|
Бөлім |
Алгоритмдеу және программалау |
|
Педагогтың аты-жөні |
Мажикова А.К |
|
Күні |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сынып |
10 |
|
Сабақтың тақырыбы |
Графтағы алгоритмдер. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
10.5.1.4 практикалық есептерді шешу үшін графтардағы алгоритмдерді іске асыру |
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушы: Граф және граф түрлерін анықтайды Көпшілік оқушы: Графтарды программалауда жүзеге асырады Кейбір оқушы: Графтарға арналған есептер құру, сызбасын ұсынады |
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әректі |
Бағалау |
Ресурстар |
|
1.Ұйымдастыру 2. Жаңа сабақты меңгерту 3. Бекіту |
Ұйымдастыру: Сәлемдесу, түгендеу. Шаттық шеңбері: Оқушылар бір-біріне сәттілік тілейді. Сабақтың тақырыбымен және мақсатымен танысу. Миға шабуыл
«Көршіңе әңгімелеп бер» әдісі Оқушылар тақырыпты кітаптан оқиды, түсінгендерін талқылайды. Мұғалім білімдерін толықтырады. - «Граф» дегеніміз не? -Графтың қандай түрлері бар? Қабырғалар тізімі қалай құрылады?
1
тапсырма
Дескриптор: - қалаларды байланыстыратын көпірлер санын анықтайды. - Графтарды программалауда қолданады.
№2
тапсырма.
Дескриптор: -жолдар уақытын есептейді - аз уакыт алатын кесте жазады - графтарды программалауда қолданады.
Оқушылар сабақтан алған әсерін смайлдер арқылы білдіреді. |
Амандасу
сұрақтарға жауап береді Тапсырмаларды орындау 1-тапсырманы орындайды 2-тапсырманы орындайды |
Фигуралар арқылы бағалау Әр дұрыс жауапқа 1 балл Әр дқрыс нәтижеге 3 балл Әр дқрыс нәтижеге 3 балл Фигуралар ар |
Оқулық
А4 парағы |
Сабақтың тақырыбы: § 3.14 ГРАФТАҒЫ АЛГОРИТМ ТҮРЛЕРІ
|
Бөлім |
Алгоритмдеу және программалау |
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|
Күні |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сынып |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
§ 3.14 ГРАФТАҒЫ АЛГОРИТМ ТҮРЛЕРІ |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
10.5.1.5 Практикалық есептерді шешу үшін графтардағы алгоритмдерді іске асыру |
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушы: Графтардың алгоритмдерін анықтайды Көпшілік оқушы: Графтардың алгоритмдерін салыстырады Кейбір оқушы: Графтардың алгоритмдерін программалауда қолданады |
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әректі |
Бағалау |
Ресурстар |
|
1.Ұйымдастыру 2. Өткен тақырыпты еске түсіру\ қайталау\ 3. Жаңа сабақты меңгерту 4. Бекіту |
Ұйымдастыру: Сәлемдесу, түгендеу Шаттық шеңбері: Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтып, сабаққа көңілді қатысады.
Топқа біріктіру: «Мозайка» әдісі Оқушылар windows, linux, android сөздерін құрастыру арқылы топтарға бірігеді.
Өткен сабақты пысықтау: «Кір жаю» әдісі Оқушылар түрлі түсті қағаздардан киім үлгілерін қырқады. Өткен тақырып бойынша білетіндерін әрбір киімге жазып, сымға қыстырғышпен іліп қояды. Жұмыстарын топ болып қорғайды. Оқушылардың жауаптарын ауызша мадақтау, ынталандыру «Миға шабуыл» әдісі
«Джигсо» әдісі Оқушылар кітаппен жұмыс істейді, түсінгендерін топта талқылайды.
1-тапсырма. «Венн диаграммасы»
Дескриптор:
Фигуралар арқылы бағалау
2-тапсырма. Зерттеу тапсырмасы
Қысқа жолды анықтау
төбесіне баратын қысқа жолдарды анықта. а) N = 6, К = 1, Р= 6 ә) N = 6, К = 2, Р= 5 б) N = 6, К = 4, Р= 6 Флойд алгоритмін қолданып, графтың бір төбесінен екінші төбесіне баратын байланыс матрицасы мен ең қысқа жолды сипаттайтын нәтижелік матрицасын құрастырып, жазыңдар.
Дескриптор: Граф алгоритмдерін программалауда қолданады. Фигуралар арқылы бағалау
2-тапсырма. - Графтардың және граф алгоритмдерінің ғылым мен техникада қандай маңызы бар? Дескриптор: Граф алгоритмдерінің маңыздылығын тұжырымдайды. Оқушылардың жұмыстарын қоржындарына фишка салу арқылы бағалау Тест (электронды тест) Оқушылар тест сұрақтарына жауап береді. Өздерін бағалайды
Кері байланыс: «Бутерброд» әдісі Оқушылардың бір тобы тақырып туралы жағымды пікір, екінші тобы сын, үшінші тобы тағы да жағымды пікір айтады. |
Амандасу Тапсырмаларды мұхият орындау Орындап болып көрсету |
|
Қағаз қиындылары Түрлі түсті қағаз, қыстырғыш, сым, қайшы Оқулық Плакат, маркер Қоржын, фишка А4 парағы Акт құралдары |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Графтағы алгоритм
Графтағы алгоритм
|
Бөлім |
Алгоритмдеу және программалау |
|
Педагогтың аты-жөні |
Мажикова А.К |
|
Күні |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сынып |
10 |
|
Сабақтың тақырыбы |
Графтағы алгоритмдер. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
10.5.1.4 практикалық есептерді шешу үшін графтардағы алгоритмдерді іске асыру |
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушы: Граф және граф түрлерін анықтайды Көпшілік оқушы: Графтарды программалауда жүзеге асырады Кейбір оқушы: Графтарға арналған есептер құру, сызбасын ұсынады |
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әректі |
Бағалау |
Ресурстар |
|
1.Ұйымдастыру 2. Жаңа сабақты меңгерту 3. Бекіту |
Ұйымдастыру: Сәлемдесу, түгендеу. Шаттық шеңбері: Оқушылар бір-біріне сәттілік тілейді. Сабақтың тақырыбымен және мақсатымен танысу. Миға шабуыл
«Көршіңе әңгімелеп бер» әдісі Оқушылар тақырыпты кітаптан оқиды, түсінгендерін талқылайды. Мұғалім білімдерін толықтырады. - «Граф» дегеніміз не? -Графтың қандай түрлері бар? Қабырғалар тізімі қалай құрылады?
1
тапсырма
Дескриптор: - қалаларды байланыстыратын көпірлер санын анықтайды. - Графтарды программалауда қолданады.
№2
тапсырма.
Дескриптор: -жолдар уақытын есептейді - аз уакыт алатын кесте жазады - графтарды программалауда қолданады.
Оқушылар сабақтан алған әсерін смайлдер арқылы білдіреді. |
Амандасу
сұрақтарға жауап береді Тапсырмаларды орындау 1-тапсырманы орындайды 2-тапсырманы орындайды |
Фигуралар арқылы бағалау Әр дұрыс жауапқа 1 балл Әр дқрыс нәтижеге 3 балл Әр дқрыс нәтижеге 3 балл Фигуралар ар |
Оқулық
А4 парағы |
Сабақтың тақырыбы: § 3.14 ГРАФТАҒЫ АЛГОРИТМ ТҮРЛЕРІ
|
Бөлім |
Алгоритмдеу және программалау |
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|
Күні |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сынып |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
§ 3.14 ГРАФТАҒЫ АЛГОРИТМ ТҮРЛЕРІ |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
10.5.1.5 Практикалық есептерді шешу үшін графтардағы алгоритмдерді іске асыру |
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушы: Графтардың алгоритмдерін анықтайды Көпшілік оқушы: Графтардың алгоритмдерін салыстырады Кейбір оқушы: Графтардың алгоритмдерін программалауда қолданады |
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әректі |
Бағалау |
Ресурстар |
|
1.Ұйымдастыру 2. Өткен тақырыпты еске түсіру\ қайталау\ 3. Жаңа сабақты меңгерту 4. Бекіту |
Ұйымдастыру: Сәлемдесу, түгендеу Шаттық шеңбері: Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтып, сабаққа көңілді қатысады.
Топқа біріктіру: «Мозайка» әдісі Оқушылар windows, linux, android сөздерін құрастыру арқылы топтарға бірігеді.
Өткен сабақты пысықтау: «Кір жаю» әдісі Оқушылар түрлі түсті қағаздардан киім үлгілерін қырқады. Өткен тақырып бойынша білетіндерін әрбір киімге жазып, сымға қыстырғышпен іліп қояды. Жұмыстарын топ болып қорғайды. Оқушылардың жауаптарын ауызша мадақтау, ынталандыру «Миға шабуыл» әдісі
«Джигсо» әдісі Оқушылар кітаппен жұмыс істейді, түсінгендерін топта талқылайды.
1-тапсырма. «Венн диаграммасы»
Дескриптор:
Фигуралар арқылы бағалау
2-тапсырма. Зерттеу тапсырмасы
Қысқа жолды анықтау
төбесіне баратын қысқа жолдарды анықта. а) N = 6, К = 1, Р= 6 ә) N = 6, К = 2, Р= 5 б) N = 6, К = 4, Р= 6 Флойд алгоритмін қолданып, графтың бір төбесінен екінші төбесіне баратын байланыс матрицасы мен ең қысқа жолды сипаттайтын нәтижелік матрицасын құрастырып, жазыңдар.
Дескриптор: Граф алгоритмдерін программалауда қолданады. Фигуралар арқылы бағалау
2-тапсырма. - Графтардың және граф алгоритмдерінің ғылым мен техникада қандай маңызы бар? Дескриптор: Граф алгоритмдерінің маңыздылығын тұжырымдайды. Оқушылардың жұмыстарын қоржындарына фишка салу арқылы бағалау Тест (электронды тест) Оқушылар тест сұрақтарына жауап береді. Өздерін бағалайды
Кері байланыс: «Бутерброд» әдісі Оқушылардың бір тобы тақырып туралы жағымды пікір, екінші тобы сын, үшінші тобы тағы да жағымды пікір айтады. |
Амандасу Тапсырмаларды мұхият орындау Орындап болып көрсету |
|
Қағаз қиындылары Түрлі түсті қағаз, қыстырғыш, сым, қайшы Оқулық Плакат, маркер Қоржын, фишка А4 парағы Акт құралдары |
шағым қалдыра аласыз






















