Материалдар / Ғұлама ғалым.Әбу Насырәл Фараби.Сағыныш сазы
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Ғұлама ғалым.Әбу Насырәл Фараби.Сағыныш сазы

Материал туралы қысқаша түсінік
Ашық сабақ
Материал тегін
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Білім беру ұйымының атауы
Пәні:
Бөлім:
Педагогтің аты-жөні:
Күні:
Сынып:
Сабақтың тақырыбы:
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту
мақсаты:
Сабақтың мақсаты

Ойлау дағдыларының деңгейі

Б.Батырбекова атындағы шағын жинақты жалпы орта мектебі
Әдебиеттік оқу
Атақты тұлғалар
Садыкова Айнур Абибуллаевна
08.02.2023ж
3 сынып
Ғұлама ғалым. Әбу Насыр әл- Фараби Сағыныш сазы.
3.1.5.1.- өз ойы мен сезіммен көрем- бейнелі сөздерді қолдана
отырып жеткізу.
3.2.2.1. Қолдануға практикалық) және бағалауға негізделген
сұрақтар қою, және жауап беру.
Барлық оқушылар: Мәтіннің тақырыбын анықтайды, негізгі
ойды біледі.
Көптеген оқушылар: Шығармашылыққа негізделген сұрақтар
қоя отырып жауап береді.
Кейбір оқушылар: Берілген тақырып бойынша өз ой пікірін
айтады, суреттейді.
Білу
Түсіну

Сабақтың барысы
Сабақ
Педагогтің әрекеті
тың
кезеңі//
уақыты
Сабақ
Сабаққа дайындық жасау
тың басы Психологиялық тренинг
5 минут

Оқушының әрекеті

Бір-бірімен
амандасады.

1- топ: «Ғалымдар» тобы
2- топ: «Ақындар» тобы
3- топ: «Ойшылдар» тобы
«Ашық микрофон » әдісі арқылы өткен
сабақты пысықтау.

Өткенді
пысықтау
5 минут

Әйте
ке
би
Қарлығаш
әулие
атанған би
«Күй
құдыреті »
аңызы кім
туралы?
Халық
бишісі
«Өнер білім
бар
жұрттар»өле
ңінің
авторы?
«Ашу бар

Төле
би

Ы
.Алт
ынса
рин

Әл
Фараби

Сынып оқушыларын
адасқан әріптер арқылы 3
топқа бірігеді.

Бағалау

Мақтап,
мадақтап отыру

ҚБ:Топтар бірбірін басбармақ
арқылы бағалау.

Үй тапсырмасына
шолу жасау.

Ресурстар

Көңілді
балалар
туралы
суреттер

Қима
сөздер

Ш.Жиен
құлова

Өткен тарауды бекіту
мақсатында
семантикалық картаны
толтырады

«Көңіл күй»
әдісі
Семантика
лық карта

Сабақ
тың
ортасы
20 минут

жерде ақыл
тұрмайды»
кімнің
шешендік
сөзі

Сұрақ-жауап әдісі:
1. Суреттегі кім?
2.Әбу Насыр әл Фараби кім болған?
3.Қай жерде дүниеге келген?
4.Қай жылдары дүниеге келген?
5.Ол туралы қандай шығарма
оқыдық?
Ұжымдық жұмыс. «Топтастыру»
стратегиясы

Ғұлама өмірге келген Отырар
қаласы туралы бейнежазба көрсету
Топтық жұмыс
«Айналма бекет»әдісі
1 топ: «Сағыныш сазы»
тақырыбындағы аңызды мәнелеп
оқу.
2- топ: Мазмұнын айту
3- топ: Аңыздың мазмұны бойынша
сұрақтарға жауап беру.

Сергіту
сәті
2 минут

Шам шаһарында тұрғанда Әбу
Насыр әл –Фараби немен
шұғылданады?
Қыпшақ деген не?
Шам шаһарының фотосуретімен
оқушыларды таныстыру.
Дәптермен жұмыс:
шаһар –қала
ынтызарлық-сағыныш,құштарлық
Үрмет-атақ,даңқ,құрмет
Шайыр –суырыпсалма ақын
Сергіту сәті:
«Кел билейік»
Топтық жұмыс
«Ой шарлау галереясы» әдісі
1- топ: Мәтіннен әл Фараби отырған
бақша суреттелген тұстарды тауып
оқу. Осы үзінді бойынша қандай

Топтастыру сызбасын
жасайды

Керемет
жұмыс!

Бейнежазба
тамашалау

Топтастыру
сызбасы

бейнежазба

Музыка
Дескриптор:-Аңызды
мәнерлеп оқиды,
мазмұныны
айтады.Аңыздың
мазмұны бойынша
сұрақтарға жауап
береді

Жақсы жұмыс
жасадың!

Оқулық,
кеспе
сұрақтар?

Тамаша!
Бір сергіп
алдық!

№1 жұмыс
дәптері
Дескриптор:
-Мәтіннен әл Фараби
отырған бақша
суреттелген тұстарды
тауып оқиды.
-Ғажайып бақта
отырған әл Фараби
неге көңілсіз екенін

сурет салар едің?
білді.
2- топ: Ғажайып бақта отырған әл
Фараби неге көңілсіз деп ойлайсың?
3- топ: ВЕНН диаграммасы
«Ғалым»
«Ақын»
-Венн диаграммасын
орындайды.
Қосымша ақпарат: әл Фараби атына
берілген Қазақстандағы оқу орны
мен көше мектептермен таныстыру.
Сабақты
ң соңы
6минут

Керемет!

«Аңызды түсініп оқу»
Үйге тапсырма алады
Жақсы
Кері
орындайды деп
байланыс
сенемін!
парағы

Үй
жұмысы
2минут
Рефлек
сия
5 минут

Кері байланыс
жасайды

Тамаша сабақ
болды!
Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!