|
Ұзақ мерзімді жоспар |
«Достық» жалпы орта мектебі |
||||||||||
|
Күні:17.01.2019; |
Мұғалімнің аты-жөні:Алтынбекова А |
||||||||||
|
Сынып: 3 «А,Ә» |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||||||
|
Сабаққа негізделген оқу тақырыбы |
Графикалық редактордағы фигуралар |
||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
3.1.2.1 - компьютерлік программалар қолданушының міндеттерін шешу үшін қажет екенін түсіндіру; 3.1.2.4 - компьютерлік программаларда меню командаларын қолдану.. 3.2.2.1 - қарапайым графикалық редактор құралдарын қолдану; |
||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлығы:
Басым бөлігі:
Кейбірі:
|
||||||||||
|
Бағалау критерийі: |
|
||||||||||
|
Тілдік мақсаттар:
|
Диалог ұйымдастыру: Paint графикалық редакторы Ашу – Открыть – Open; Бояу – Краска – Paint; Сақтау – Сохранить – Save; Мәзір – меню – menu |
||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Ынтымақтастыққа, патриоттыққа, ұқыптылыққа, бәсекелестікке, талпынысқа және ынталануға, ойлау қабілетінің дамытуға, өмір бойы білім алуға бағыттау. Бірін- бірі бағалау; |
||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Бейнелеу, ағылшын тілі, орыс тілі, математика |
||||||||||
|
Тақырып бойынша алдыңғы білім |
Компьютерлік программаларды меню командаларын қолдануды, дыбыс өңдеуді біледі; |
||||||||||
|
Сабақбарысы |
|||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||
|
Сабақтың басы 1 мин 1 мин 2 мин |
Ұйымдастыру кезеңі;
«Ұшты-ұшты, не ұшты?» ойыны арқылы оқушыларымыздың көңілін сергітіп аламыз. Ұшты-ұшты, не
ұшты? Ұшты-ұшты, не
ұшты? Кеме ұшты. Топқа біріктіру. Оқушыларға тінтуір мен пернетақтаның суреттері беріледі. Тінтуірлер бір топқа ал пернетақталар бір топқа бөлінеді. І топ – тінтуір; ІІ топ – пернетақта Өткенге шолу "Ойлан, жұптас, бөліс" әдісі Қима қағаздарда сұрақтар жасырылған. Топтан бір оқушы сұрақты таңдап, топпен ойласып, жауабын көппен бөліседі. Дыбыс жазу бағдарламасын ашу? Пуск – Все программы ---- Развлечения--- Звукозапись
Табиғи дыбыс және жасанды дыбыс.
А.
60 секунд Жауаптың дұрыс, дұрыс еместігін топтар өзара бір-бірін смайлик арқылы бағалайды. |
|
|||||||||
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасын сақтау |
|||||||||
|
«Ойлан, жұптас, бөліс», «Домино» ойыны, жеке практикалық жұмыс, «Жұптық жұмыс», «Венн» диаграммасы әдіс-тәсілдерді қолдана отырып оқушылардың жеке қабілеттері мен қажеттіліктерін қанағаттандыруда деңгейлік тапсырмалар орындатамын. Соның бірі «Ойлан, жұптас, бөліс» ойынын алғаным қабілеті жоғары оқушылармен қабілеті төмен оқушылар бірге жұмыс жасап, ойларымен бөлісіп, қарама қарсы топпен бәсекелестікте боп, жақсы құндылыққа баулиды. Қабілеті жоғары оқушылар үшін қосымша тапсырма әзірледім.
|
Оқушылар бағдаршам арқылы бағалау әдісін пайдаланады. Жұмысына сенімді оқушылар жасыл , түсінуге жақын болса сары , сенімді болмаса қызыл түспен бағаланады. Егер қызыл түс көтерсе тапсырма барысында кері байланыс жасау арқылы сұрақ-жауаппен қолдап отырамын. Қалыптастырушы бағалау балаға сабаққа белсене қатысуына талпыныс береді.
|
Денсаулық сақтаушы технологиялар. Пайдаланылатын жаттығу минуттары және белсенді қызмет түрлері. Қауіпсіздік техникасы ережелерінен осы сабақта қолданылатын тармақтар. 1) информатика зерттеуде қауіпсіздігі ережелерін сақтауға. 2) білім алушылардың қалыпты гигиенасы турал
|
|||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қолжеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
|
|
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
|
|
Paint графикалық редакторындағы фигуралар |
Мектеп: «Достық» жалпы орта мектебі |
|||||
|
Күні: 10.01.2019ж |
Мұғалімнің аты-жөні:Алтынбекова А |
|||||
|
Сынып:3 «А,Ә» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Оқу мақсаттары |
3.1.2.1 - компьютерлік программалар қолданушының міндеттерін шешу үшін қажет екенін түсіндіру; 3.1.2.4 - компьютерлік программаларда меню командаларын қолдану.. 3.2.2.1 - қарапайым графикалық редактор құралдарын қолдану; |
|||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар үшін:Қарапайым графикалық редактор құралдарын қолданып, суреттер салуғадағдылану. Paintграфикалық редакторындағы фигуралармен танысу. |
|||||
|
Көптеген оқушылар үшін: Графикалық редакторда фигураларды пайдаланып, суреттер салу мүмкіндіктерін білу. . |
||||||
|
Кейбір оқушылар үшін: Қарапайым графикалық редактордың құралдары мен фигураларының атаулары мен қызметін ажырата алады. практика барысында қолдану. |
||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Пәндік лексика және терминология: Сызық- линия - line |
|||||
|
Диалог/жазбаша жұмысқа қажетті пайдалы фразалар топтамасы -Графикалық редакторларға қатысты тіркестер мен сөздермен танысу |
||||||
|
Жазу: Жұмыс дәптеріндегі тапсырмаларды орындау. |
||||||
|
Тірек білім. білік. дағдылар |
Графикалық редакторының құрал саймандары. |
|||||
|
Жоспар |
||||||
|
Сабақ кезеңдері |
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған іс-әрекет |
қосымша ресурстар
|
|||
|
Басталуы |
5 мин. 4 мин.
|
Ой сергіту жаттығуы. «Суретші» ойыны -оқушылар жұптасады. №1 тақтаға, № 2 қарама-қарсы қабырғаға қарап отырады. Тақтадан әдемі пейзаждың суреті көрсетіледі № 1 суретті сипаттайды, № 2 оны суреттеп салады. Салған суреттер салыстырылады. Іс-әрекетті талдау ұйымдастарылады. -Сурет салу жеңіл болды ма, неліктен? -Қиын болды ма неліктен? -қай кезде жақсы сурет салуға болады? Үй тапсырмасы. «Анимация» тақырыбында жинаған ақпараттарыңды туралы Сыныпта таныстырылым жасаңдар. Жаңа тақырыппен, оқу мақсатымен таныстыру. |
|
|||
|
Негізгі бөлім |
5 мин. 5 мин. 5мин 10 мин |
Оқулықпен жұмыс. Жаңа ақпаратпен танысу. Оқулықта берілген сұрақтармен және «Сен білесіңбе?» айдарымен жұмыс ұйымдастыралады. Жеке, жұпта, топта, ұжымда жауаптар айтылады. Мұғалім толықтырып отырады. Компьютермен жұмыс. 2-суретке қарап, № 1 тапсырманы оқушылар жеке орындайды. Топтық жұмыс. 3-сурет мазмұнын «Венн» диараммасында оындайды. 2 ерекшелік, 2 ұқсастығын табады. «Диірмен» әдісі арқылы өзара бағалау жүргізіледі. Ойлан! Сұрақтарына жауап беру тапсырмасын шағын топтарда орындау. Ауызша кері байланыс ұсыну. № 3 тапсырманы оқушылар жеке орындайды. |
Оқулық Дербес компьютер |
|||
|
Аяқталуы Рефлексия |
5 мин.
|
Жұмыс дәптеріндегі тапсырманы орындау. Бүгінгі сабақтан не үйрендім? Қандай тапсырма қызықты болды? Көңіл күйім қандай? |
Жұмыс дәптері Оқулық |
|||
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|
Саралау іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу (Гарднердің жиындық зият теориясы) түрінде болуы мүмкін. Саралау уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала отырып, сабақтың кез келген кезеңінде қолданыла алады. |
Бұл бөлімде оқушылардың сабақ барысында үйренгенін бағалау үшін қолданатын әдіс-тәсілдеріңізді жазасыз |
Денсаулық сақтау технологиял ары. Сергіту сәттері мен белсенді іс- әрекет түрлері. Осы сабақта қолданылат ын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары. |
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қолжеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
|
|
||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
||
|
Paint графикалық редакторындағы фигуралар |
Мектеп: «Достық» жалпы орта мектебі |
|||||
|
Күні:18.01.2019ж |
Мұғалімнің аты-жөні:Алтынбекова А |
|||||
|
Сынып: |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Оқу мақсаттары |
3.1.2.1 - компьютерлік программалар қолданушының міндеттерін шешу үшін қажет екенін түсіндіру; 3.1.2.4 - компьютерлік программаларда меню командаларын қолдану.. 3.2.2.1 - қарапайым графикалық редактор құралдарын қолдану; |
|||||
|
Сабақ мақсаттары |
Оқушы үшін:Қарапайым графикалық редактор құралдарын қолданып, суреттер салуғадағдылану. Paintграфикалық редакторындағы фигуралармен танысу. |
|||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Пәндік лексика және терминология: Сызық- линия - line |
|||||
|
Диалог/жазбаша жұмысқа қажетті пайдалы фразалар топтамасы -Графикалық редакторларға қатысты тіркестер мен сөздермен танысу |
||||||
|
Жазу: Жұмыс дәптеріндегі тапсырмаларды орындау. |
||||||
|
Тірек білім. білік. дағдылар |
Графикалық редакторының құрал саймандары. |
|||||
|
Жоспар |
||||||
|
Сабақ кезеңдері |
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған іс-әрекет |
қосымша ресурстар
|
|||
|
Басталуы |
5 мин. 4 мин.
|
Ой сергіту жаттығуы. «Суретші» ойыны -оқушы №1 тақтаға, № 2 қарама-қарсы қабырғаға қарап отырады. Тақтадан әдемі пейзаждың суреті көрсетіледі № 1 суретті сипаттайды, № 2 оны суреттеп салады. Салған суреттер салыстырылады. Іс-әрекетті талдау ұйымдастарылады. -Сурет салу жеңіл болды ма, неліктен? -Қиын болды ма неліктен? -қай кезде жақсы сурет салуға болады? Үй тапсырмасы. «Анимация» тақырыбында жинаған ақпараттарыңды туралы Сыныпта таныстырылым жасаңдар. Жаңа тақырыппен, оқу мақсатымен таныстыру. |
|
|||
|
Негізгі бөлім |
5 мин. 5 мин. 5мин 10 мин |
Оқулықпен жұмыс. Жаңа ақпаратпен танысу. Оқулықта берілген сұрақтармен және «Сен білесіңбе?» айдарымен жұмыс ұйымдастыралады. Жеке жауаптар айтылады. Мұғалім толықтырып отырады. Компьютермен жұмыс. 2-суретке қарап, № 1 тапсырманы оқушылар жеке орындайды. Топтық жұмыс. 3-сурет мазмұнын «Венн» диараммасында оындайды. 2 ерекшелік, 2 ұқсастығын табады. «Диірмен» әдісі арқылы өзара бағалау жүргізіледі. Ойлан! Сұрақтарына жауап беру тапсырмасын шағын топтарда орындау. Ауызша кері байланыс ұсыну. № 3 тапсырманы оқушылар жеке орындайды. |
Оқулық Дербес компьютер |
|||
|
Аяқталуы Рефлексия |
5 мин.
|
Жұмыс дәптеріндегі тапсырманы орындау. Бүгінгі сабақтан не үйрендім? Қандай тапсырма қызықты болды? Көңіл күйім қандай? |
Жұмыс дәптері Оқулық |
|||
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|
Саралау іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу (Гарднердің жиындық зият теориясы) түрінде болуы мүмкін. Саралау уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала отырып, сабақтың кез келген кезеңінде қолданыла алады. |
Бұл бөлімде оқушылардың сабақ барысында үйренгенін бағалау үшін қолданатын әдіс-тәсілдеріңізді жазасыз |
Денсаулық сақтау технологиял ары. Сергіту сәттері мен белсенді іс- әрекет түрлері. Осы сабақта қолданылат ын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары. |
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қолжеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
|
|
||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Графикалық редактордағы фигуралар
Графикалық редактордағы фигуралар
|
Ұзақ мерзімді жоспар |
«Достық» жалпы орта мектебі |
||||||||||
|
Күні:17.01.2019; |
Мұғалімнің аты-жөні:Алтынбекова А |
||||||||||
|
Сынып: 3 «А,Ә» |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||||||
|
Сабаққа негізделген оқу тақырыбы |
Графикалық редактордағы фигуралар |
||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
3.1.2.1 - компьютерлік программалар қолданушының міндеттерін шешу үшін қажет екенін түсіндіру; 3.1.2.4 - компьютерлік программаларда меню командаларын қолдану.. 3.2.2.1 - қарапайым графикалық редактор құралдарын қолдану; |
||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлығы:
Басым бөлігі:
Кейбірі:
|
||||||||||
|
Бағалау критерийі: |
|
||||||||||
|
Тілдік мақсаттар:
|
Диалог ұйымдастыру: Paint графикалық редакторы Ашу – Открыть – Open; Бояу – Краска – Paint; Сақтау – Сохранить – Save; Мәзір – меню – menu |
||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Ынтымақтастыққа, патриоттыққа, ұқыптылыққа, бәсекелестікке, талпынысқа және ынталануға, ойлау қабілетінің дамытуға, өмір бойы білім алуға бағыттау. Бірін- бірі бағалау; |
||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Бейнелеу, ағылшын тілі, орыс тілі, математика |
||||||||||
|
Тақырып бойынша алдыңғы білім |
Компьютерлік программаларды меню командаларын қолдануды, дыбыс өңдеуді біледі; |
||||||||||
|
Сабақбарысы |
|||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||
|
Сабақтың басы 1 мин 1 мин 2 мин |
Ұйымдастыру кезеңі;
«Ұшты-ұшты, не ұшты?» ойыны арқылы оқушыларымыздың көңілін сергітіп аламыз. Ұшты-ұшты, не
ұшты? Ұшты-ұшты, не
ұшты? Кеме ұшты. Топқа біріктіру. Оқушыларға тінтуір мен пернетақтаның суреттері беріледі. Тінтуірлер бір топқа ал пернетақталар бір топқа бөлінеді. І топ – тінтуір; ІІ топ – пернетақта Өткенге шолу "Ойлан, жұптас, бөліс" әдісі Қима қағаздарда сұрақтар жасырылған. Топтан бір оқушы сұрақты таңдап, топпен ойласып, жауабын көппен бөліседі. Дыбыс жазу бағдарламасын ашу? Пуск – Все программы ---- Развлечения--- Звукозапись
Табиғи дыбыс және жасанды дыбыс.
А.
60 секунд Жауаптың дұрыс, дұрыс еместігін топтар өзара бір-бірін смайлик арқылы бағалайды. |
|
|||||||||
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасын сақтау |
|||||||||
|
«Ойлан, жұптас, бөліс», «Домино» ойыны, жеке практикалық жұмыс, «Жұптық жұмыс», «Венн» диаграммасы әдіс-тәсілдерді қолдана отырып оқушылардың жеке қабілеттері мен қажеттіліктерін қанағаттандыруда деңгейлік тапсырмалар орындатамын. Соның бірі «Ойлан, жұптас, бөліс» ойынын алғаным қабілеті жоғары оқушылармен қабілеті төмен оқушылар бірге жұмыс жасап, ойларымен бөлісіп, қарама қарсы топпен бәсекелестікте боп, жақсы құндылыққа баулиды. Қабілеті жоғары оқушылар үшін қосымша тапсырма әзірледім.
|
Оқушылар бағдаршам арқылы бағалау әдісін пайдаланады. Жұмысына сенімді оқушылар жасыл , түсінуге жақын болса сары , сенімді болмаса қызыл түспен бағаланады. Егер қызыл түс көтерсе тапсырма барысында кері байланыс жасау арқылы сұрақ-жауаппен қолдап отырамын. Қалыптастырушы бағалау балаға сабаққа белсене қатысуына талпыныс береді.
|
Денсаулық сақтаушы технологиялар. Пайдаланылатын жаттығу минуттары және белсенді қызмет түрлері. Қауіпсіздік техникасы ережелерінен осы сабақта қолданылатын тармақтар. 1) информатика зерттеуде қауіпсіздігі ережелерін сақтауға. 2) білім алушылардың қалыпты гигиенасы турал
|
|||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қолжеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
|
|
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
|
|
Paint графикалық редакторындағы фигуралар |
Мектеп: «Достық» жалпы орта мектебі |
|||||
|
Күні: 10.01.2019ж |
Мұғалімнің аты-жөні:Алтынбекова А |
|||||
|
Сынып:3 «А,Ә» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Оқу мақсаттары |
3.1.2.1 - компьютерлік программалар қолданушының міндеттерін шешу үшін қажет екенін түсіндіру; 3.1.2.4 - компьютерлік программаларда меню командаларын қолдану.. 3.2.2.1 - қарапайым графикалық редактор құралдарын қолдану; |
|||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар үшін:Қарапайым графикалық редактор құралдарын қолданып, суреттер салуғадағдылану. Paintграфикалық редакторындағы фигуралармен танысу. |
|||||
|
Көптеген оқушылар үшін: Графикалық редакторда фигураларды пайдаланып, суреттер салу мүмкіндіктерін білу. . |
||||||
|
Кейбір оқушылар үшін: Қарапайым графикалық редактордың құралдары мен фигураларының атаулары мен қызметін ажырата алады. практика барысында қолдану. |
||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Пәндік лексика және терминология: Сызық- линия - line |
|||||
|
Диалог/жазбаша жұмысқа қажетті пайдалы фразалар топтамасы -Графикалық редакторларға қатысты тіркестер мен сөздермен танысу |
||||||
|
Жазу: Жұмыс дәптеріндегі тапсырмаларды орындау. |
||||||
|
Тірек білім. білік. дағдылар |
Графикалық редакторының құрал саймандары. |
|||||
|
Жоспар |
||||||
|
Сабақ кезеңдері |
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған іс-әрекет |
қосымша ресурстар
|
|||
|
Басталуы |
5 мин. 4 мин.
|
Ой сергіту жаттығуы. «Суретші» ойыны -оқушылар жұптасады. №1 тақтаға, № 2 қарама-қарсы қабырғаға қарап отырады. Тақтадан әдемі пейзаждың суреті көрсетіледі № 1 суретті сипаттайды, № 2 оны суреттеп салады. Салған суреттер салыстырылады. Іс-әрекетті талдау ұйымдастарылады. -Сурет салу жеңіл болды ма, неліктен? -Қиын болды ма неліктен? -қай кезде жақсы сурет салуға болады? Үй тапсырмасы. «Анимация» тақырыбында жинаған ақпараттарыңды туралы Сыныпта таныстырылым жасаңдар. Жаңа тақырыппен, оқу мақсатымен таныстыру. |
|
|||
|
Негізгі бөлім |
5 мин. 5 мин. 5мин 10 мин |
Оқулықпен жұмыс. Жаңа ақпаратпен танысу. Оқулықта берілген сұрақтармен және «Сен білесіңбе?» айдарымен жұмыс ұйымдастыралады. Жеке, жұпта, топта, ұжымда жауаптар айтылады. Мұғалім толықтырып отырады. Компьютермен жұмыс. 2-суретке қарап, № 1 тапсырманы оқушылар жеке орындайды. Топтық жұмыс. 3-сурет мазмұнын «Венн» диараммасында оындайды. 2 ерекшелік, 2 ұқсастығын табады. «Диірмен» әдісі арқылы өзара бағалау жүргізіледі. Ойлан! Сұрақтарына жауап беру тапсырмасын шағын топтарда орындау. Ауызша кері байланыс ұсыну. № 3 тапсырманы оқушылар жеке орындайды. |
Оқулық Дербес компьютер |
|||
|
Аяқталуы Рефлексия |
5 мин.
|
Жұмыс дәптеріндегі тапсырманы орындау. Бүгінгі сабақтан не үйрендім? Қандай тапсырма қызықты болды? Көңіл күйім қандай? |
Жұмыс дәптері Оқулық |
|||
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|
Саралау іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу (Гарднердің жиындық зият теориясы) түрінде болуы мүмкін. Саралау уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала отырып, сабақтың кез келген кезеңінде қолданыла алады. |
Бұл бөлімде оқушылардың сабақ барысында үйренгенін бағалау үшін қолданатын әдіс-тәсілдеріңізді жазасыз |
Денсаулық сақтау технологиял ары. Сергіту сәттері мен белсенді іс- әрекет түрлері. Осы сабақта қолданылат ын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары. |
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қолжеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
|
|
||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
||
|
Paint графикалық редакторындағы фигуралар |
Мектеп: «Достық» жалпы орта мектебі |
|||||
|
Күні:18.01.2019ж |
Мұғалімнің аты-жөні:Алтынбекова А |
|||||
|
Сынып: |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Оқу мақсаттары |
3.1.2.1 - компьютерлік программалар қолданушының міндеттерін шешу үшін қажет екенін түсіндіру; 3.1.2.4 - компьютерлік программаларда меню командаларын қолдану.. 3.2.2.1 - қарапайым графикалық редактор құралдарын қолдану; |
|||||
|
Сабақ мақсаттары |
Оқушы үшін:Қарапайым графикалық редактор құралдарын қолданып, суреттер салуғадағдылану. Paintграфикалық редакторындағы фигуралармен танысу. |
|||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Пәндік лексика және терминология: Сызық- линия - line |
|||||
|
Диалог/жазбаша жұмысқа қажетті пайдалы фразалар топтамасы -Графикалық редакторларға қатысты тіркестер мен сөздермен танысу |
||||||
|
Жазу: Жұмыс дәптеріндегі тапсырмаларды орындау. |
||||||
|
Тірек білім. білік. дағдылар |
Графикалық редакторының құрал саймандары. |
|||||
|
Жоспар |
||||||
|
Сабақ кезеңдері |
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған іс-әрекет |
қосымша ресурстар
|
|||
|
Басталуы |
5 мин. 4 мин.
|
Ой сергіту жаттығуы. «Суретші» ойыны -оқушы №1 тақтаға, № 2 қарама-қарсы қабырғаға қарап отырады. Тақтадан әдемі пейзаждың суреті көрсетіледі № 1 суретті сипаттайды, № 2 оны суреттеп салады. Салған суреттер салыстырылады. Іс-әрекетті талдау ұйымдастарылады. -Сурет салу жеңіл болды ма, неліктен? -Қиын болды ма неліктен? -қай кезде жақсы сурет салуға болады? Үй тапсырмасы. «Анимация» тақырыбында жинаған ақпараттарыңды туралы Сыныпта таныстырылым жасаңдар. Жаңа тақырыппен, оқу мақсатымен таныстыру. |
|
|||
|
Негізгі бөлім |
5 мин. 5 мин. 5мин 10 мин |
Оқулықпен жұмыс. Жаңа ақпаратпен танысу. Оқулықта берілген сұрақтармен және «Сен білесіңбе?» айдарымен жұмыс ұйымдастыралады. Жеке жауаптар айтылады. Мұғалім толықтырып отырады. Компьютермен жұмыс. 2-суретке қарап, № 1 тапсырманы оқушылар жеке орындайды. Топтық жұмыс. 3-сурет мазмұнын «Венн» диараммасында оындайды. 2 ерекшелік, 2 ұқсастығын табады. «Диірмен» әдісі арқылы өзара бағалау жүргізіледі. Ойлан! Сұрақтарына жауап беру тапсырмасын шағын топтарда орындау. Ауызша кері байланыс ұсыну. № 3 тапсырманы оқушылар жеке орындайды. |
Оқулық Дербес компьютер |
|||
|
Аяқталуы Рефлексия |
5 мин.
|
Жұмыс дәптеріндегі тапсырманы орындау. Бүгінгі сабақтан не үйрендім? Қандай тапсырма қызықты болды? Көңіл күйім қандай? |
Жұмыс дәптері Оқулық |
|||
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|
Саралау іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу (Гарднердің жиындық зият теориясы) түрінде болуы мүмкін. Саралау уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала отырып, сабақтың кез келген кезеңінде қолданыла алады. |
Бұл бөлімде оқушылардың сабақ барысында үйренгенін бағалау үшін қолданатын әдіс-тәсілдеріңізді жазасыз |
Денсаулық сақтау технологиял ары. Сергіту сәттері мен белсенді іс- әрекет түрлері. Осы сабақта қолданылат ын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары. |
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қолжеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
|
|
||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
||
шағым қалдыра аласыз




















