С.Адамбеков атындағы жалпы білім беретін мектебі
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Ғылыми фантастика. «Сөйлем ішінде, сөйлем соңында қойылатын тыныс белгілері.» |
||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
28.07.2025 жыл |
||||||||||||||||||||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Сарсенбаева Гулнур |
||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 «Ә, Б, В» |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ғылыми фантастика және экологиялық проблемалар. Сөйлем соңына қойылатын тыныс белгілері |
||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.2.4.1 идеясы ұқсас публицистикалық және көркем әдебиет стиліндегі мәтіндердің тақырыбы, құрылымы, мақсатты аудиториясы, тілдік ерекшелігін салыстыра талдау: 7.4.5.1. сөйлем соңында және сөйлем ішінде қойылатын тыныс белгілерін(даралаушы және ерекшелеуші) дұрыс қолдану |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
|
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||
|
Cабақтың басы: 3 минут 4 минут Сабақтың
ортасы 5 минут 6 минут 10 минут 3 минут 5 минут 3 минут |
І. Ұйымдастыру кезеңі. * Сәлемдесу * Сынып оқушылары түгенделеді. Оқушылар назары сабаққа аударылады Жағымды ахуал қалыптстыру * Бір- бірімізді тыңдаймыз десек, 1 шапалақ, * Ұйымшыл боламыз десек, 2 шапалақ, * Белсенділік танытамыз десек, 3 шапалақ ұрамыз ІІ. Үй тапсырмасын сұрау. «Кім жазды?» әдісі Ой шақыру «Суреттерді сөйлету» әдісі
жаңа сабақ тақырыбын ашу ІІІ. Жаңа сабақ ТЫҢДАЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ 1-тапсырма. Мәтінді тыңдап, оқиғаның дамуы мен аяқталуын болжаңдар
ОҚЫЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ 3-тапсырма «Кім жылдам орындайды?» әдісі Мәтіндерді оқып, тақырыбын, мақасатты аудиториясы мен тілдік амал-тәсілдерін салыстыра талдаңдар
ЖАЗЫЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ 5-тапсырма «Экологиялық проблемаларды шешуде ғылыми ғылыми фантастикаға қалай жүгінуге болады?» тақырыбында дискуссивті эссе жазыңдар. Эссе құрылымын ескеріңдер
ӘДЕБИ ТІЛ НОРМАЛАРЫ
6-тапсырма Айтылу мақсатына қарай сөйлем соңында қойылатын тыныс белгілерін қолданып, экология тақырбында бірнеше сөйлем жазыңдар
Бекіту тапсырмасы. «Ұшу, қону» стратегиясы арқылы сұрақтарға жауап беріңдер |
. Сәлемдеседі Оқушылар назарын сабаққа аударады. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастырады.
Жазып келген тапсырмасын тексертеді.
Ой шақыру стратегиясы арқылы сұрақтарына жауап беріп, сабақтың тақырыбы ашады.
QR – код арқылы ақын мәтінді тыңдайды. Оқиғаның дамуы мен аяқталуын болжайды
Оқылым мәтіндерінің тақырыбы мен стилін, мақсатты аудиториясын тілдік амал-тәсілдерін салыстыра талдайды
Грамматикалық тақырыпты меңгереді
Сөйлем соңында қойылатын (даралаушы) тыныс белгілерін дұрыс қолданады |
ҚБ: Мадақ сөздер
ҚБ: «СМС» әдісі. Әр топ бір-біріне хат жазу арқылы қай жерде қандай қате жібергендігін айтады. Бірін-бірі бағалайды.
|
АКТ Vimeo com.user /167434552/ revitw
7-сынып Қазақ тілі оқулығы
Панельді тақта
СМС парақшасы
Жұмыс дәптер
АКТ |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
5 минут
Үй тапсырмасы: 1 минут |
Рефлексия:
8-тапсырма. Сұрақтарға жазбаша жауап жазыңдар
|
Әр топ бір-біріне хат жазу арқылы қай жерде қандай қате жібергендігін айтады. Бірін-бірі бағалайды. Соңынан мадақ сөздер арқылы бағалау жүргізіледі
|
Кері байланыс парағы
|
||||||||||||||||||||||
« » ...........2025 ж Тексерілді: ...................... ДОЖЖО А.Патаева
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ғылыми фантастика және экологиялық проблемалар
Ғылыми фантастика және экологиялық проблемалар
С.Адамбеков атындағы жалпы білім беретін мектебі
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Ғылыми фантастика. «Сөйлем ішінде, сөйлем соңында қойылатын тыныс белгілері.» |
||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
28.07.2025 жыл |
||||||||||||||||||||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Сарсенбаева Гулнур |
||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 «Ә, Б, В» |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ғылыми фантастика және экологиялық проблемалар. Сөйлем соңына қойылатын тыныс белгілері |
||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.2.4.1 идеясы ұқсас публицистикалық және көркем әдебиет стиліндегі мәтіндердің тақырыбы, құрылымы, мақсатты аудиториясы, тілдік ерекшелігін салыстыра талдау: 7.4.5.1. сөйлем соңында және сөйлем ішінде қойылатын тыныс белгілерін(даралаушы және ерекшелеуші) дұрыс қолдану |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
|
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||
|
Cабақтың басы: 3 минут 4 минут Сабақтың
ортасы 5 минут 6 минут 10 минут 3 минут 5 минут 3 минут |
І. Ұйымдастыру кезеңі. * Сәлемдесу * Сынып оқушылары түгенделеді. Оқушылар назары сабаққа аударылады Жағымды ахуал қалыптстыру * Бір- бірімізді тыңдаймыз десек, 1 шапалақ, * Ұйымшыл боламыз десек, 2 шапалақ, * Белсенділік танытамыз десек, 3 шапалақ ұрамыз ІІ. Үй тапсырмасын сұрау. «Кім жазды?» әдісі Ой шақыру «Суреттерді сөйлету» әдісі
жаңа сабақ тақырыбын ашу ІІІ. Жаңа сабақ ТЫҢДАЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ 1-тапсырма. Мәтінді тыңдап, оқиғаның дамуы мен аяқталуын болжаңдар
ОҚЫЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ 3-тапсырма «Кім жылдам орындайды?» әдісі Мәтіндерді оқып, тақырыбын, мақасатты аудиториясы мен тілдік амал-тәсілдерін салыстыра талдаңдар
ЖАЗЫЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ 5-тапсырма «Экологиялық проблемаларды шешуде ғылыми ғылыми фантастикаға қалай жүгінуге болады?» тақырыбында дискуссивті эссе жазыңдар. Эссе құрылымын ескеріңдер
ӘДЕБИ ТІЛ НОРМАЛАРЫ
6-тапсырма Айтылу мақсатына қарай сөйлем соңында қойылатын тыныс белгілерін қолданып, экология тақырбында бірнеше сөйлем жазыңдар
Бекіту тапсырмасы. «Ұшу, қону» стратегиясы арқылы сұрақтарға жауап беріңдер |
. Сәлемдеседі Оқушылар назарын сабаққа аударады. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастырады.
Жазып келген тапсырмасын тексертеді.
Ой шақыру стратегиясы арқылы сұрақтарына жауап беріп, сабақтың тақырыбы ашады.
QR – код арқылы ақын мәтінді тыңдайды. Оқиғаның дамуы мен аяқталуын болжайды
Оқылым мәтіндерінің тақырыбы мен стилін, мақсатты аудиториясын тілдік амал-тәсілдерін салыстыра талдайды
Грамматикалық тақырыпты меңгереді
Сөйлем соңында қойылатын (даралаушы) тыныс белгілерін дұрыс қолданады |
ҚБ: Мадақ сөздер
ҚБ: «СМС» әдісі. Әр топ бір-біріне хат жазу арқылы қай жерде қандай қате жібергендігін айтады. Бірін-бірі бағалайды.
|
АКТ Vimeo com.user /167434552/ revitw
7-сынып Қазақ тілі оқулығы
Панельді тақта
СМС парақшасы
Жұмыс дәптер
АКТ |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
5 минут
Үй тапсырмасы: 1 минут |
Рефлексия:
8-тапсырма. Сұрақтарға жазбаша жауап жазыңдар
|
Әр топ бір-біріне хат жазу арқылы қай жерде қандай қате жібергендігін айтады. Бірін-бірі бағалайды. Соңынан мадақ сөздер арқылы бағалау жүргізіледі
|
Кері байланыс парағы
|
||||||||||||||||||||||
« » ...........2025 ж Тексерілді: ...................... ДОЖЖО А.Патаева
шағым қалдыра аласыз

















