|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Алгоритмдеу және программалау |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 10 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Графтардағы алгоритмдер. |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.5.1.5 практикалық есептерді шешу үшін графтардағы алгоритмдерді іске асыру |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
Практикалық есептерді шешу үшін графтардағы алгоритмдерді іске асырады |
|||
|
Бірлік және ынтымақ құндылығы |
Басқа адамдармен қарым-қатынас кезінде өз мінез- құлқыңызды сыни тұрғыдан бағалау және түзету • Өзара сыйластық пен ынтымақтастықты көрсете отырып, өз көзқарастарын білдіре алу • Ортақ мақсаттарға қол жеткізуге ықпал ете отырып, командада тиімді жұмыс істей білу |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 мин |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Психологиялық ахуал «Арқаға жазылған комплименттер» Әр оқушының арқасына түйрегішпен (немесе скотчпен) А-4 форматындағы қағаз бекітіледі. Оқушылар сынып ішін аралап жүріп, бір-бірінің арқаларындағы қағаздарға жылы, жұмсақ сөздер жазып, бірін-бірі мақтайды. 2-3 минуттан кейін олар қағаздарын алып, шағын топ ішінде бір-біріне жазылған комплименттерді оқып береді. 3.Топқа бөлу Гүл құрастыру арқылы бөліну Гүл күлтешелерін таратып,олардан гүлдер құрастырады. Әр күлтешесіне оқушы өз атын жазып,бір топ болады.Гүлдер бір формада ,түстері ғана ажыратады.
«Доп лақтыру әдісі» үй тапсырмасын қайталау Мұғалім доп лақтырып сұрақ қояды. Допты қағып алған оқушы сұраққа жауап беріп, өзінің сұрағын қояды. Егер оқушы сұраққа жауап бере алмаса, допты басқа оқушыға береді |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтып , сабақты бастайды 3. Гүл күлтешелері арқылы топ болады. 4. Доп лақтыру әдісі арқылы сұрақтарға жауап береді |
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді. 2 балл |
Оқулық «Арман ПВ» А-4 парақлары Гүл күлтешелері Доп |
|
Сабақтың ортасы 30 мин |
Жаңа сабақты түсіндіреді
Топтық жұмыс. 1 –тапсырма «Айналмалы бекеттер» әдісі арқылы топтық жұмысты жасау барысында топтар 3 мннут сайын әр топқа ауысып жұмыс жасайды 1 топ: Түрлі есептеулерді жүзеге асыруда графтағы іздеу алгоритмдерін қолдану не үшін қажет? 2 топ Кезек не үшін қолданылады? 3 топ : «Цикл», «жол», «тізбек» ұғымдары не себепті қажет? Жұптық жұмыс 2 - тапсырма «Ойлан. Жұптас. Бөліс» әдісі арқылы жұптарымен жұмыс жасайды. Кестені дәптерге толтырады
Жеке жұмыс. Компьютермен жұмыс 3- тапсырма «Ой қозғау» әдісі арқылы компьютермен тапсырма орындайды
EБҚЕ бар балалар үшін тапсырма Сұраққа жауап бер? Граф деген не? «Сергіту сәті» Заряд алу Шаттық шеңберге барлығы тұрып, көздерін жұмады. Бастапқы бастаушы қолды 1 рет қысады, екінші айналымда 2 рет қысады, соңында 3 рет қысады, бұл бастапқы бастаушыға барғанда қанша заряд жібергені бойынша қайта келу керек. Сабақты қорытындылау 4- тапсырма «WordWall» платформасында Сұрақтарға жауап береді |
1 тапсырманы орындайды 2 тапсырманы орындайды 3 тапсырманы орындайды Сұраққа жауап береді Сергіту сәтін жасайды 4 тапсырманы орындайды |
Дескриптор: -Түрлі есептеулерді жүзеге асыруда графтағы іздеу алгоритмдерін қолдануды біледі -Кезек не үшін қолданылатынын біледі -«Цикл», «жол», «тізбек» ұғымдары не себепті қажет екенін түсіндіреді 2 балл Дескриптор: - Кестені дәптерге толтырады 2 балл Дескриптор: -Графта тереңнен іздеу алгоритмін жүзеге асыратын программа құрады 2 балл Дескриптор: Сұраққа жауап береді Дескриптор: Жаңа тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді 2 балл |
А-4 парақшасы, маркер, стикер Оқулық, жұмыс дәптер, кесте Компьютер, оқулық Тапсырма https://wordwall.net/ru/resource/26798564 |
|
Сабақтың соңы 5 мин Бағалау |
Кері байланыс: «Алақан»
10 балдық жүйе бойынша бағаланады |
Өзін-өзі бағалау. |
Жалпы балл-10 |
Слайд |
|
Үй тапсырмасы |
&33-34 оқу.114-117бет |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Графтардағы алгоритмдер.10-сынып.Қысқа мерзімді сабақ жоспары.
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Алгоритмдеу және программалау |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 10 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Графтардағы алгоритмдер. |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.5.1.5 практикалық есептерді шешу үшін графтардағы алгоритмдерді іске асыру |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
Практикалық есептерді шешу үшін графтардағы алгоритмдерді іске асырады |
|||
|
Бірлік және ынтымақ құндылығы |
Басқа адамдармен қарым-қатынас кезінде өз мінез- құлқыңызды сыни тұрғыдан бағалау және түзету • Өзара сыйластық пен ынтымақтастықты көрсете отырып, өз көзқарастарын білдіре алу • Ортақ мақсаттарға қол жеткізуге ықпал ете отырып, командада тиімді жұмыс істей білу |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 мин |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Психологиялық ахуал «Арқаға жазылған комплименттер» Әр оқушының арқасына түйрегішпен (немесе скотчпен) А-4 форматындағы қағаз бекітіледі. Оқушылар сынып ішін аралап жүріп, бір-бірінің арқаларындағы қағаздарға жылы, жұмсақ сөздер жазып, бірін-бірі мақтайды. 2-3 минуттан кейін олар қағаздарын алып, шағын топ ішінде бір-біріне жазылған комплименттерді оқып береді. 3.Топқа бөлу Гүл құрастыру арқылы бөліну Гүл күлтешелерін таратып,олардан гүлдер құрастырады. Әр күлтешесіне оқушы өз атын жазып,бір топ болады.Гүлдер бір формада ,түстері ғана ажыратады.
«Доп лақтыру әдісі» үй тапсырмасын қайталау Мұғалім доп лақтырып сұрақ қояды. Допты қағып алған оқушы сұраққа жауап беріп, өзінің сұрағын қояды. Егер оқушы сұраққа жауап бере алмаса, допты басқа оқушыға береді |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтып , сабақты бастайды 3. Гүл күлтешелері арқылы топ болады. 4. Доп лақтыру әдісі арқылы сұрақтарға жауап береді |
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді. 2 балл |
Оқулық «Арман ПВ» А-4 парақлары Гүл күлтешелері Доп |
|
Сабақтың ортасы 30 мин |
Жаңа сабақты түсіндіреді
Топтық жұмыс. 1 –тапсырма «Айналмалы бекеттер» әдісі арқылы топтық жұмысты жасау барысында топтар 3 мннут сайын әр топқа ауысып жұмыс жасайды 1 топ: Түрлі есептеулерді жүзеге асыруда графтағы іздеу алгоритмдерін қолдану не үшін қажет? 2 топ Кезек не үшін қолданылады? 3 топ : «Цикл», «жол», «тізбек» ұғымдары не себепті қажет? Жұптық жұмыс 2 - тапсырма «Ойлан. Жұптас. Бөліс» әдісі арқылы жұптарымен жұмыс жасайды. Кестені дәптерге толтырады
Жеке жұмыс. Компьютермен жұмыс 3- тапсырма «Ой қозғау» әдісі арқылы компьютермен тапсырма орындайды
EБҚЕ бар балалар үшін тапсырма Сұраққа жауап бер? Граф деген не? «Сергіту сәті» Заряд алу Шаттық шеңберге барлығы тұрып, көздерін жұмады. Бастапқы бастаушы қолды 1 рет қысады, екінші айналымда 2 рет қысады, соңында 3 рет қысады, бұл бастапқы бастаушыға барғанда қанша заряд жібергені бойынша қайта келу керек. Сабақты қорытындылау 4- тапсырма «WordWall» платформасында Сұрақтарға жауап береді |
1 тапсырманы орындайды 2 тапсырманы орындайды 3 тапсырманы орындайды Сұраққа жауап береді Сергіту сәтін жасайды 4 тапсырманы орындайды |
Дескриптор: -Түрлі есептеулерді жүзеге асыруда графтағы іздеу алгоритмдерін қолдануды біледі -Кезек не үшін қолданылатынын біледі -«Цикл», «жол», «тізбек» ұғымдары не себепті қажет екенін түсіндіреді 2 балл Дескриптор: - Кестені дәптерге толтырады 2 балл Дескриптор: -Графта тереңнен іздеу алгоритмін жүзеге асыратын программа құрады 2 балл Дескриптор: Сұраққа жауап береді Дескриптор: Жаңа тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді 2 балл |
А-4 парақшасы, маркер, стикер Оқулық, жұмыс дәптер, кесте Компьютер, оқулық Тапсырма https://wordwall.net/ru/resource/26798564 |
|
Сабақтың соңы 5 мин Бағалау |
Кері байланыс: «Алақан»
10 балдық жүйе бойынша бағаланады |
Өзін-өзі бағалау. |
Жалпы балл-10 |
Слайд |
|
Үй тапсырмасы |
&33-34 оқу.114-117бет |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз




















