Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
САБАҚ: |
Мектеп: |
||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқандар |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ғылыми фантастика жанры |
||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.2.6.1 оқылым стратегияларын қолдану: комментарий жасау, іріктеп оқу, зерттеп оқу. 7.4.5.1 сөйлем соңында және сөйлем ішінде қойылатын тыныс белгілерін (даралаушы және ерекшелеуші) дұрыс қолдану. |
||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: Мәтін мазмұнымен оқылым стратегиялары арқылы танысу, сөйлем соңында және сөйлем ішінде қойылатын тыныс белгілерін дұрыс қолдану; Көпшілігі: оқылым стратегияларын қолдану: комментарий жасау, іріктеп оқу, зерттеп оқу, сөйлем соңында және сөйлем ішінде қойылатын тыныс белгілерін дұрыс қолдану; Кейбір оқушылар: оқылым стратегияларын қолдану: комментарий жасау, іріктеп оқу, зерттеп оқу, өз көзқарасын білдіру, сөйлем соңында және сөйлем ішінде қойылатын тыныс белгілерін дұрыс қолдану. |
||||||||||||||
|
Бағалау критерийі: |
|
||||||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі: |
Білу, түсіну |
||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Зайырлы қоғам және жоғары руханият(3-құндылық) |
||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Пәнге қатысты терминдер:фантастика,қиял,шындық өмір,тылсым,болашақ,ғаламшар,робот,техника т.б. Диалог құруға/ шығарма жазуға арналған тіркестер:шындық өмір,тылсым күш,жаңа техника,болашаққа болжам,ғылыми фантастика т.б. Талқылауға арналған сұрақтар: 1. ХХІ ғасырда фантастиканың рөлі қандай? 2.Фантазиядан құндылықтар шыға ма? 3. Қиялдау ғасырға бөлініп,бағыты өзгере ма? 4.Пунктуацияның қандай қажеттілігі бар? |
||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
әдебиет,физика,тарих |
||||||||||||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
Фантастика туралы біледі. |
||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушыларды түгендеп, назарын сабаққа аудару. Қызығушылығын ояту.
Қиял, ғажайып, даму Берілген тірек сөздердің, суреттердің бүгінгі сабақпен байланысын анықтайды. «Ғылыми фантастика» туралы бейнеролик көрсетіледі.Бейнеролик арқылы тақырыпты, бүгінгі сабаққа қатысты мәтін тақырыбын «Болжау» әдісі арқылы табады. http://www.aktobegazeti.kz/?p=14306 Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Оқушыларды түгендеп, назарын сабаққа аудару. Берілген тірек сөздердің, суреттердің бүгінгі сабақпен байланысын анықтайды. «Ғылыми фантастика» туралы бейнеролик көрсетіледі. |
ҚБ
|
7-сынып қазақ тілі http://www.aktobegazeti.kz/?p=14306 |
|||||||||||
|
Сабақтың ортасы. |
Мәтінді оқып мәтін бойынша негізгі ақпараттарды іріктеңіздер.
Графикалық органайзер
ҚБ
Тапсырма.
Дескриптор:
ҚБ
Бекіту. Ғылыми фантастика туралы екі түрлі көзқарасты «Бұрыштар» пікірталасы бойынша талқылаңдар. Пікірталастың қорытындысын «Пікірталас кестесіне» жазыңдар.
ҚБ |
Мәтінді оқып мәтін бойынша негізгі ақпараттарды іріктеңіздер.
Шығарманың атын анықтайды; Негізгі ақпаратты анықтайды; Термин сөздерді анықтайды.
Ғылыми фантастика туралы екі түрлі көзқарасты «Бұрыштар» пікірталасы бойынша талқылаңдар. Пікірталастың қорытындысын «Пікірталас кестесіне» жазыңдар.
Мәтінмен танысады; Сөйлемдерге сұрау белгілерін қойып жазады; Ойларын дәлелдейді.
Ғылыми фантастика туралы екі түрлі көзқарасты «Бұрыштар» пікірталасы бойынша талқылаңдар. Пікірталастың қорытындысын «Пікірталас кестесіне» жазыңдар. |
ҚБ
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
7-сынып қазақ тілі
|
|||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут
Үйге тапсырма
|
Кері байланыс
5-тапсырма |
Үлестірмелаі қағаз |
|||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||||||||||
|
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? |
Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері
АКТ-мен
байланыс |
|||||||||||||
|
Дифференциацияны берілетін тапсырма, күтілетін нәтиже, қолдау көрсету, бөлінетін уақыт, қолданылатын дереккөздер арқылы жүзеге асыруға болады. Дифференциация сабақтың кез келген бөлімінде қолданылады. |
Бұл бөлімді оқушылардың сабақ барысында алған білімдерін бағалау үшін қолданылатын әдіс-тәсілдеріңізді жазу үшін пайдаланыңыз. |
Сабақ жоспарын құру үшін сізге өзге пән мұғалімдерінің көмегі керек пе? Берілген тапсырмалардың қайсыбірі оқушылардың қауіпсіздігіне немесе денсаулығына қауіп төндіре ме? Оқушылар сабақ барысында өздерінің АКТ дағдыларын дамыта ала ма? Осы сабақ барысында НЗМ құндылықтарын дамытуға қандай мүмкіндік бар? |
|||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ғылыми фантастика жанры
Ғылыми фантастика жанры
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
САБАҚ: |
Мектеп: |
||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқандар |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ғылыми фантастика жанры |
||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.2.6.1 оқылым стратегияларын қолдану: комментарий жасау, іріктеп оқу, зерттеп оқу. 7.4.5.1 сөйлем соңында және сөйлем ішінде қойылатын тыныс белгілерін (даралаушы және ерекшелеуші) дұрыс қолдану. |
||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: Мәтін мазмұнымен оқылым стратегиялары арқылы танысу, сөйлем соңында және сөйлем ішінде қойылатын тыныс белгілерін дұрыс қолдану; Көпшілігі: оқылым стратегияларын қолдану: комментарий жасау, іріктеп оқу, зерттеп оқу, сөйлем соңында және сөйлем ішінде қойылатын тыныс белгілерін дұрыс қолдану; Кейбір оқушылар: оқылым стратегияларын қолдану: комментарий жасау, іріктеп оқу, зерттеп оқу, өз көзқарасын білдіру, сөйлем соңында және сөйлем ішінде қойылатын тыныс белгілерін дұрыс қолдану. |
||||||||||||||
|
Бағалау критерийі: |
|
||||||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі: |
Білу, түсіну |
||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Зайырлы қоғам және жоғары руханият(3-құндылық) |
||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Пәнге қатысты терминдер:фантастика,қиял,шындық өмір,тылсым,болашақ,ғаламшар,робот,техника т.б. Диалог құруға/ шығарма жазуға арналған тіркестер:шындық өмір,тылсым күш,жаңа техника,болашаққа болжам,ғылыми фантастика т.б. Талқылауға арналған сұрақтар: 1. ХХІ ғасырда фантастиканың рөлі қандай? 2.Фантазиядан құндылықтар шыға ма? 3. Қиялдау ғасырға бөлініп,бағыты өзгере ма? 4.Пунктуацияның қандай қажеттілігі бар? |
||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
әдебиет,физика,тарих |
||||||||||||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
Фантастика туралы біледі. |
||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушыларды түгендеп, назарын сабаққа аудару. Қызығушылығын ояту.
Қиял, ғажайып, даму Берілген тірек сөздердің, суреттердің бүгінгі сабақпен байланысын анықтайды. «Ғылыми фантастика» туралы бейнеролик көрсетіледі.Бейнеролик арқылы тақырыпты, бүгінгі сабаққа қатысты мәтін тақырыбын «Болжау» әдісі арқылы табады. http://www.aktobegazeti.kz/?p=14306 Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Оқушыларды түгендеп, назарын сабаққа аудару. Берілген тірек сөздердің, суреттердің бүгінгі сабақпен байланысын анықтайды. «Ғылыми фантастика» туралы бейнеролик көрсетіледі. |
ҚБ
|
7-сынып қазақ тілі http://www.aktobegazeti.kz/?p=14306 |
|||||||||||
|
Сабақтың ортасы. |
Мәтінді оқып мәтін бойынша негізгі ақпараттарды іріктеңіздер.
Графикалық органайзер
ҚБ
Тапсырма.
Дескриптор:
ҚБ
Бекіту. Ғылыми фантастика туралы екі түрлі көзқарасты «Бұрыштар» пікірталасы бойынша талқылаңдар. Пікірталастың қорытындысын «Пікірталас кестесіне» жазыңдар.
ҚБ |
Мәтінді оқып мәтін бойынша негізгі ақпараттарды іріктеңіздер.
Шығарманың атын анықтайды; Негізгі ақпаратты анықтайды; Термин сөздерді анықтайды.
Ғылыми фантастика туралы екі түрлі көзқарасты «Бұрыштар» пікірталасы бойынша талқылаңдар. Пікірталастың қорытындысын «Пікірталас кестесіне» жазыңдар.
Мәтінмен танысады; Сөйлемдерге сұрау белгілерін қойып жазады; Ойларын дәлелдейді.
Ғылыми фантастика туралы екі түрлі көзқарасты «Бұрыштар» пікірталасы бойынша талқылаңдар. Пікірталастың қорытындысын «Пікірталас кестесіне» жазыңдар. |
ҚБ
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
7-сынып қазақ тілі
|
|||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут
Үйге тапсырма
|
Кері байланыс
5-тапсырма |
Үлестірмелаі қағаз |
|||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||||||||||
|
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? |
Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері
АКТ-мен
байланыс |
|||||||||||||
|
Дифференциацияны берілетін тапсырма, күтілетін нәтиже, қолдау көрсету, бөлінетін уақыт, қолданылатын дереккөздер арқылы жүзеге асыруға болады. Дифференциация сабақтың кез келген бөлімінде қолданылады. |
Бұл бөлімді оқушылардың сабақ барысында алған білімдерін бағалау үшін қолданылатын әдіс-тәсілдеріңізді жазу үшін пайдаланыңыз. |
Сабақ жоспарын құру үшін сізге өзге пән мұғалімдерінің көмегі керек пе? Берілген тапсырмалардың қайсыбірі оқушылардың қауіпсіздігіне немесе денсаулығына қауіп төндіре ме? Оқушылар сабақ барысында өздерінің АКТ дағдыларын дамыта ала ма? Осы сабақ барысында НЗМ құндылықтарын дамытуға қандай мүмкіндік бар? |
|||||||||||||
шағым қалдыра аласыз
уретке байланысты қандай
ой айтасыңдар?






















