|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
|
|||||
|
Бөлім: |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 2 |
Қатысқандардың саны |
Қатыспағандардың саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Хабарлы сөйлем |
|||||
|
Оқу жоспарына сай оқу мақсаты: |
2.3.2.1 үлгі бойынша қарапайым хабарландыру, хабарлама жазу; 2.3.7.1 сөйлем түрлерінің айтылу мақсатына сәйкес тыныс белгілерін (нүкте, сұрақ белгісі, леп белгісі) қолдану; 2.3.6.1 бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап, оларды байланыстырып көлбеу және таза жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сөйлем түрлерін анықтауды үйренеді; Үзіліс кезінде демалуға арналған ережелерді құрастыра алады; |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: |
ӘДІЛДІК ЖӘНЕ ЖАУАПКЕРШІЛІК Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткен сабақты пысықтау 5 минут Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8мин Кері байланыс 5 минут |
Амандасады (психологиялық ахуал) Сәттілік тілеймін саған, Сәттілік тілеймін өзіме, Сәттілік тілеймін бәріңізге!!! Үй тапсырмасын пысықтау: «Күн сәулесі» әдісі
Жарайсыңдар! Балалар, қане, бәріміз біздің сыныптың ережесін қайталайықшы:
Жарайсыңдар, балалар! Бүгін біз үзілісте қандай ережелерді ұстанамыз, сол туралы талдап көрелік; Сабақтың мақсаты: Сөйлем түрлерін анықтауды үйренеді; Үзіліс кезінде демалуға арналған ережелерді құрастыра алады; 1 – тапсырма (жеке жұмыс) А) 87 бет 29 жаттығу «Үзілісте»
« Балалар, бүгін музыка сабағы болады» - деп сендерге айтсам,бұл сендерге хабарлау мақсатында айтып жатырмын. Бірдеңені хабарлау мақсатында айтылған сөйлемді хабарлы сөйлем дейді. Хабарлы сөйлемнің соңына нүкте (.) қойылады. Мысалы: Оқушылар мұражайға барады. 2 – тапсырма (жұптық жұмыс) Функционалдық сауаттылыққа берілген тапсырма Саралау – диалог
3 – тапсырма (топтық жұмыс)
Ә) Суреттерден мақал жасап көріңдер:
СЕРГІТУ СӘТІ 4 – тапсырма (дәптермен, тақтамен жұмыс) Үзіліс кезінде сыныпта жүгірмейді. Айғайлап сөйлемейді. Әрдайым әдеп сақтауы керек.
5 – тапсырма https://wordwall.net/play/81203/519/197
Жігер, барады, қалаға (Жігер қалаға барады)
Үйге: 32 жаттығу «Білім шыңы» әдісі арқылы кері байланыс береді |
Амандасады Психологиялық ахуалға қатысады Өткен тақырып бойынша сұрақтарға дұрыс жауап береді Сынып ережесін қайталайды; Кезекшілік туралы айтады Сабақ мақсатымен танысады Оқулықпен жұмыс жасайды Мәтінді түсініп оқиды; Жаңа ережемен танысады Суреттер бойынша сөйлем құрайды Оқушылардың тәртібі бойынша жалпы өз ойларын айтады Топтық жұмыста үзілістеі тәртіп пен сынып ішіндегі ережелер туралы айтылады Мақалдарды шешеді:
Сергіту сәтіне қатысады Тақырып бойынша сұрақтарға дұрыс жауап береді Үйге тапсырма алады Кері байланыс береді |
Алған ұпайларын өзін – өзі бағалау парағына жазады Дескриптор: Сұрақтарға дұрыс жауап береді; ҚБ: Дескриптор: Мәтінді түсініп оқиды – 1б Үзіліс не үшін берілгендігі турады айтады – 1 б Жалпы – 2 б ҚБ: Дескриптор: Берілген суреттер бойынша сөйлемдер құрайды – 1 б Оқушылардың тәртібіне таладу жасайды – 1 б Жалпы – 2 б ҚБ: Дескриптор: Үзіліс кезіндегі демалыс ережелерін құрастырады – 1 б Суреттерден мақалдар құрастырады – 1 б Жалпы – 2 б ҚБ: Дескриптор: Сөйлемді қатесіз жазады – 1 б Сөйлем соңында,ы тыныс белгілері туралы айтады – 1 б Жалпы – 2 б ҚБ: Дескриптор: Сұрақтарға дұрыс жауап береді – 1 б Өз ойларын дәлелдейді – 1б ҚБ: |
Слайд Презентациялық жұмыс
Оқулық
А4 қағазы Қарандаштар
Дәптер https://wordwall.net/play/81203/519/197
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Хабарлы сөйлем 2 сынып ашық сабақ
Хабарлы сөйлем 2 сынып ашық сабақ
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
|
|||||
|
Бөлім: |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 2 |
Қатысқандардың саны |
Қатыспағандардың саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Хабарлы сөйлем |
|||||
|
Оқу жоспарына сай оқу мақсаты: |
2.3.2.1 үлгі бойынша қарапайым хабарландыру, хабарлама жазу; 2.3.7.1 сөйлем түрлерінің айтылу мақсатына сәйкес тыныс белгілерін (нүкте, сұрақ белгісі, леп белгісі) қолдану; 2.3.6.1 бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап, оларды байланыстырып көлбеу және таза жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сөйлем түрлерін анықтауды үйренеді; Үзіліс кезінде демалуға арналған ережелерді құрастыра алады; |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: |
ӘДІЛДІК ЖӘНЕ ЖАУАПКЕРШІЛІК Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткен сабақты пысықтау 5 минут Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8мин Кері байланыс 5 минут |
Амандасады (психологиялық ахуал) Сәттілік тілеймін саған, Сәттілік тілеймін өзіме, Сәттілік тілеймін бәріңізге!!! Үй тапсырмасын пысықтау: «Күн сәулесі» әдісі
Жарайсыңдар! Балалар, қане, бәріміз біздің сыныптың ережесін қайталайықшы:
Жарайсыңдар, балалар! Бүгін біз үзілісте қандай ережелерді ұстанамыз, сол туралы талдап көрелік; Сабақтың мақсаты: Сөйлем түрлерін анықтауды үйренеді; Үзіліс кезінде демалуға арналған ережелерді құрастыра алады; 1 – тапсырма (жеке жұмыс) А) 87 бет 29 жаттығу «Үзілісте»
« Балалар, бүгін музыка сабағы болады» - деп сендерге айтсам,бұл сендерге хабарлау мақсатында айтып жатырмын. Бірдеңені хабарлау мақсатында айтылған сөйлемді хабарлы сөйлем дейді. Хабарлы сөйлемнің соңына нүкте (.) қойылады. Мысалы: Оқушылар мұражайға барады. 2 – тапсырма (жұптық жұмыс) Функционалдық сауаттылыққа берілген тапсырма Саралау – диалог
3 – тапсырма (топтық жұмыс)
Ә) Суреттерден мақал жасап көріңдер:
СЕРГІТУ СӘТІ 4 – тапсырма (дәптермен, тақтамен жұмыс) Үзіліс кезінде сыныпта жүгірмейді. Айғайлап сөйлемейді. Әрдайым әдеп сақтауы керек.
5 – тапсырма https://wordwall.net/play/81203/519/197
Жігер, барады, қалаға (Жігер қалаға барады)
Үйге: 32 жаттығу «Білім шыңы» әдісі арқылы кері байланыс береді |
Амандасады Психологиялық ахуалға қатысады Өткен тақырып бойынша сұрақтарға дұрыс жауап береді Сынып ережесін қайталайды; Кезекшілік туралы айтады Сабақ мақсатымен танысады Оқулықпен жұмыс жасайды Мәтінді түсініп оқиды; Жаңа ережемен танысады Суреттер бойынша сөйлем құрайды Оқушылардың тәртібі бойынша жалпы өз ойларын айтады Топтық жұмыста үзілістеі тәртіп пен сынып ішіндегі ережелер туралы айтылады Мақалдарды шешеді:
Сергіту сәтіне қатысады Тақырып бойынша сұрақтарға дұрыс жауап береді Үйге тапсырма алады Кері байланыс береді |
Алған ұпайларын өзін – өзі бағалау парағына жазады Дескриптор: Сұрақтарға дұрыс жауап береді; ҚБ: Дескриптор: Мәтінді түсініп оқиды – 1б Үзіліс не үшін берілгендігі турады айтады – 1 б Жалпы – 2 б ҚБ: Дескриптор: Берілген суреттер бойынша сөйлемдер құрайды – 1 б Оқушылардың тәртібіне таладу жасайды – 1 б Жалпы – 2 б ҚБ: Дескриптор: Үзіліс кезіндегі демалыс ережелерін құрастырады – 1 б Суреттерден мақалдар құрастырады – 1 б Жалпы – 2 б ҚБ: Дескриптор: Сөйлемді қатесіз жазады – 1 б Сөйлем соңында,ы тыныс белгілері туралы айтады – 1 б Жалпы – 2 б ҚБ: Дескриптор: Сұрақтарға дұрыс жауап береді – 1 б Өз ойларын дәлелдейді – 1б ҚБ: |
Слайд Презентациялық жұмыс
Оқулық
А4 қағазы Қарандаштар
Дәптер https://wordwall.net/play/81203/519/197
|
||
шағым қалдыра аласыз
























