Ұзақ мерзімді жоспардың
тарауы:
Компьютерлік
суреттер
|
Мектеп:
А.Жанпейісов атындағы №105
мектеп-лицейі
|
Сыныбы:
|
3 «А», «Ә», 3 «Б»
|
Мұғалімнің аты-жөні:
Мыржақыпова
М
|
Күні:
|
10.12.2018 ж
|
Қатысқаны:
|
Қатыспағаны:
|
Сабақтың
тақырыбы:
|
§14. Графикалық редактормен
танысу, құрал-жабдықтары
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу
мақсаттары:
|
3.2.2.1– қарапайым
графикалық
редактор
құралдарын қолдану
|
Сабақтың
мақсаттары:
|
Барлық
оқушылар: компьютерлік программалардың
бірі-қарапайым графикалық
редактормен
танысады.
|
Басым
көпшілігі: Paint графикалық
редакторының
терезе
элементтерінің, сурет салу құралдарының
қызметін үйренеді.
|
Кейбір
оқушылар: Paint графикалық
редакторының
терезесінің
сурет
салу құралдарын практика барысында
қолданады
|
Бағалау
критерийі:
|
Paint графикалық
редакторының
терезе
элементтерінің, сурет салу құралдарының
қызметін біледі.Paint графикалық
редакторының
терезесінің
сурет
салу құралдарын практика барысында
қолдана алады.
|
Тілдік
мақсаты:
|
Графикалық
редакторға қатысты тіркестер мен сөздермен танысу
Графика – Графика
– Graphics
|
Құндылықтарға
баулу:
|
Сабақта жауапкершілік
,айқындық
,кұрмет,ынтымақтастық.
|
Пән аралық
байланыс:
|
ағылшын тілі,
математика
|
Алдыңғы
білім:
|
Өткен тақырып бойынша сұрақтар
беріп, осы сабақпен логикалық көпір құру. Дыбысты жазу үшін қандай
құрылғылар қажет? Дыбыстық ақпарат дегеніміз не?
|
Сабақтың
барысы:
|
Сабақтың
жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған
жаттығутүрлері
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
5 минут
Сабақтың
ортасы
10 минут
5 минут
10 минут
5
минут
|
Оқушылармен
амандасу.
«Ыстық
алақан» атты психологиялық тернинг өткізу. (оқушылар алақандарын бір-біріне жақын ұстап, ыстық
лебізін білдіреді.
Мыс:әдемісің, ақылдысың
т.б.)
Суреттер арқылы топқа бөліну
Оқушыларға түрлі фигуралар арқылы топтарға бөлемін (мысалы: төртбұрыш, дөңгелек, үшбұрыш; )
Венгр
сөзжұмбағы: Берілген кестеден
тақырыпқа байланысты
сөз
табу
п
|
и
|
к
|
с
|
б
|
ю
|
э
|
ч
|
с
|
х
|
а
|
з
|
ж
|
е
|
б
|
қ
|
а
|
р
|
ы
|
н
|
р
|
щ
|
б
|
л
|
е
|
ы
|
қ
|
м
|
и
|
д
|
л
|
ш
|
и
|
ь
|
у
|
л
|
ұ
|
ц
|
т
|
а
|
п
|
ы
|
а
|
й
|
з
|
қ
|
ю
|
ф
|
в
|
ш
|
а
|
с
|
қ
|
ұ
|
р
|
а
|
л
|
о
|
н
|
д
|
й
|
к
|
н
|
г
|
щ
|
л
|
а
|
м
|
н
|
т
|
э
|
л
|
л
|
и
|
п
|
с
|
ь
|
т
|
т
|
а
|
Мұғалім толықтырып, сабақтың
мақсатымен таныстырылады.
/топтық
жұмыс/
«Ойлан, жұптас,
бөліс» әдісі арқылы сұрақтар беріледі
1.Графика
және графикалық
бейнелер дегеніміз
не?
2.Графикалық
редактор деген
не?
3. Paint
редакторын қалай іске қосамыз?
Топтар
бір-бірі «Бас бармақ» арқылы бағалайды.
Компьютерде практикалық
тапсырма
Жұлдызша арқылы бағалау
Жеке
жұмыс:
Оқушылар дискідегі тапсырмаларды
орындайды
Техникалық диктант
Paint
бұл _____________
редактор.
Графика
деген
сөзінен
шыққан.
Paint
графикалық редакторын
іске қосу үшін _________ командасын
орындау қажет. Paint
графикалық редакторының терезе элементтерін
ата? ____
.
Мұғалім мадақтамасы
|
Стикер
Компьютеринтерактивті
тақта
Оқулық
(52-54
беттер
Компьютер
Постер
қорғау
Компьютерлер
Диск
23-слайд
Таратпа
қағаздар
|
Сабақтың
соңы
5
минут
|
Рефлексия
«Бағдаршам»
әдісін қолданып
оқушылар
жұмыстарына
бағдаршамның
суретін салады да
көңіл
күйіне байланысты
түсті салып
көтереді.
Үйге
тапсырма
§14. Оқулық 52-54
беттер
|
Стикерлер
|
Саралау – Сіз
қандай
тəсілмен көбірек
қолдау
көрсетпексіз? Сіз
басқаларға
қарағанда қабілетті
оқушыларға қандай
тапсырмалар
бересіз?
|
Бағалау – Сіз
оқушылардың
материалды
игеру
деңгейін қалай
тексеруді
жоспарлап
отырсыз?
|
Денсаулық
жəне
қауіпсіздік
техникасын
сақтау
|
Топта жұмыс істегенде, әрбір
оқушы өзінің білім деңгейінде жұмыс
істейді.
Мұғалім саралау ретінде
шығармашылық қабілеттерін ашуға көмектесетін тапсырманы орындауды
ұсынады.
|
Материалды меңгеру деңгейін
бағалау мұғалімнің түсініктемесі арқылы, материалдарды бекіту
кезінде жүзеге асырылады. Постерді көрсете отырып, оқушылар алынған
ақпаратты талқылап, өнімділікті өзара бағалау арқылы бағалау
мүмкіндігіне ие.
|
Ынтымақтастық
орнатады
Информатика
кабинетінде
қауіпсіздік
техникасын
сақтау
|
Сабақ бойынша
рефлексия
Сабақ мақсаттары немесе
оқу
мақсаттары шынайы, қолжетімді
болды ма? Барлық оқушылар
оқу
мақсатына қол жеткіздіме?
Егер
оқушылар оқу
омақсатынажетпеген
болса, неліктендеп ойлайсыз?
Сабақта
саралау дұрыс
жүргізілдіме?
Сабақ кезеңдерінде уақытты
тиімді
пайдаландыңызба? Сабақ
жоспарынан
ауытқулар болдымажəне
неліктен?
|
Бұл тарауды сабақ туралы
рефлексия жасау үшін
пайдаланыңыз.
Сол бағандағы өзіңіз маңызды
деп санайтын сұрақтарға жауап
беріңіз.
|
|
Жалпы
бағалау
Сабақта ең жақсы өткен екі
нəрсе (оқыту мен оқуға
қатысты)?
1:
2:
Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне
не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға
қатысты)?
1:
Осы сабақтың барысында мен
сынып туралы немесе жекелеген
оқушылардың
жетістіктері/ қиыншылықтары
туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нəрсеге назар аудару
қажет?
|