Білім беру ұйымының атауы ______________________________________________-
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Ғылыми-техникалық революция үдерісі, бағыттары
|
Бөлім |
5.1 Экономикалық география 5.2 Әлеуметтік-экономикалық ресурстар |
||||||||||||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
||||||||||||
|
Күні |
|
||||||||||||
|
Сынып 9 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ғылыми-техникалық революция үдерісі, бағыттары |
||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
9.5.2.1 ғылыми-техникалық революция үдерісін, даму бағыттарын талдайды |
||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Ғылыми-техникалық революция (ҒТР) үдерістерінің даму бағыттарын талдайды |
||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармаен сәлемдесу, түгендеу. Сыныпта психологиялық ахуал туғызу. Жаңа тақырыпқа байланысты «Ой қозғау» сұрақтары қойылады. 1. Дүниежүзінің қандай аймақтарында ғылым пайда болды? 2. Ғылыми ашылулар мен өркениеттердің дамуы бір-бірімен тығыз байланысты дегенді қалай түсінесің? 3. ХХ ғасырда ҒТР дамуында үлкен алға басушылық болды деген ұйғарымға мысал келтір? Оқушыларға сабақ тақырыбы мен оқу мақсатын хабарлаймын |
Өз пікірлерін айтады қорғайды Сұрақтарға жауап береді |
Жалпы 1 балл |
Ашық сұрақ-жауаптар |
|||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырыпты меңгеру. Негізгі ұғымдармен танысып, оқулық мәтіні бойынша жаңа терминдермен жұмыс жасайды. Тапсырма №1. Кестені толтырыңдар және кестенің мәліметтерін пайдаланып ҒТР анықтамасын құрастырыңдыз.
Тапсырма №2. ҒТР-ның басты белгілері мен құрамдас бөліктерін анықтау үшін кестені толтырыңыз.
Тапсырма №3. Ғылыми-техникалық революция үдерісінің даму бағыттарының ерекшеліктеріне талдау жасаңыздар.
|
Тірек сөздермен танысып, өз дәптерлеріне жазып алады. Дескриптор ҒТР анықтамасын құрастырады
Дескриптор ҒТР-ның басты белгілері мен құрамдас бөліктерін анықтайды;
Дескриптор Ғылыми-техникалық революция үдерісінің даму бағыттарының ерекшеліктерін кесте түрінде талдайды. |
Жалпы 3 балл
Жалпы 3 балл
Жалпы 3 балл |
Кесте Оқулық Дәптер
Оқулық Атлас Дәптер Сызба
Оқулық Дәптер Ғаламтор Кесте |
|||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Кері байланыс. «3.2.1.» 3 факт; 2 көзқарас; 1 тұжырым Үйге тапсырма: §53 оқу, жаңа терминдерді жаттау |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
Дескриптор бойынша өзара бағалау жүргізеді
|
Кері байланыс |
|||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ғылыми-техникалық революция үдерісі, бағыттары 9 сынып ҚМЖ
Ғылыми-техникалық революция үдерісі, бағыттары 9 сынып ҚМЖ
Білім беру ұйымының атауы ______________________________________________-
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Ғылыми-техникалық революция үдерісі, бағыттары
|
Бөлім |
5.1 Экономикалық география 5.2 Әлеуметтік-экономикалық ресурстар |
||||||||||||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
||||||||||||
|
Күні |
|
||||||||||||
|
Сынып 9 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ғылыми-техникалық революция үдерісі, бағыттары |
||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
9.5.2.1 ғылыми-техникалық революция үдерісін, даму бағыттарын талдайды |
||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Ғылыми-техникалық революция (ҒТР) үдерістерінің даму бағыттарын талдайды |
||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармаен сәлемдесу, түгендеу. Сыныпта психологиялық ахуал туғызу. Жаңа тақырыпқа байланысты «Ой қозғау» сұрақтары қойылады. 1. Дүниежүзінің қандай аймақтарында ғылым пайда болды? 2. Ғылыми ашылулар мен өркениеттердің дамуы бір-бірімен тығыз байланысты дегенді қалай түсінесің? 3. ХХ ғасырда ҒТР дамуында үлкен алға басушылық болды деген ұйғарымға мысал келтір? Оқушыларға сабақ тақырыбы мен оқу мақсатын хабарлаймын |
Өз пікірлерін айтады қорғайды Сұрақтарға жауап береді |
Жалпы 1 балл |
Ашық сұрақ-жауаптар |
|||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырыпты меңгеру. Негізгі ұғымдармен танысып, оқулық мәтіні бойынша жаңа терминдермен жұмыс жасайды. Тапсырма №1. Кестені толтырыңдар және кестенің мәліметтерін пайдаланып ҒТР анықтамасын құрастырыңдыз.
Тапсырма №2. ҒТР-ның басты белгілері мен құрамдас бөліктерін анықтау үшін кестені толтырыңыз.
Тапсырма №3. Ғылыми-техникалық революция үдерісінің даму бағыттарының ерекшеліктеріне талдау жасаңыздар.
|
Тірек сөздермен танысып, өз дәптерлеріне жазып алады. Дескриптор ҒТР анықтамасын құрастырады
Дескриптор ҒТР-ның басты белгілері мен құрамдас бөліктерін анықтайды;
Дескриптор Ғылыми-техникалық революция үдерісінің даму бағыттарының ерекшеліктерін кесте түрінде талдайды. |
Жалпы 3 балл
Жалпы 3 балл
Жалпы 3 балл |
Кесте Оқулық Дәптер
Оқулық Атлас Дәптер Сызба
Оқулық Дәптер Ғаламтор Кесте |
|||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Кері байланыс. «3.2.1.» 3 факт; 2 көзқарас; 1 тұжырым Үйге тапсырма: §53 оқу, жаңа терминдерді жаттау |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
Дескриптор бойынша өзара бағалау жүргізеді
|
Кері байланыс |
|||||||||
шағым қалдыра аласыз















