№ 52 жалпы орта мектебі коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Биология
пәнінің мұғалімі: Бедебаева Жазира Сапаралықызы

Биология 6 сынып
Сабақтың тақырыбы : Гүл, оның құрылысы мен маңызы
Сабақтың тақырыбы: Гүл, оның құрылысы мен маңызы
Сабақтың мақсаты:
Білімділік:. Гүлдің негізгі құрам бөліктері: тостағанша жапырақшалары мен жыныс мүшелеріне толық сипттама беріп, олардың құрылысымен таныстыру;
Дамытушылық: өз бетінше ізденуін, ақыл- ой өрісін дамыту
Тәрбиелік: Адамның тұлға ретінде қалыптасуын, адамгершілік қасиетін, жалпы қоршаған ортаға деген жаңашырлық сезімін дамыту;
Сабақтың типі: аралас сабақ
Сабақтың әдісі : Топтастыру,диалогтік оқыту, кластер, эссе жазу
Сабақтың көрнекілігі: АКТ, слайдтар, фишкалар, постер,видеоролик,гүл апликациялары,бөлме гүлі.
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушыларды түгелдеу
Сергіту сәті : Шаттық шеңберін құру.Оқушылар бір-біріне тілектерін білдіреді.
Топқа бөлу .Бағалау түсті фишкалар арқылы болатынын ескерту.
Үй тапсырмасын сұрау
Өтілген тақырып бойынша оқушылар бір-біріне сұрақтар қояды.
Жауап берген оқушылар түсті фишкалар жәрдемімен бағаланып отырады.
Жаңа тақырып Гүл, оның құрылысы мен маңызы
Ой қозғау
1.Гүл туралы не білеміз ? Оқушылар өз ойларын жазады.

2. Жаңа тақырыптың мәтінін құрамдас үш бөлікке бөліп жұпта ,топта оқуға,талқылауға тапсырма беремін . Әр топ постер жазып, әр топтан спикер жариялайды .
Слайдтарды пайдаланып сипаттама береді.
3. Гүл сыйлау.Оқушылар сұрақ жазылған гүлдерді бір-біріне сыйлап, берілген сұраққа жауап береді.
1.Гүл туралы қандай өлең жолдарын білесіңдер?
2.Гүл туралы қандай мақал-мәтел білесің
3.Жұмбақ
Тозаң келіп соған ғана түседі?
Бірте-бірте одан жеміс піседі ?
Гүл ішінде мәңгі оның тұрағы,
Аузы, мойны, жатыны,анық болса да
Болмайды оның мұрны мен құлағы ( аналық)
5.Дәрілік қасиеті бар қандай гүлді өсімдіктерді білесіңдер?
4.№14 Зертханалық жұмыс
Тақырыбы: Гүл құрылысын қарау
Оқушылар берілген гүл бөліктері бойынша гүл апликациясын жасап,сипаттама береді.
5. Ролик. Әр түрлі гүлдердің тозаңдану жолдарымен танысады .Алған әсерлері бойынша эссе жазады.Эсселерін оқиды .
6. Білгенге маржан .Оқушының өз бетінше іздену жұмысы Рафлезия-Арнольди гүлі туралы жасаған презентациясын( Слайдтар)пайдаланып
Рафлезия гүлін таныстырады.
7.Оқушыларды бағалау.Оқушыларды жинаған фишка түстеріне қарап бағалау.
8.Үйге тапсырма Үйге тапсырма:
§22 оқып, гүл бөліктерін түрлі қағаздан әзірлеп, қатты
қағазға жапсырып әкелу.

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Гүл,оның құрылысы мен маңызы
Гүл,оның құрылысы мен маңызы
№ 52 жалпы орта мектебі коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Биология
пәнінің мұғалімі: Бедебаева Жазира Сапаралықызы

Биология 6 сынып
Сабақтың тақырыбы : Гүл, оның құрылысы мен маңызы
Сабақтың тақырыбы: Гүл, оның құрылысы мен маңызы
Сабақтың мақсаты:
Білімділік:. Гүлдің негізгі құрам бөліктері: тостағанша жапырақшалары мен жыныс мүшелеріне толық сипттама беріп, олардың құрылысымен таныстыру;
Дамытушылық: өз бетінше ізденуін, ақыл- ой өрісін дамыту
Тәрбиелік: Адамның тұлға ретінде қалыптасуын, адамгершілік қасиетін, жалпы қоршаған ортаға деген жаңашырлық сезімін дамыту;
Сабақтың типі: аралас сабақ
Сабақтың әдісі : Топтастыру,диалогтік оқыту, кластер, эссе жазу
Сабақтың көрнекілігі: АКТ, слайдтар, фишкалар, постер,видеоролик,гүл апликациялары,бөлме гүлі.
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушыларды түгелдеу
Сергіту сәті : Шаттық шеңберін құру.Оқушылар бір-біріне тілектерін білдіреді.
Топқа бөлу .Бағалау түсті фишкалар арқылы болатынын ескерту.
Үй тапсырмасын сұрау
Өтілген тақырып бойынша оқушылар бір-біріне сұрақтар қояды.
Жауап берген оқушылар түсті фишкалар жәрдемімен бағаланып отырады.
Жаңа тақырып Гүл, оның құрылысы мен маңызы
Ой қозғау
1.Гүл туралы не білеміз ? Оқушылар өз ойларын жазады.

2. Жаңа тақырыптың мәтінін құрамдас үш бөлікке бөліп жұпта ,топта оқуға,талқылауға тапсырма беремін . Әр топ постер жазып, әр топтан спикер жариялайды .
Слайдтарды пайдаланып сипаттама береді.
3. Гүл сыйлау.Оқушылар сұрақ жазылған гүлдерді бір-біріне сыйлап, берілген сұраққа жауап береді.
1.Гүл туралы қандай өлең жолдарын білесіңдер?
2.Гүл туралы қандай мақал-мәтел білесің
3.Жұмбақ
Тозаң келіп соған ғана түседі?
Бірте-бірте одан жеміс піседі ?
Гүл ішінде мәңгі оның тұрағы,
Аузы, мойны, жатыны,анық болса да
Болмайды оның мұрны мен құлағы ( аналық)
5.Дәрілік қасиеті бар қандай гүлді өсімдіктерді білесіңдер?
4.№14 Зертханалық жұмыс
Тақырыбы: Гүл құрылысын қарау
Оқушылар берілген гүл бөліктері бойынша гүл апликациясын жасап,сипаттама береді.
5. Ролик. Әр түрлі гүлдердің тозаңдану жолдарымен танысады .Алған әсерлері бойынша эссе жазады.Эсселерін оқиды .
6. Білгенге маржан .Оқушының өз бетінше іздену жұмысы Рафлезия-Арнольди гүлі туралы жасаған презентациясын( Слайдтар)пайдаланып
Рафлезия гүлін таныстырады.
7.Оқушыларды бағалау.Оқушыларды жинаған фишка түстеріне қарап бағалау.
8.Үйге тапсырма Үйге тапсырма:
§22 оқып, гүл бөліктерін түрлі қағаздан әзірлеп, қатты
қағазға жапсырып әкелу.

шағым қалдыра аласыз













