|
Пән: Музыка |
Мектеп: № 2 Қосшы қаласының ЖББМ |
|||
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
«Салт дәстүр және ауыз әдебиеті» |
|||
|
Күні: 24.02.2025 ж |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||
|
Сыныбы: 1 |
Қатысқандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Аңыз – ертегілер және музыка» |
|||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.1.1.2 Қазақтың салт-дәстүрімен танысып,онда халық музыкасының алатын орны туралы білу; 1.1.2.1 Салт -дәстүрдің музыка өнерімен байланысын жеткізу.
|
|||
|
Құндылығы |
Салт-дәстүрлермен таныстыру, ертегілерді музыкамен ұштастыру. |
|||
|
Апта дәйексөзі |
«Жаңашылдық- заман талабы» |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
Қазақтың салт-дәстүрімен танысып,онда халық музыкасының алатын орны туралы біледі; Салт -дәстүрдің музыка өнерімен байланысын жеткізеді. |
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 3 мин 3 мин 2 мин |
Ұйымдастыру. Сәлеметсіздер ме, балалар?!Амандасу, түгендеу. Ұлттық аспаптар арқылы 3 топқа бөлу. Жеке жұмыс. Өткен тақырыпты бекіту. «Музыкадағы халық ойындары» тақырыбын еске түсіріп, бекіту үшін сұрақтар қойылады.
Әр дұрыс жауапқа бір домбыра беріліп отырады. Сабақ мақсатымен таныстыру. Бүгін біз халық күйі «Ақсақ құланды» тыңдаймыз.
|
Оқушылар амандасады. Ұлттық аспаптар арқылы 3 топқа бөлінеді.
Сұрақтарға жауап береді Сабақ мақсатымен және барысымен танысады |
«Домбыра» әдісі арқылы бағаланады Дескрипторы:
ҚБ «Мадақтау» әдісі. Жарайсың! Керемет! Тамаша! |
Қима қағаздар Оқулық |
|
Сабақтың ортасы 4 мин 4 мин 6 мин 4 мин 1 мин 7 мин 6 мин |
Аңыз бен ертегінің айырмашылығын түсіндіреді
Сұрақтар қояды.
Әр дұрыс жауап берген балаға домбыра беріп отырады. Оқушыларға «Ақсақ құлан» күйін тыңдату .
Жұптық жұмыс. Мәтінді оқып, ауызша талдау. Қандай күйде орындалады? Ертегі ме? Аңыз ба? Алдындағы кестені қарай отырып бір-біріне жауап береді.
Ашамайға міңгізу- салты. Видео ролик көрсету Сергіту сәті.
Топтық жұмыс. Домбыра аспабымен таныстыру. Құрылымын көрсету. Оқушыларға ватмандар беру.
Ең жылдам аяқтаған топқа 3 домбыра беру.
Күй және күйші, тыңдаушы ұғымдарымен таныстыру. «Достық вальсі» әнін орындау.
Қай ертегімен байланысы бар екеніне қысқаша тоқталып өту. «Жыл басына таласқан хайуанаттар» ертегісі.
|
Аңыз не екенін, ертегі не екенін түсінеді.
Сұрақтарға жауап береді
Күйді тыңдайды
Ауызша сұрақтарға кестеге қарай отырып бір-біріне өз пікірлерін айта отырып жауап береді.
Видео көрсетілім көреді. «Ашамай» салтымен танысады
Видео көрсетілім және мұғалімге қарай отырып би қимылдарымен сергіту жұмысын жасайды.
Мұғалімнің қолдауымен берілген ватманға домбыра мен оның құрылымдарын топтасып салу.
Күй,күйші,тыңдаушы ұғымдарымен танысу.
Ән тыңдау
Ертегімен байланысын іздеу Ертегіні көру
|
Дескрипторы: Сұрақтарға жауап береді; ҚБ «Мадақтау» әдісі. Жарайсың! Керемет! Тамаша!
Дескрипторы: Сұрақтарға жауап береді; Пікірлерін айдады; Кестемен жұмыс жасайды. ҚБ «Мадақтау» әдісі. Жарайсың! Керемет! Тамаша!
Дескрипторы: Домбыра мен оның құрылымдарын салады; ҚБ «Мадақтау» әдісі. Жарайсың! Керемет! Тамаша! |
Оқулық
Оқулық
Кесте
Ватман, түрлі-түсті қарын -даштар
|
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Үй жұмысы: Бүгінгі сабақта өткен материалдарды қайталау. Білімдерін бақылау мақсатында оқушыларға қорытынды сұрақ:
Жиналған домбыралар арқылы қай топтың жеңгенін және қатысымдарын ескеріп бағалау |
Бүгінгі сабаққа кері байланыс береді Жауап береді |
«Бас бармақ» әдісі |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Халық ертегілері
Халық ертегілері
|
Пән: Музыка |
Мектеп: № 2 Қосшы қаласының ЖББМ |
|||
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
«Салт дәстүр және ауыз әдебиеті» |
|||
|
Күні: 24.02.2025 ж |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||
|
Сыныбы: 1 |
Қатысқандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Аңыз – ертегілер және музыка» |
|||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.1.1.2 Қазақтың салт-дәстүрімен танысып,онда халық музыкасының алатын орны туралы білу; 1.1.2.1 Салт -дәстүрдің музыка өнерімен байланысын жеткізу.
|
|||
|
Құндылығы |
Салт-дәстүрлермен таныстыру, ертегілерді музыкамен ұштастыру. |
|||
|
Апта дәйексөзі |
«Жаңашылдық- заман талабы» |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
Қазақтың салт-дәстүрімен танысып,онда халық музыкасының алатын орны туралы біледі; Салт -дәстүрдің музыка өнерімен байланысын жеткізеді. |
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 3 мин 3 мин 2 мин |
Ұйымдастыру. Сәлеметсіздер ме, балалар?!Амандасу, түгендеу. Ұлттық аспаптар арқылы 3 топқа бөлу. Жеке жұмыс. Өткен тақырыпты бекіту. «Музыкадағы халық ойындары» тақырыбын еске түсіріп, бекіту үшін сұрақтар қойылады.
Әр дұрыс жауапқа бір домбыра беріліп отырады. Сабақ мақсатымен таныстыру. Бүгін біз халық күйі «Ақсақ құланды» тыңдаймыз.
|
Оқушылар амандасады. Ұлттық аспаптар арқылы 3 топқа бөлінеді.
Сұрақтарға жауап береді Сабақ мақсатымен және барысымен танысады |
«Домбыра» әдісі арқылы бағаланады Дескрипторы:
ҚБ «Мадақтау» әдісі. Жарайсың! Керемет! Тамаша! |
Қима қағаздар Оқулық |
|
Сабақтың ортасы 4 мин 4 мин 6 мин 4 мин 1 мин 7 мин 6 мин |
Аңыз бен ертегінің айырмашылығын түсіндіреді
Сұрақтар қояды.
Әр дұрыс жауап берген балаға домбыра беріп отырады. Оқушыларға «Ақсақ құлан» күйін тыңдату .
Жұптық жұмыс. Мәтінді оқып, ауызша талдау. Қандай күйде орындалады? Ертегі ме? Аңыз ба? Алдындағы кестені қарай отырып бір-біріне жауап береді.
Ашамайға міңгізу- салты. Видео ролик көрсету Сергіту сәті.
Топтық жұмыс. Домбыра аспабымен таныстыру. Құрылымын көрсету. Оқушыларға ватмандар беру.
Ең жылдам аяқтаған топқа 3 домбыра беру.
Күй және күйші, тыңдаушы ұғымдарымен таныстыру. «Достық вальсі» әнін орындау.
Қай ертегімен байланысы бар екеніне қысқаша тоқталып өту. «Жыл басына таласқан хайуанаттар» ертегісі.
|
Аңыз не екенін, ертегі не екенін түсінеді.
Сұрақтарға жауап береді
Күйді тыңдайды
Ауызша сұрақтарға кестеге қарай отырып бір-біріне өз пікірлерін айта отырып жауап береді.
Видео көрсетілім көреді. «Ашамай» салтымен танысады
Видео көрсетілім және мұғалімге қарай отырып би қимылдарымен сергіту жұмысын жасайды.
Мұғалімнің қолдауымен берілген ватманға домбыра мен оның құрылымдарын топтасып салу.
Күй,күйші,тыңдаушы ұғымдарымен танысу.
Ән тыңдау
Ертегімен байланысын іздеу Ертегіні көру
|
Дескрипторы: Сұрақтарға жауап береді; ҚБ «Мадақтау» әдісі. Жарайсың! Керемет! Тамаша!
Дескрипторы: Сұрақтарға жауап береді; Пікірлерін айдады; Кестемен жұмыс жасайды. ҚБ «Мадақтау» әдісі. Жарайсың! Керемет! Тамаша!
Дескрипторы: Домбыра мен оның құрылымдарын салады; ҚБ «Мадақтау» әдісі. Жарайсың! Керемет! Тамаша! |
Оқулық
Оқулық
Кесте
Ватман, түрлі-түсті қарын -даштар
|
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Үй жұмысы: Бүгінгі сабақта өткен материалдарды қайталау. Білімдерін бақылау мақсатында оқушыларға қорытынды сұрақ:
Жиналған домбыралар арқылы қай топтың жеңгенін және қатысымдарын ескеріп бағалау |
Бүгінгі сабаққа кері байланыс береді Жауап береді |
«Бас бармақ» әдісі |
|
шағым қалдыра аласыз




















