|
Мектеп атауы |
|
||||
|
Мұғалімнің Т.А.Ә. |
|
||||
|
Күні |
|
||||
|
Класы |
2 |
||||
|
Пәні |
Дүниетану |
||||
|
Бөлім |
Дәстүр және ауыз әдебиеті |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ғұндар қалай өмір сүрді? |
||||
|
Оқу мақсаты |
2.3.1.1 көрнекі материалдар негізінрде иемденуші және өндіруші шаруашылық арасындағы айырмашылықты анықтау. 2.3.2.1 көрнекі материалдарды зерделеу арқылы ғұндардың өмір салтын сипаттау. |
||||
|
Сабақ мақсаты |
Ғұндар қалай өмір сүргенін, олардың қандай іспен шұғылданғанын білу; ғұн шеберлерінің жасаған заттарын сипаттап, олардың тыныс-тіршілігімен танысу. |
||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
қолдану талдау |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы Бекіту Кері байланыс |
Өткенді қайталап, жаңа сабақтың тақырыбын ашу. «Уақыт еншісіндегі ой-түйіндер» тәсілі. Оқушылардан сақ сөзін естігенде есіне нелер түсетінін сұрау. 1 минут ішінде оқушылар ойланып жазады. Уақыт өткен соң оларды тыңдап, оларға нақтылайтын сұрақтар қою: - Неліктен сен осы сөздерді жаздың? - Осы сөздерді жазарда ойыңа нелер келді? «Мағынаны тану» Ғұндар туралы бейнежазбаны тамашалау. Сұрақтарға жауап беру: - Ғұндар деген кімдер болған? - Ғұндардың ұлы билеушісі кім болған және оның қандай ерліктері бар? - Ғұндар қандай өмір салтын ұстанды?
Топтық жұмыс Жарнама дайындау Оқушылар суретпен жұмыс жасайды. Суреттегі әшекейлерді жарнамалайды. «ТВ шоу» әдісі Бір оқушыны таңдап, ТВ шоуға шақыру. Ол ғұндардың билеушісі Аттила рөлін сомдайды. Қалған оқушылар өз сұрақтарын қояды. «Үш С» стратегиясы. Оқушылар сабақтың барысында оларға ұнаған жəне тапсырмаларды ойдағыдай орындаған үш сəтті атайды жəне болашақта олардың жұмысын жақсартатын бір əрекет ұсынады. «Білім гүлі» əдісі арқылы өздерінің тақырыпты қаншалықты меңгергеніне кері байланыс береді. |
- Сақ сөзін естігенде есіне түскенді жазу; - неліктен осы сөздерді жазғанын түсіндіру; - осы сөздерді жазарда ойына не түскенін айту. - Бейнежазбаны тамашалайды; - сұрақтарға жауап береді; - ғұндардың тарихы туралы біледі. - Өздері жарнамалайтын бұйым туралы мәліметтер жинайды; - постерге барлық мәліметті көз тартатындай етіп түсіреді; - постердегі мәліметтерді пайдалана отырып, жарнама жасайды; - бірін-бірі бағалайды. - Оқушылар кезек-кезек Аттила рөліне енеді; - оқушылардың сұрақтарына жауап береді. - Оқушылар өздерінің белсенді орындаған тапсырмаларын айтады; - өз жұмысын жақсарту үшін не керектігін атап өтеді. «Білім гүлі» әдісі арқылы оқушылар жаңа сабақтың тақырыбын қалай игергендеріне байланысты стикерлерін сəйкес келетін жеріне жапсырады. |
Мадақтау (ауызша бағалау). Бағалау критерийі: бейнежазбаны тамашалау. Дескриптор: - Бейнежазбаны тамашалайды. - Сұрақтарға жауап береді. - Ғұндардың тарихы біледі. Бағалау критерийі: жарнама жасау. Дескриптор: - Қажетті мәліметтерді жинайды. - Постер құрастырады. - Жарнама жасайды. - Бір-бірін бағалайды. ҚБ: «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі Бағалау критерийі: сұрақтарға жауап беру. Дескриптор: - Ұлы билеуші рөліне енеді. - Сұрақтарға жауап береді. Өзін-өзі бағалау Кері байланыс жасайды. |
Парақтар мен қалам
https://youtu.be/VeDkzxuMsu8?si=-FoZm2HJXQFKj9NW Ғұндар біздің ата-бабалары-мыз болған. Олардың ұлы билеушісі Аттила өз жерін қорғаған. Ғұндар көшпелі өмір салтын ұстанған.
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ғұндар қалай өмір сүрді
Ғұндар қалай өмір сүрді
|
Мектеп атауы |
|
||||
|
Мұғалімнің Т.А.Ә. |
|
||||
|
Күні |
|
||||
|
Класы |
2 |
||||
|
Пәні |
Дүниетану |
||||
|
Бөлім |
Дәстүр және ауыз әдебиеті |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ғұндар қалай өмір сүрді? |
||||
|
Оқу мақсаты |
2.3.1.1 көрнекі материалдар негізінрде иемденуші және өндіруші шаруашылық арасындағы айырмашылықты анықтау. 2.3.2.1 көрнекі материалдарды зерделеу арқылы ғұндардың өмір салтын сипаттау. |
||||
|
Сабақ мақсаты |
Ғұндар қалай өмір сүргенін, олардың қандай іспен шұғылданғанын білу; ғұн шеберлерінің жасаған заттарын сипаттап, олардың тыныс-тіршілігімен танысу. |
||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
қолдану талдау |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы Бекіту Кері байланыс |
Өткенді қайталап, жаңа сабақтың тақырыбын ашу. «Уақыт еншісіндегі ой-түйіндер» тәсілі. Оқушылардан сақ сөзін естігенде есіне нелер түсетінін сұрау. 1 минут ішінде оқушылар ойланып жазады. Уақыт өткен соң оларды тыңдап, оларға нақтылайтын сұрақтар қою: - Неліктен сен осы сөздерді жаздың? - Осы сөздерді жазарда ойыңа нелер келді? «Мағынаны тану» Ғұндар туралы бейнежазбаны тамашалау. Сұрақтарға жауап беру: - Ғұндар деген кімдер болған? - Ғұндардың ұлы билеушісі кім болған және оның қандай ерліктері бар? - Ғұндар қандай өмір салтын ұстанды?
Топтық жұмыс Жарнама дайындау Оқушылар суретпен жұмыс жасайды. Суреттегі әшекейлерді жарнамалайды. «ТВ шоу» әдісі Бір оқушыны таңдап, ТВ шоуға шақыру. Ол ғұндардың билеушісі Аттила рөлін сомдайды. Қалған оқушылар өз сұрақтарын қояды. «Үш С» стратегиясы. Оқушылар сабақтың барысында оларға ұнаған жəне тапсырмаларды ойдағыдай орындаған үш сəтті атайды жəне болашақта олардың жұмысын жақсартатын бір əрекет ұсынады. «Білім гүлі» əдісі арқылы өздерінің тақырыпты қаншалықты меңгергеніне кері байланыс береді. |
- Сақ сөзін естігенде есіне түскенді жазу; - неліктен осы сөздерді жазғанын түсіндіру; - осы сөздерді жазарда ойына не түскенін айту. - Бейнежазбаны тамашалайды; - сұрақтарға жауап береді; - ғұндардың тарихы туралы біледі. - Өздері жарнамалайтын бұйым туралы мәліметтер жинайды; - постерге барлық мәліметті көз тартатындай етіп түсіреді; - постердегі мәліметтерді пайдалана отырып, жарнама жасайды; - бірін-бірі бағалайды. - Оқушылар кезек-кезек Аттила рөліне енеді; - оқушылардың сұрақтарына жауап береді. - Оқушылар өздерінің белсенді орындаған тапсырмаларын айтады; - өз жұмысын жақсарту үшін не керектігін атап өтеді. «Білім гүлі» әдісі арқылы оқушылар жаңа сабақтың тақырыбын қалай игергендеріне байланысты стикерлерін сəйкес келетін жеріне жапсырады. |
Мадақтау (ауызша бағалау). Бағалау критерийі: бейнежазбаны тамашалау. Дескриптор: - Бейнежазбаны тамашалайды. - Сұрақтарға жауап береді. - Ғұндардың тарихы біледі. Бағалау критерийі: жарнама жасау. Дескриптор: - Қажетті мәліметтерді жинайды. - Постер құрастырады. - Жарнама жасайды. - Бір-бірін бағалайды. ҚБ: «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі Бағалау критерийі: сұрақтарға жауап беру. Дескриптор: - Ұлы билеуші рөліне енеді. - Сұрақтарға жауап береді. Өзін-өзі бағалау Кері байланыс жасайды. |
Парақтар мен қалам
https://youtu.be/VeDkzxuMsu8?si=-FoZm2HJXQFKj9NW Ғұндар біздің ата-бабалары-мыз болған. Олардың ұлы билеушісі Аттила өз жерін қорғаған. Ғұндар көшпелі өмір салтын ұстанған.
|
|
шағым қалдыра аласыз

















