Сабак
такырыбы: Гүлді өсімдіктердегі қосарлы ұрықтану
ерекшеліктері
|
Бөлім: |
Көбею.Өсу және даму |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Нурекешова Б |
|
|
Күні: 24.04.25ж |
Сыныбы : 7е |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Тақырыбы: |
Гүлді өсімдіктердегі қосарлы ұрықтану ерекшеліктері |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.2.1.3 өздігінен және айқас тозаңданудың шамалы артықшылықтарын сипаттау; 7 .2.1.4 - гүлді өсімдіктердегі қосарлы ұрықтанудың маңызын сипаттау |
|
|
Сабақтың
мақсаты: |
|
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Құндылық: еңбекқорлық және кәсіби біліктілік Құзыреттілік: инновациялық ойлау Аптаның дәйексөзі: «Білікті білім жинап кәсіп етер, білімнің дәмін татып өсіп өнер» |
|
|
Сабақ барысы |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақ тың басы 3 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылар гүлтің күлте жапырақша кескінін ала отырып, өздеріне жақсы көңіл күйін білдіру бойынша, жағымды психологиялық ахуал орнатады. Flippity.net рондон платформасы арқылы топқа біргуді ұсынады |
Оқушылар гүлтің күлте жапырақша кескінін ала отырып, өздеріне жақсы көңіл күйін білдіру бойынша, жағымды психологиялық ахуал орнатады. Flippity.net рондон платформасы арқылы топқа біргуді ұсынады |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. |
Смартфон ссылка |
|
7мин |
ІІ Үй тапсырмасы «wordwall» платформасы арқылы сұралады «leorningapps.org» платформасы арқылы өтілген тақырыппен жаңа сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаты ашылады |
Оқушылар «wordwall» платформасы арқылы өткен тақырыптар бойынша білімдерін еске түсіреді.
«leorningapps.org» платформасы арқылы сұрақтарға жауап бере отырып, жауаптарын жаңа тақырыппен байланыстарады, сабақтың тақырыбын , мақсатын анықтайды. |
Кері байланыс: Бағалау Like» арқылы Мадақтау арқылы бағаланады. «Жарайсың!» «Тамаша жауап»т .б |
Смартфон https://wordwall.net/de/resource/31556614 https://learningapps.org/watch?v=pmuez1bxj25 |
|
Сабақ тың ортасы 15 мин |
Топтық жұмыс. Мұғалім жаңа тақырып бойынша қысқаша ақпарат береді. Топтық жұмысты ұйымдастырады. 1-топ «Өсімдікте гаметаның түзілуі және орналасуы» 2-топ. «Гүлді өсімдіктердің қосарлы ұрықтануы» 3- топ «Қосарлы ұрықтанудың маңызы» туралы ақпаратпен оқып танысуды ұсынады. |
Оқушылар мұғалімнің бағыт беруімен топта талқылау жасап, жұмыс жасайды. 1-топ «Өсімдікте гаметаның түзілуі және орналасуы» 2-топ. «Гүлді өсімдіктердің қосарлы ұрықтануы» 3- топ «Қосарлы ұрықтанудың маңызы» туралы оқулықтағы ақпаратпен танысады, топта талдайды, қалаған форматында қорғайды.
|
Кері байланыс: «Like » әдісі арқылы беріледі |
Оқулық пен жұмыс дәптерлері |
|
15 |
Сабақты бекіту тапсырмалары. Оқушылармен жұптық, жеке жұмысты ұйымдастырады, бақылау жасайды, ЕБҚ оқушыға қолдау көрсетеді.
Plickers платформасы арқылы сабақ қорытындылаймын. |
1-тапсырма Жеке жұмыс «Жебе» тәсілі Терминдерге анықтама беріңдер Аталық жіпшесі Тозаңдық Аналығы Түйін Генеративті және вегетативті жасушалар Ұрық қалтасы Зигота Эндосперм 2-тапсырма Жеке жұмыс Гүл бөлімдерін» анықтау
3-тапсырма Жұптық жұмыс (і)Суретті қараңыз. Қосарлы ұрықтану үдерісі қалай жүреді?
Plickers платформасы арқылы |
Дескриптор: терминдерге анықтама береді; ҚБ: «Like» арқылы өзін өзі бағалау Дескриптор : гүлдің құрылымдарын атайды; Жалпы балл 4 ҚБ: «Like» арқылы өзін өзі бағалау Дескриптор: қосарлы ұрықтану үдерісі қалай жүретінін түсіндіреді; қосарлы ұрықтану және оның үдерісін сызба түрінде бейнелейді; Жалпы балл 4 ҚБ: « Like» арқылы жұптардың бірін бірі бағалауы |
2-косымша Тапсырма жазылған парақтар Plickers |
|
Сабақтың соңы 4 мин |
Кері байланыс « Ватсап желісі» арқылы кері байланыс жасауды ұсынады |
Қатысушылар «Ватсап желісі» арқылы кері байланыс жасайды |
Кері байланыс: «Ватсап желісі» арқылы |
Ватсап |
|
1 мин |
Үй тапсырмасы § 55 оку |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Гүл құрылысы .Тозаңдану түрлері ,гүлдеу және тозаңдану
Гүл құрылысы .Тозаңдану түрлері ,гүлдеу және тозаңдану
Сабак
такырыбы: Гүлді өсімдіктердегі қосарлы ұрықтану
ерекшеліктері
|
Бөлім: |
Көбею.Өсу және даму |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Нурекешова Б |
|
|
Күні: 24.04.25ж |
Сыныбы : 7е |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Тақырыбы: |
Гүлді өсімдіктердегі қосарлы ұрықтану ерекшеліктері |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.2.1.3 өздігінен және айқас тозаңданудың шамалы артықшылықтарын сипаттау; 7 .2.1.4 - гүлді өсімдіктердегі қосарлы ұрықтанудың маңызын сипаттау |
|
|
Сабақтың
мақсаты: |
|
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Құндылық: еңбекқорлық және кәсіби біліктілік Құзыреттілік: инновациялық ойлау Аптаның дәйексөзі: «Білікті білім жинап кәсіп етер, білімнің дәмін татып өсіп өнер» |
|
|
Сабақ барысы |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақ тың басы 3 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылар гүлтің күлте жапырақша кескінін ала отырып, өздеріне жақсы көңіл күйін білдіру бойынша, жағымды психологиялық ахуал орнатады. Flippity.net рондон платформасы арқылы топқа біргуді ұсынады |
Оқушылар гүлтің күлте жапырақша кескінін ала отырып, өздеріне жақсы көңіл күйін білдіру бойынша, жағымды психологиялық ахуал орнатады. Flippity.net рондон платформасы арқылы топқа біргуді ұсынады |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. |
Смартфон ссылка |
|
7мин |
ІІ Үй тапсырмасы «wordwall» платформасы арқылы сұралады «leorningapps.org» платформасы арқылы өтілген тақырыппен жаңа сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаты ашылады |
Оқушылар «wordwall» платформасы арқылы өткен тақырыптар бойынша білімдерін еске түсіреді.
«leorningapps.org» платформасы арқылы сұрақтарға жауап бере отырып, жауаптарын жаңа тақырыппен байланыстарады, сабақтың тақырыбын , мақсатын анықтайды. |
Кері байланыс: Бағалау Like» арқылы Мадақтау арқылы бағаланады. «Жарайсың!» «Тамаша жауап»т .б |
Смартфон https://wordwall.net/de/resource/31556614 https://learningapps.org/watch?v=pmuez1bxj25 |
|
Сабақ тың ортасы 15 мин |
Топтық жұмыс. Мұғалім жаңа тақырып бойынша қысқаша ақпарат береді. Топтық жұмысты ұйымдастырады. 1-топ «Өсімдікте гаметаның түзілуі және орналасуы» 2-топ. «Гүлді өсімдіктердің қосарлы ұрықтануы» 3- топ «Қосарлы ұрықтанудың маңызы» туралы ақпаратпен оқып танысуды ұсынады. |
Оқушылар мұғалімнің бағыт беруімен топта талқылау жасап, жұмыс жасайды. 1-топ «Өсімдікте гаметаның түзілуі және орналасуы» 2-топ. «Гүлді өсімдіктердің қосарлы ұрықтануы» 3- топ «Қосарлы ұрықтанудың маңызы» туралы оқулықтағы ақпаратпен танысады, топта талдайды, қалаған форматында қорғайды.
|
Кері байланыс: «Like » әдісі арқылы беріледі |
Оқулық пен жұмыс дәптерлері |
|
15 |
Сабақты бекіту тапсырмалары. Оқушылармен жұптық, жеке жұмысты ұйымдастырады, бақылау жасайды, ЕБҚ оқушыға қолдау көрсетеді.
Plickers платформасы арқылы сабақ қорытындылаймын. |
1-тапсырма Жеке жұмыс «Жебе» тәсілі Терминдерге анықтама беріңдер Аталық жіпшесі Тозаңдық Аналығы Түйін Генеративті және вегетативті жасушалар Ұрық қалтасы Зигота Эндосперм 2-тапсырма Жеке жұмыс Гүл бөлімдерін» анықтау
3-тапсырма Жұптық жұмыс (і)Суретті қараңыз. Қосарлы ұрықтану үдерісі қалай жүреді?
Plickers платформасы арқылы |
Дескриптор: терминдерге анықтама береді; ҚБ: «Like» арқылы өзін өзі бағалау Дескриптор : гүлдің құрылымдарын атайды; Жалпы балл 4 ҚБ: «Like» арқылы өзін өзі бағалау Дескриптор: қосарлы ұрықтану үдерісі қалай жүретінін түсіндіреді; қосарлы ұрықтану және оның үдерісін сызба түрінде бейнелейді; Жалпы балл 4 ҚБ: « Like» арқылы жұптардың бірін бірі бағалауы |
2-косымша Тапсырма жазылған парақтар Plickers |
|
Сабақтың соңы 4 мин |
Кері байланыс « Ватсап желісі» арқылы кері байланыс жасауды ұсынады |
Қатысушылар «Ватсап желісі» арқылы кері байланыс жасайды |
Кері байланыс: «Ватсап желісі» арқылы |
Ватсап |
|
1 мин |
Үй тапсырмасы § 55 оку |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз















