|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Тулегенова Нагима |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 2 «Д» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Хабарлы сөйлем |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.2.1. Мәтіннің тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мәтіннің мазмұнын болжау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сөйлем түрлерін анықтап ажыратады. Үзіліс кезінде демалуға арналған ережелер құрастыра алады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы (5мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Сәлемдесу.
2.Оқушыларды түгендеу.
3. Топқа бөлу: 1-топ: «Тelegram» 2-топ: «Watsapp» 3-топ: Instagram 4-топ: «TikTok»
Психологиялық ахуал орнату. «Кубик» әдісі |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар сұраққа жауап береді
Топтарға бөлінеді
«Кубик» әдісі арқылы оқуға қызығушылығы артады |
Бағалау түрімен таныстыру Топтық бағалау «Лайк» әдісі
|
Кубик Топ атаулары Бағалау бетшелері |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 3мин 2мин 5мин 3мин 2мин 5мин |
Өткен тақырыпты жаңа тақырыппен байланыстыру үшін «Менің атым - Қожа» Б.Соқпақбаевтың киносынан үзінді көрсету. Талдау. «Серпілген сауал» әдісі.
Жаңа сабақ. Жаңа сабақтың тақырыбымен, мақсатымен таныстырады. Ежелгі тас дәуірі мен қазіргі заман техникаларын баяндау арқылы «Хабарлау, жеткізу, баяндау» сөздерінің мағынасын түсіндіру.
Оқулықпен жұмыс. 29-жаттығу Топтық жұмыс 1-топ: «Тelegram» -Үзіліс уақытындағы сынып ережесін құра 2-топ: «Watsapp»
3-топ: Instagram
4-топ: «TikTok»
Дескриптор: -үзілісте немен айналысатынын айтады(1б) -үзілістегі демалысқа ереже құрастырады(1б) -тәртіп ұғымы қалыптасады (1б)
ЕБҚ оқушыға тапсырма. «?.!» тыныс белгілерін ермексаздан жасатып, тыныс белгілерді ажырату. Тапсырма арқылы есте сақтау қабілетін арттыру. Дәптермен жұмыс. Жеке жұмыс 30-жаттығу. Сөйлемдерді көшіріп жаз. Үзіліс кезінде сыныпта жүгірмейді. Айғайлап сөйлемейді. Әрдайым әдеп сақтау керек. Дескриптор: - сөйлемдерді жазу кезінде емле ережелерін қолданады(2б) -сөйлемдердің мазмұнын айтады(1б) -тыныс белгіні айтады(1б)
ЕБҚ оқушыға тапсырма. «Мектеп» өлеңін сұрау арқылы баланың тілдік қорын молайту, ортаға бейімдеу.
Сергіту сәті Оқушылардың тыңдалымын, есте сақтауын, логикалық ойлауын қалыптастыру мақсатында «Ритм» ойынын ойнату.
Қосымша тапсырма: 1-топ: «Тelegram» Сөйлем түрлерін қатыстырып, диалог құра. 2-топ: «Watsapp» берілген сызбаға сәйкес сөйлем құра. 1.___________________________ . 2. ___________________________ ! 3. ___________________________? 3-топ: Instagram Берілген сөйлемдерге тиісті тыныс белгісін қой. 1. Ауызыңды жап, сөйлеме 2. Сен мектепке барасың ба 3. Мен кітап оқыдым 4-топ: «TikTok» Егерде, менде тас дәуірінде болсам... «Әке – асқар тау, Ана – бауырындағы бұлақ, Бала – жағасындағы құрақ» мақалын суретпен жеткіз. Дескриптор: - сөйлемдерді жазу кезінде емле ережелерін қолданады(1б) -сөйлемдердің мазмұнын айтады(1б) -тыныс белгіні айтады(1б)
ЕБҚ оқушыға қосымша тапсырма. Сәйкестендіруге арналған тапсырма арқылы ойлау қабілетін дамыту. |
«Менің атым - Қожа» Б.Соқпақбаевтың киносынан үзінді көру арқылы сұрақтарға жауап беріп, өткен тақырыпты естеріне түсіреді.
«Хабарлау, жеткізу, баяндау» сөздерінің мағынасын түсінеді.
1-топ: «Тelegram» Үзіліс уақытындағы сынып ережесін құрастырады 2-топ: «Watsapp» Суреттегі іс-әрекеттердің дұрыс / бұрыстығын анықтап, ойларын айтады. 3-топ: Instagram Үзіліс кезіндегі ойнайтын ойындар туралы айтады. 4-топ: «TikTok»
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Пәні: Қазақ
тілі Педагогтің
аты-жөні: Тулегенова
Нагима Сынып:
2
«Д» Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны: Сабақтың тақырыбы Хабарлы
сөйлем Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары 2.1.2.1. Мәтіннің
тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мәтіннің мазмұнын
болжау Сабақтың
мақсаты Сөйлем түрлерін анықтап
ажыратады.
Үзіліс кезінде демалуға
арналған ережелер құрастыра
алады. Құндылықтар
Денсаулық, достық және
айналадағыларға қамқорлық
көрсету. Сабақ
барысы
Сабақтың кезеңі/уақыты Педагогтің
әрекеті Оқушының әрекеті Бағалау Ресурстар Сабақтың басы (5мин)
Ұйымдастыру кезеңі:
1.Сәлемдесу.
2.Оқушыларды түгендеу.
3. Топқа бөлу:
1-топ: «Тelegram»
2-топ: «Watsapp»
3-топ: Instagram
4-топ: «TikTok»
Психологиялық ахуал орнату.
«Кубик»
әдісі
Оқушылар сабаққа назар
аударады.
Оқушылар
сұраққа жауап береді
Топтарға бөлінеді
«Кубик» әдісі арқылы
оқуға қызығушылығы артады
Бағалау түрімен таныстыру
Топтық бағалау «Лайк» әдісі
Кубик
Топ атаулары Бағалау
бетшелері
Сабақтың ортасы
3мин
2мин
5мин
3мин
2мин
5мин
Өткен тақырыпты жаңа
тақырыппен байланыстыру үшін «Менің атым - Қожа»
Б.Соқпақбаевтың киносынан үзінді
көрсету. Талдау. «Серпілген сауал»
әдісі.
Жаңа
сабақ.
Жаңа сабақтың
тақырыбымен, мақсатымен
таныстырады.
Ежелгі тас дәуірі мен
қазіргі заман техникаларын баяндау арқылы «Хабарлау, жеткізу,
баяндау» сөздерінің мағынасын
түсіндіру.
Оқулықпен
жұмыс.
29-жаттығу
Топтық жұмыс
1-топ: «Тelegram»
-Үзіліс уақытындағы сынып ережесін
құра
2-топ: «Watsapp»
Суреттегі іс-әрекеттердің дұрыс / бұрыстығын анықтап,
ойыңды айт.
3-топ:
Instagram
Үзіліс кезіндегі мен білетін
ойындар.
4-топ: «TikTok»
«Менің атым-Қожа» фильіміндегі Қожаға хат
жаз.
Дескриптор:
-үзілісте немен
айналысатынын айтады(1б)
-үзілістегі демалысқа
ереже құрастырады(1б)
-тәртіп ұғымы
қалыптасады (1б)
ЕБҚ оқушыға
тапсырма.
«?.!» тыныс белгілерін ермексаздан жасатып, тыныс
белгілерді ажырату. Тапсырма арқылы есте сақтау қабілетін
арттыру.
Дәптермен
жұмыс.
Жеке
жұмыс
30-жаттығу. Сөйлемдерді көшіріп
жаз. Үзіліс кезінде сыныпта
жүгірмейді. Айғайлап сөйлемейді. Әрдайым әдеп сақтау
керек. Дескриптор: - сөйлемдерді жазу
кезінде емле
ережелерін қолданады(2б) -сөйлемдердің мазмұнын
айтады(1б) -тыныс белгіні
айтады(1б)
ЕБҚ оқушыға
тапсырма.
«Мектеп» өлеңін сұрау
арқылы баланың тілдік қорын молайту, ортаға
бейімдеу.
Сергіту
сәті
Оқушылардың тыңдалымын,
есте сақтауын, логикалық ойлауын қалыптастыру мақсатында «Ритм»
ойынын ойнату.
Қосымша
тапсырма:
1-топ: «Тelegram»
Сөйлем түрлерін қатыстырып, диалог
құра.
2-топ: «Watsapp» берілген сызбаға сәйкес сөйлем
құра.
1.___________________________
.
2. ___________________________
!
3.
___________________________?
3-топ: Instagram
Берілген сөйлемдерге тиісті тыныс белгісін
қой.
1. Ауызыңды жап, сөйлеме
2. Сен мектепке барасың ба
3. Мен кітап оқыдым
4-топ: «TikTok»
Егерде, менде тас дәуірінде
болсам...
«Әке – асқар тау, Ана – бауырындағы бұлақ, Бала –
жағасындағы құрақ» мақалын суретпен
жеткіз. Дескриптор: - сөйлемдерді жазу
кезінде емле
ережелерін қолданады(1б) -сөйлемдердің мазмұнын
айтады(1б) -тыныс белгіні
айтады(1б)
ЕБҚ оқушыға қосымша
тапсырма. Сәйкестендіруге
арналған тапсырма арқылы ойлау қабілетін
дамыту.
«Менің атым - Қожа»
Б.Соқпақбаевтың киносынан үзінді көру
арқылы сұрақтарға жауап беріп, өткен тақырыпты естеріне
түсіреді.
«Хабарлау, жеткізу,
баяндау» сөздерінің мағынасын
түсінеді.
1-топ: «Тelegram»
Үзіліс уақытындағы сынып ережесін
құрастырады
2-топ: «Watsapp»
Суреттегі іс-әрекеттердің дұрыс / бұрыстығын анықтап,
ойларын айтады.
3-топ: Instagram
Үзіліс кезіндегі ойнайтын ойындар туралы
айтады.
4-топ: «TikTok»
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
















