Материалдар / Гук заңы
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Гук заңы

Материал туралы қысқаша түсінік
Іс-тәжірибе алмасу үшін
Материал тегін
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Қысқа мерзімді жоспар

Сабақтың тақырыбы: Деформация.Серпімділік күші.Гук заңы.

Білім беру ұйымының атауы

«Б.Тұрлыханов атындағы орта мектеп-бақшасы»КММ

Пәні:

физика

Бөлім:

7.3.Денелердің қзара әрекеттесуі.

Педагогтің аты-жөні:

Асанова М.Н

Күні:

07.12.2023ж

Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Деформация.Серпімділік күші.Гук заңы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

7.2.2.3- пластикалық және серпімді деформацияларды ажырату, мысалдар келтіру.

7.2.2.5-Гук заңының формуласы бойынша серпімділік күшін есептеу.

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар істей алады: Деформация, серпімділік күші ұғымдарының физикалық мағынасын түсінді, пластикалық және серпімді деформацияларды ажырата білді.

Көптеген оқушылар істей алады: Серпімділік күші, Гук заңы қандай физикалық шамаларға тәуелді екенін анықтады, формуласын жазды, есептеулер жүргізді.

Кейбір оқушылар істей алады: Деформация, серпімділік күшін өмірмен байланыстырып, мысалдар келтірді

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы


2 мин.



5 мин.

































5 мин

Сыныппен жұмыс.








10 мин






























Жұптық жұмыс

Ұйымдастыру: Оқушылармен амандасу, отырғызу, түгендеу.





Үй тапсырмасын бекіту.

«Pop Corn» әдісі.
Жеке жұмыс
1.Ауырлық күші дегеніміз не?

2. Ауырлық күшінің формуласы
3.Салмақ дегеніміз не?
4. Салмақтың формуласы
5.Ауырлық күші мен салмақтың айырмашылығы неде?
6.Күштің өлшем бірлігі.
7.Күшті өлшейтін құралды не деп атайды?

8.Ауырлық күші мен салмақтың бағыты қалай бағытталған?
9. Еркін түсу үдеуі нешеге тең?
Сабаққа қатысып отырған мұғалімдердің жерге тартылу күшін, яғни ауырлық күшін және жерге түсіретін салмақтарын есептеу туралы айтады.





Жаңа сабақ
«Кинометафора» әдісі
Биология пәнінің мұғалімі Кубегенова Гульбану Мухашевна





«Демонстрациялық тәжірибе көрсету» әдісі


«Борт журналы» әдісі











Сурет бойынша жаңа сабақты қысқаша түсіндіріп өтеді.











Виртуалды зертханалық жұмыс көрсету






























Жұптық жұмыс.

салмақтың Оқушылар ауырлық күші мен формулаларын қолданып есептейді, түсіндіреді



Оқушылар бейне материал қарайды, сабақтың тақырыбын анықтайды.


Оқушылар алдыларындағы заттармен тәжірибе
лер жасап, тақтадағы журналға қандай деформа-ция түріне жататынын стикерге жазып жапсырады.

Динамо-метрмен жұмыс жасайды.
Динамо-
метрге жүктер ілу арқылы жаңа сабақты талдайды.



Оқушылар виртуалды зертхана
лық жұмыстан күштің, қатаңдық-тың мәндерін алып х-ұзаруды есептейді.




Ынталандыру






Дескриптор:
-Әр сұраққа дұрыс жауап берсе-1 балл


















Дескриптор:

-Ауырлық күші мен салмақтың формулаларын қолданады.

Жалпы балл-1

















Дескриптор:

Деформацияның түрлерін ажыратады.
Жалпы балл-1




























Дескриптор:

Гук заңын қолданып, x-тің мәнін есептейді.
Жалпы балл-2






Pop Corn –ға жазылған сұрақтар




Слайд, сұрақтар

Оқулық










Слайд.


























Шарлар, ермексаз,

серіппе.


Ватман, стикерлер.












Динамометр, жүктер, оқулық,ватманға салынған сурет.










http://bilimland.kz/index.php/kz/














Сабақтың ортасы.



13 мин

Жеке жұмыс



  1. Жеке жұмыс

    Ресми байқаулар тізімі
    Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!