|
Бөлім: Білім. Ғылым. Инновация. |
Мектеп: |
Сыныбы: 10 |
|||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||
|
Пәні: қазақ тілі |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағаны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ғылым мен инновация |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.2.6.1 белгілі бір мақсат үшін оқылым стратегияларын жүйелі қолдана білу; 10.4.3.1 белгілі бір тақырып аясында сөздерді іріктеп, түрлендіріп, талғаммен қолдана білу |
||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: оқылым стратегиялары арқылы мәтін мазмұнын түсіну, белгілі бір тақырып аясында сөздерді іріктеп, түрлендіріп, талғаммен қолдана білу; Көпшілігі: белгілі бір мақсат үшін оқылым стратегияларын қолдану, белгілі бір тақырып аясында сөздерді іріктеп, түрлендіріп, талғаммен қолдана білу; Кейбір оқушылар: белгілі бір мақсат үшін оқылым стратегияларын жүйелі қолдана білу, белгілі бір тақырып аясында сөздерді іріктеп, түрлендіріп, талғаммен қолдана білу. |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы:
|
Сыныпта жағымды ахуал қалыптастыру. Топқа бөлу. Қызығушылықты ояту. «Жұптас. Ойлан. Бөліс» тәсілімен сұрақтарға жауап беріңдер. 1. Инновация (қазақша «тапқырлық», «жаңалық» десек болады) мен ғылымның байланысы бар ма? 2. Ғылыммен қай кезден бастап айналысқан дұрыс деп ойлайсыңдар? 3. Қалай ойлайсыңдар, ғылым мен инновацияның дамуы халықтың әл-ауқатын көтере ме? 4. Суреттің тақырыпқа қатысын анықтаңдар.
Сабақтың тақырыбы, мақсаты мен бағалау критерийлерін анықтайды.
Дескриптор:
ҚБ
3-тапсырма. Мәтінде әдеби тілдің нормасы қалай сақталғанын түсіндіріңдер. Дескриптор:
ҚБ Бекіту. Халықтың әл-ауқатын көтеру үшін қандай ғылыми-инновациялық жаңалық ашу керек деп ойлайсыңдар? «Егер мен ғалым болсам,..» деп бастап, ойларыңды ортаға салыңдар. |
Сыныпта жағымды ахуал қалыптастыру. Оқушылар «Жұптас. Ойлан. Бөліс» тәсілімен сұрақтарға жауап береді, бүгінгі сабақтың тақырыбына болжам жасайды, сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды. Оқылым стратегияларын қолдана отырып, мәтінді талдайды. Оқылым мәтініндегі әдеби тілдің нормасы қалай сақталғанын түсіндіреді; Ойларын дәлелдейді. «Егер мен ғалым болсам,..» тақырыбында ойларын білдіреді. |
ҚБ ҚБ Тамаша жауап!
Жақсы жауап!
Ұсыныс!
ҚБ Тамаша жауап!
Жақсы жауап!
Ұсыныс!
|
10-сынып қазақ тілі («Қазақстан» ұлттық энциклопедиясынан)
|
|||
|
Сабақтың соңы: Үй тапсырмасы: |
Кері байланыс Қиын Қызық Құнды 6-тапсырма |
|
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Ғылым мен инновация"10-сынып ҚГБ қазақ тілі қмж
"Ғылым мен инновация"10-сынып ҚГБ қазақ тілі қмж
|
Бөлім: Білім. Ғылым. Инновация. |
Мектеп: |
Сыныбы: 10 |
|||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||
|
Пәні: қазақ тілі |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағаны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ғылым мен инновация |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.2.6.1 белгілі бір мақсат үшін оқылым стратегияларын жүйелі қолдана білу; 10.4.3.1 белгілі бір тақырып аясында сөздерді іріктеп, түрлендіріп, талғаммен қолдана білу |
||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: оқылым стратегиялары арқылы мәтін мазмұнын түсіну, белгілі бір тақырып аясында сөздерді іріктеп, түрлендіріп, талғаммен қолдана білу; Көпшілігі: белгілі бір мақсат үшін оқылым стратегияларын қолдану, белгілі бір тақырып аясында сөздерді іріктеп, түрлендіріп, талғаммен қолдана білу; Кейбір оқушылар: белгілі бір мақсат үшін оқылым стратегияларын жүйелі қолдана білу, белгілі бір тақырып аясында сөздерді іріктеп, түрлендіріп, талғаммен қолдана білу. |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы:
|
Сыныпта жағымды ахуал қалыптастыру. Топқа бөлу. Қызығушылықты ояту. «Жұптас. Ойлан. Бөліс» тәсілімен сұрақтарға жауап беріңдер. 1. Инновация (қазақша «тапқырлық», «жаңалық» десек болады) мен ғылымның байланысы бар ма? 2. Ғылыммен қай кезден бастап айналысқан дұрыс деп ойлайсыңдар? 3. Қалай ойлайсыңдар, ғылым мен инновацияның дамуы халықтың әл-ауқатын көтере ме? 4. Суреттің тақырыпқа қатысын анықтаңдар.
Сабақтың тақырыбы, мақсаты мен бағалау критерийлерін анықтайды.
Дескриптор:
ҚБ
3-тапсырма. Мәтінде әдеби тілдің нормасы қалай сақталғанын түсіндіріңдер. Дескриптор:
ҚБ Бекіту. Халықтың әл-ауқатын көтеру үшін қандай ғылыми-инновациялық жаңалық ашу керек деп ойлайсыңдар? «Егер мен ғалым болсам,..» деп бастап, ойларыңды ортаға салыңдар. |
Сыныпта жағымды ахуал қалыптастыру. Оқушылар «Жұптас. Ойлан. Бөліс» тәсілімен сұрақтарға жауап береді, бүгінгі сабақтың тақырыбына болжам жасайды, сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды. Оқылым стратегияларын қолдана отырып, мәтінді талдайды. Оқылым мәтініндегі әдеби тілдің нормасы қалай сақталғанын түсіндіреді; Ойларын дәлелдейді. «Егер мен ғалым болсам,..» тақырыбында ойларын білдіреді. |
ҚБ ҚБ Тамаша жауап!
Жақсы жауап!
Ұсыныс!
ҚБ Тамаша жауап!
Жақсы жауап!
Ұсыныс!
|
10-сынып қазақ тілі («Қазақстан» ұлттық энциклопедиясынан)
|
|||
|
Сабақтың соңы: Үй тапсырмасы: |
Кері байланыс Қиын Қызық Құнды 6-тапсырма |
|
|||||
шағым қалдыра аласыз


















