Материалдар / Хайбардың алынуы. ашық сабақ
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Хайбардың алынуы. ашық сабақ

Материал туралы қысқаша түсінік
ислам тарихынан пайғамбар сас өмірбаянынан үзінді
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
23 Мамыр 2021
340
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Шымкент медресе колледжі

Күні: 26.04.2021ж


Тексерген: Мырзахметова Г _________________

Қатысқандар саны:

Тобы: 23-301


Оқытушының аты-жөні:Джумадуллаева Р


Қатыспағандар саны:

Бөлім

Сабақтың тақырыбы

ХАЙБАРДЫҢ АЛЫНУЫ.



Сабақтың мақсаты

Діни білім алушылардың Хайбар соғысына қатысты тарихи нақтылық,басқа да оқиғалармен қатысты тарихи нақтылық басқа да оқиғалармен, талдау жасауды қалыптастыру

Сабақтың міндеті




Хайбар соғысы жайлы кең түсінік беру, Хайбар соғысының басталу себебі мен мұсылмандаодың соғыс кезіндегі қолданған тактикасын баяндау


Құндылықтарға баулу

Пайғамбарымыздың соғыс кезінде де көрсеткен әділдігі, мейірімділігі және батырлығын және мұсылмандардың Отанына деген сүйіспеншілігі мен адалдығын студенттердің бойына сіңіру.


Пән аралық байланыс

Құран. Хадис. Ислам тарихы.


Алдыңғы бөлім


Хижреттің жетінші жылы. Ел билеушілерін Исламға шақыру.


Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері


Ресурстар

Сабақтың басы


Ұйымдастыру

кезеңі












Өткен материалды пысықтау





  1. Сәлемдесу. Оқушылардың назарын сабаққа аударып, психологиялық ахуал орнату мақсатында «Гүлмен тілек» оқушыны бір-біріне тілек айту арқылы жақындастырады, көңіл күйін көтереді, бауырмалдығын оятады.

«Гүлмен тілек» әдісі

Бұл әдістің мақсаты: Тыңдау дағдыларын дамыту, сондай-ақ оқушыларды қатыстыру арқылы барлығын теңестіру, жағымды ахуал қалыптастыру.

Тиімділігі: Оқушыны бір-біріне тілек айту арқылы жақындастырады, көңіл күйін көтереді, бауырмалдығын оятады.

Қолданылуы: Оқушылар арнайы дайындалып келген гүлді алақандарына салып тұрып, бір-біріне тілек тілейді және гүлдің астына жазылған сөздер бойынша топқа біріктіріледі.

Оқушылар екі топқа бөлінеді.


1-топ: мухажирлер

2-топ: Ансарар

  1. Оқушылардың алдыңғы біліміне шолу жасау мақсатында «Кластер» әдісі бойынша өткен тақырыпты пысықтаймын.

Бұл әдістің мақсаты: Идеялар мен ақпараттардың арасындағы байланыстарды жинақтау, тұжырымдау.

Тиімділігі: Тақырыптардың байланыстары туралы сұрақтар құрастырып, оларға жауап іздейді, идеяларды жинақтайды.

Қолданылуы: Тұжырымды ойларын плакатқа түсіріп, топтық жұмыс қорғалады (постер).

Жалпы ойлануға 8 минут. Постер қорғауға әр топқа

5 минут уақыт беріледі. Барлығы 13 минут.

Тарихта болған оқиғаларды сахналау арқылы студенттердің бойына сіңіру.







Гүлдің суреті салынған кеспе қағаздар













А4 форматтағы қағаздар

Плакаттар, қалам, маркерлер


Сабақтың ортасы


Жаңа сабақ


5 мин












Сабақтың соңы

Сабақты қорытындылау



























Үй тапсырмасы


  1. Оқушы білгендерін тыңдай отырып, жаңа сабақ тақырыбымен және мақсатымен таныстыру. «INSERT» әдісін пайдаланамын.

Бұл әдістің мақсаты: Оқылған мәліметті түртіп алу жүйесі бойынша таным түсінігін қалыптастыру.

Тиімділігі: Жаңа материалмен таныса отырып, түртіп алу жүйесімен мәлімет жинайды, саралайды, бағалайды.

Сергіту сәті. Құран аяттарынан оқыту.

Хайбар шайқасы жайлы қысқаша видеофильм көрсету


Сабақты қорытындылауға «Күн шуақ» әдісін қолданамын.

Бұл әдістің мақсаты: аспанды бұлт жауып тұр, бұлттардың артында өтілген сабақтарға байланысты, сұрақтар мен жұмбақтар берілген, міне біз берілген сұрақтарға жауап беру арқылы күннің нұрын, сәулесін ашамыз.

9. «Бес саусақ» әдісі

Бұл әдістің мақсаты: Оқушының бір-біріне бес саусақтай бірігуіне ықпал ету.

Тиімділігі: Бас бармақ – басты мәселе

Балалы үйрек – бірлесу

Ортан терек – ойлану

Шылдыр шүмек – шынайылық

Кішкентай бөбек – көңіл-күй ахуалы

Қолданылуы: Балалар параққа алақандарын қойып, оны жиегімен қаламмен айналдырып өтеді. Осыдан соң олар сабақ туралы мынандай сұрақтарға жауап беріп, салынған саусақтарына жазады:

1. «Бас бармақ» - басты мәселе. Бүгінгі сабақта ең

құнды мәселе не болды?

2. «Балан үйрек» - бірлесу. Қалай жұмыс жасадым,

кімге көмек бердім, кімді риза еттім?

3. «Ортан терек» - ойлану. Мен бүгін қандай білім

мен тәжірибе алдым?

4. «Шылдыр шүмек» - шынайылық. Сабақ маған

ұнадыма? Неліктен?

5. «Кішкентай бөбек» - көңіл-күй ахуалы.

Мен сабақта өзімді қалайша сезіндім?

10.Умраның қазасын өтеуі. Конспект жазу.






Оқулық, дәптерлер






Интерактивті тақта



















А4 форматтағы қағаздар,

қалам














































ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ БІЛІМ ЖӘНЕ ҒЫЛЫМ МИНИСТРЛІГІ

АДАМИ ӘЛЕУЕТТІ ДАМЫТУ БАСҚАРМАСЫ

«ШЫМКЕНТ МЕДРЕСЕ» КОЛЛЕДЖІ



Колледж әдіскері: Майлыбаева Л.

«____» _______ 20__ж.

АШЫҚ САБАҚ ЖОСПАРЫ





Пәні: МҰХАММЕД ПАЙҒАМБАРДЫҢ (с.а.с.) ӨМІРБАЯНЫ.

Тақырыбы: Хайбардың алынуы.

Күні: 29. 04. 2021ж.

Оқытушы: Джумадуллаева Р.

Тобы: 23-301











« Пәндік әдістемелік бірлестігінің»

отырысында қаралған.

ПЦК жетекшісі: Мырзахметова Г.



ШЫМКЕНТ 2021



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!