жаңа сабақты көрсетілімнен көреді, мұғалімді тыңдайды. Дәптерге графика сызады.
Дәптерге тапсырманы орындайды екілік кодқа айналдырады.
Кестемен жұмыс жасайды. Графикалық ақпарат шығарады
Жаңа тақырыптан білгендерін сәйкестендіреді
Балалар жасыл, қызыл, сары түстерді пайдаланады |
Мақтау сөздермен, смайликтермен 2 балл 3 балл 2 балл стикерлер |
Слайд www.slidesmania Оқулық Дәптер, Оқулық, сурет
графика
https://www.educaplay.com/learning-resources/20793998-learning_resource.html «Бағдаршам» суреті слайд |
|||||
шағым қалдыра аласыз



















