×
Сертификат тегін алу үшін
Материал тегін жариялау
ҚР БАҚ(СМИ) тіркеу №9512

Хабарландыру Республикалық чаттарға қосылу нұсқаулығын көру үшін осы сілтемені басу керек https://blog.ust.kz/422
Сайт бойынша сұрақтарды 8(771)-234-55-99 (Ватсап) осы номерге жазуға болады

Ғылыми технология жетістіктері

Автор:Зейнуллин Дастан Жанабаевич
Бағыты: Қазақ тілі
Бөлімі: Басқа
Сыныбы: 5 сынып
Жарияланған уақыты: 2020-01-15

50-ден астам пәндер бойынша материалдарды тегін жүктеп, сабақ барысында қолдануға болады

Материал туралы қысқаша түсінік

Материал сабаққа қолдануға арналған қысқа мерзімді жоспар

ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР

Сабақ: Қазақ тілі

Мектеп:Мұхит атындағы жалпы орта білім беретін мектебі

Сынып : 5

Мұғалімнің аты-жөні: Зейнуллин Дастан Жанабаевич

Күні :

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Бөлім/тақырып

Ғылыми технология жетістіктері

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаты:

57

Сабақ мақсаты:







Барлық оқушылар орындай алады:

Энциклопедиялар, газет-журналдардан қажетті ақпарат ала біледі,ақпарат аясында сұрақтарға жауап бере алады

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

Оқылған қажетті ақпаратқа талдау жасай алады,сөздікпен жұмыс жүргізе алады

Кейбір оқушылар орындай алады:

Оқылған қажетті ақпаратқа өзіндік пікір білдіре отырып,мәтін құрай алады

Бағалау критерий

Газет-журналдардан қажетті ақпарат алады, сұрақтарға жауап береді

Оқылған қажетті ақпаратқа талдау жасайды,сөздікпен жұмыс жүргізеді

Оқылған қажетті ақпаратқа өзіндік пікір қосып, мәтін құрайды

Тілдік мақсат:



Оқушылар орындай алады:

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: Телефон, газет, журнал,ақпарат т.б.

Талқылауға арналған сұрақтар:Бұқаралық ақпарат құралдары дегенді қалай түсінесің?Балаларға арналған қандай газет-журналдарды білесің?Өз бетіңше қандай газет-журналдар оқисың?

Құндылықтарға баулу

Мәңгілік Ел идеясының құндылығының негізінде оқушыларға үш тілділік қағидатын дәріптеу

Пəнаралық байланыс

Технология, информатика т.б.

Тақырып бойынша алдыңғы білім

Оқылым дағдысы қалыптасқан. Мәтін бойынша түсініктерін көркемдеп жеткізеді және сұрақтарға жауап береді.

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар


3 минут






2 минут



Ширату жаттығуы:

«БББ» әдісі бойынша оқушылардың осыған дейінгі алған білім деңгейлерін анықтаймын.

Білдім

Білемін

Білгім келеді




Тапсырма:Балаларға арналған қандай газет- журналдарды білесің?Бұған дейінгі оқыған газет-журналдардан қандай ақпарат алдың?Тағы да қандай жаңа ақпараттар білгің келеді?

Стикерлерге жазылған журнал атауларымен 3 топқа бөлемін. «Балдырған», «Айголек», «Мөлдір бұлақ»

А4 парақшасы

Маркер,қалам

Тапсырма 1.


10 минут

Ж. «Ұялы телефонға қызығушылық» мәтінмен жұмыс

Мәтін жазылған А4 парақшаларды оқушыларға таратып беремін

Зейін қойып, түсініп оқуын тапсырамын

1.Тапсырма

  • Зейін қойып, түсініп оқы.

  • Ұялы телефонғасипаттама бер.

  • Мәтін бойынша сұрақтарға жауап бер.

Бағалау критерийлері

Дескрипторлар

Газет-журналдардан қажетті ақпарат алады, сұрақтарға жауап береді


  • Ақпаратты зейін қойып ,түсініп оқиды;

1

  • Ұялы телефонға сипаттама береді;

1

  • Мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді

1

Тапсырма 2. Зерттеу дағдыларын дамыту мақсатында «Дара диаграмма» жасатамын.



Флипчарт, маркер, т.б.


10 минут


«Дара диаграмма» .







Ұялы телефон

















2.Тапсырма

  • Мәтіннен ұялы телефонға байланысты тірек сөздерді тап.

  • Тірек сөздерді диаграммаға топтастыр

  • Мәтіннен кез келген 3 сөзге үш тілді аудармасын сөздіктен тап

Бағалау критерийлері

Дескрипторлар

Оқылған қажетті ақпаратқа талдау жасайды,сөздікпен жұмыс жүргізеді



-Мәтіннен тірек сөздерді табу керек

1

Диаграммаға топтастыру керек

2

3сөздің аудармасын сөздіктен табу керек

3



Тапсырма 3.

Дәптер, қаламсап

15 минут

Ж.

Мәтін құрау

3.Тапсырма

  • Оқылған ақпараттағы тірек сөздерді пайдаланып,

өзіндік пікір қосып, мәтін құрайды

Бағалау критерийлері

Дескрипторлар

. Оқылған қажетті ақпаратқа өзіндік пікір қосып, мәтін құрайды

  • Мәтін 10 cөйлемнен тұру керек

1

  • Ақпараттағы тірек сөздер пайдаланылу керек

2

  • Мәтінге өзіндік пікір қосып жазу керек.

3

3минут

Оқушылар тарапынан берілетін кері байланыс

«Менің пирамидам» әдісі

1.Бүгінгі сабақтан алған әсерің қандай?

2.Өзіңе қандай қажетті ақпаратты ала алдың?

3.Мен...............................................................білдім?

4.Менің............................................................білгім келеді?

2 минут

Үйге тапсырма.Ғаламтор желісінен,газет-журналдардан ұялы телефонға байланысты қосымша ақпараттар табу

Қосымша ақпарат

Саралау

Оқушыларға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Қабілетті оқушыларға тапсырмаларды қалайша күрделендіресіз?

Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Денсаулық жəне қауіпсіздік техникасын сақтау


Энциклопедиялар, газет-журналдардан қажетті ақпарат алады,ақпарат аясында сұрақтарға жауап береді.

Ақпаратқа талдау жасайды, сөздікпен жұмыс жүргізеді.

Ақпаратқа өзіндік пікір қосып, мәтін құрайды


Критерийлер арқылы өзін-өзі бағалау

Өзара бағалау

Денсаулық сақтау технологияларын сақтау.

Белсенді жұмыс түрлерін қолдану. Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтарын ескеру


Рефлексия

Сабақ\ оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қалай болды?

Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен берілген уақыт ішінде үлгердім ба?

Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?








Қорытынды бағамдау:

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?


1.Сабақтың әр кезеңінде бағалау табысты болады деп ойлаймын

2.Тапсырманы жеңілден күрделіге қарай бағыттауым таысты болады деп ойламын

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1.Белсенді оқыту әдістері сабақты жақсарта алады деп ойлаймын.

2.Рефлексия сабақты жақсартады деген сенімдемін

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетінін білдім.Әдістерді түрлендіріп отыруым келесі сабақтарымды жеңілдетуге көмектесетініне сенімдімін






50-ден астам пәндер бойынша материалдарды тегін жүктеп, сабақ барысында қолдануға болады

Сертификатты жеке кабинеттегі жетістіктерім бөлімінен жүктеп алуға болады

Материалды сайттан тегін жүктеу

Материал ұнаса парақшаңызға сақтап қойыңыз!

Өз пікіріңізді қалдыру үшін тіркелу қажет.

Олимпиада бітуіне қалды: