Білім беру ұйымының атауы ______________________________________________________________
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспар
Сабақтың тақырыбы: Халық санағы
|
Бөлім: |
Бөлім 4. Әлеуметтік география 4.1 Халық географиясы |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 8 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Халық санағы |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.4.1.1 -халық санының анықтау әдістерін түсіндіреді |
|
Сабақтың мақсаты: |
Халық санағы туралы түсініктермен танысады. Халық санын анықтау әдістерін біледі |
|
|
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу, түгендеу. Үй тапсырмасын «Ыстық орындық» әдісімен сұрау. Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы мен мақсаты хабарланады. Бүгінгі сабақта сіздің білетініңіз: 1. Болашақта Қазақстанда кезекті халық санағы қай жылы жүргізіледі? 2. Демографиялық жарылыс дегеніміз не? 3. Демография дегеніміз не? 4. Тұрақты халық дегеніміз не? |
Оқулық, жұмыс дәптері
|
||||
|
Сабақтың ортасы
|
Жаңа тақырыпты меңгеру үшін «Халық санағы» жайлы түсінік беремін |
Оқулықты оқып танысып шығады. Тірек сөздермен танысып, өз дәптерлеріне жазып алады. |
Дескриптор: Жалпы - 3 балл 1. Халық санағы бөлігін сипаттап көрсетеді. |
Оқулық Дәптер Атлас Сызба-суреттер |
||
|
Тапсырмалар айдарындағы 1- тапсырманы орындатадмын, бақылаймын, мысал, үлгі көрсетемін. |
1-тапсырма 1. Талдау Жеке жұмыс Венн диаграммасы Алматы қаласы, Қарасай ауданы ауданы халқы |
Дескриптор: Жалпы - 4 балл -Алматы қаласы, Қарасай ауданы халқын ажырата біледі Ұқсастықтары мен айырмашылықтарын жазады |
8-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. |
|||
|
|
Тапсырмалар айдарындағы 2- тапсырманы орындатадмын, бақылаймын, мысал, үлгі көрсетемін. |
2-тапсырма 1. Ізденіс жұмысы Береке немесе Елтай ауылының халық санын анықта |
Дескриптор: Жалпы - 3 балл - Ізденіс жұмысы Береке немесе Елтай ауылының халық санын анықтауды үйренеді |
Атлас 8-сынып оқулығы. Ғаламтор ақпараттары |
||
|
Сабақтың соңы
|
Кері байланыс. «3-2-1» Бүгінгі сабақтан алған 3 маңызды ақпарат; Бүгінгі сабақта қиындық тудырған 2 аспекті; Бүгінгі сабақта ұнаған 1 іс-әрекет Үй тапсырмасы: §38-39 оқу. |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
Оқушыларды 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. Бағалау шкаласы «5» 9-10 б; «4» 7-8 б; «3» 5-6 б «2» 1-4 б |
Бағалау парағы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Халық санағы (2-сабақ) 8 сынып
Халық санағы (2-сабақ) 8 сынып
Білім беру ұйымының атауы ______________________________________________________________
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспар
Сабақтың тақырыбы: Халық санағы
|
Бөлім: |
Бөлім 4. Әлеуметтік география 4.1 Халық географиясы |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 8 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Халық санағы |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.4.1.1 -халық санының анықтау әдістерін түсіндіреді |
|
Сабақтың мақсаты: |
Халық санағы туралы түсініктермен танысады. Халық санын анықтау әдістерін біледі |
|
|
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу, түгендеу. Үй тапсырмасын «Ыстық орындық» әдісімен сұрау. Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы мен мақсаты хабарланады. Бүгінгі сабақта сіздің білетініңіз: 1. Болашақта Қазақстанда кезекті халық санағы қай жылы жүргізіледі? 2. Демографиялық жарылыс дегеніміз не? 3. Демография дегеніміз не? 4. Тұрақты халық дегеніміз не? |
Оқулық, жұмыс дәптері
|
||||
|
Сабақтың ортасы
|
Жаңа тақырыпты меңгеру үшін «Халық санағы» жайлы түсінік беремін |
Оқулықты оқып танысып шығады. Тірек сөздермен танысып, өз дәптерлеріне жазып алады. |
Дескриптор: Жалпы - 3 балл 1. Халық санағы бөлігін сипаттап көрсетеді. |
Оқулық Дәптер Атлас Сызба-суреттер |
||
|
Тапсырмалар айдарындағы 1- тапсырманы орындатадмын, бақылаймын, мысал, үлгі көрсетемін. |
1-тапсырма 1. Талдау Жеке жұмыс Венн диаграммасы Алматы қаласы, Қарасай ауданы ауданы халқы |
Дескриптор: Жалпы - 4 балл -Алматы қаласы, Қарасай ауданы халқын ажырата біледі Ұқсастықтары мен айырмашылықтарын жазады |
8-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. |
|||
|
|
Тапсырмалар айдарындағы 2- тапсырманы орындатадмын, бақылаймын, мысал, үлгі көрсетемін. |
2-тапсырма 1. Ізденіс жұмысы Береке немесе Елтай ауылының халық санын анықта |
Дескриптор: Жалпы - 3 балл - Ізденіс жұмысы Береке немесе Елтай ауылының халық санын анықтауды үйренеді |
Атлас 8-сынып оқулығы. Ғаламтор ақпараттары |
||
|
Сабақтың соңы
|
Кері байланыс. «3-2-1» Бүгінгі сабақтан алған 3 маңызды ақпарат; Бүгінгі сабақта қиындық тудырған 2 аспекті; Бүгінгі сабақта ұнаған 1 іс-әрекет Үй тапсырмасы: §38-39 оқу. |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
Оқушыларды 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. Бағалау шкаласы «5» 9-10 б; «4» 7-8 б; «3» 5-6 б «2» 1-4 б |
Бағалау парағы |
||
шағым қалдыра аласыз














