|
9 |
|
||
|
Сынып |
9 |
||
|
Пәні |
География |
||
|
Сабақтың Тақырыбы |
Халық саны, табиғи өсімі және ұдайы өсуі |
||
|
Сабақтың мақсаты |
Халық саны, табиғи өсімі және ұдайы өсуі талдауды пайдалана отырып меңгерген материалын қолдануға дағдыланды,оқушының іскерлігі мен бейімділігі қалыптастады |
||
|
Сілтеме |
География оқулығы 9 сынып, сабаққа қажет материалдар (интербелсенді тақта, кеспеқағаз, ұялы телефон, маркерлер, стикерлер т.б) |
||
|
Оқыту нәтижесі |
Тапсырмалар ережесін жатқа біледі, оны қолданып практикада пайдалана алады |
||
|
Әдіс-тәсілдер |
Жеке, топтық жұмыс, диалогтық оқыту, постер қорғау |
||
|
Кері байланыс |
Берілген тапсырмаларды орындату арқылы және бағалау түрлері арқылы байланыс жасау; |
||
|
Ресурстар мен құрал-жабдықтар |
Интербелсенді тақта, постер, маркер,компьютер, |
||
|
Сабақ барысы |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
|
|
Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу. Оқушыларды психологиялық дайындау, өзін-өзі реттеу, топқа бөлу. Оқушылардың көңіл-күйін анықтау. |
Оқушыларды жылы жүзбен қарсы алады. Оқушылар үш топқа бөлінеді: 1-топ «Глобус» 2-топ «Карта» 3- топ «Экономика» Оқушыларға смайликтер беріледі. |
Сәлемдеседі, сабаққа назар аударады. Оқушылар көңіл-күйіне сәйкес смайликті таңдап, тақтаға жапсырады. |
|
|
Ой қозғау Қызығушылығын ояту Интербелсенді тақтадан «Халық санауы » туралы бейне клипін тамашалау. |
Оқушылардан бейне клиптің мазмұнын сұрайды. |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады |
|
|
Мағынаны ашу Жаңа сабақ « Халық саны, табиғи өсімі және ұдайы өсуі» тақырыбын ашу. (топтар халық саны туралы не біледі соны постер арқылы қағаз бетіне түсіреді.) Тақырыптық объектілер
Табиғи өсімі
Ұдайы өсуі Сергіту сәті |
Топтарға А3 қағазы таратылады. |
Топтар «Халық саны» сөзіне ассосация жасайды. Постерді қорғайды
Халық саны МУЛЬТИМЕДИА |
|
|
1 топқа «Табиғи өсім» бойынша: сурет салу 2 –топқа «Глобус» тобына «Ұдайы өсуі» тақырыбында әңгіме жазу тапсырылады. 3 топқа-Қазақстанның жалпы халық саны ақпараттар іздету |
Топтар MS Word бағдарламасында берілген тақырып бойынша әңгіме жазады. Топтар жазған мәтіндерін дыбыс жазу(звукозапись)арқылы компьютерге жазады. Оқушылар қандай мақалдардан алынғанын айтады. |
||
|
Қазақстан халқы Дарынды оқушылармен жұмыс |
Жалпы тақырып бойынша: Оқушыларға өздерінің планшеттерін, ұялы телефондарын алулары сұралады. Оқушыларға арнайы табиғи өсім туралы ақпаратты іздестіру тапсырылады. |
Оқушылар осы құралдар арқылы Photo skape, Photo Shope т.б. бағдарламаларымен суреттерді монтаждайды. |
|
|
Жалпы халық саны |
Алынған ақпаратты бейнеклипке орналыстыру |
Топтар жазылған дыбысты бейне клипке сай келетіндей етіп орналастырады. (Widows Movie Maker) |
|
|
Бағалау |
Топ басшыларына бағаларын хабарлау сұралады. |
Әр топ басшысы бағалау парағындағы қорытынды ұпайды шығарып, топтарға хабарлайды |
|
|
Рефлексия |
Топтарға мультимедиалық объектілермен жұмыс жасағанда қандай қиыншылықтар болды не оңай болды, бөлісу |
Оқушылар стикерге ойларын жазады. |
|
|
Үйге тапсырма |
басқа да мүмкіншіліктері туралы мәлімет әкелу |
Күнделіктеріне үй тапсырмасын жазып алады |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Халық саны, табиғи өсімі және ұдайы өсуі,9 сынып
Халық саны, табиғи өсімі және ұдайы өсуі,9 сынып
|
9 |
|
||
|
Сынып |
9 |
||
|
Пәні |
География |
||
|
Сабақтың Тақырыбы |
Халық саны, табиғи өсімі және ұдайы өсуі |
||
|
Сабақтың мақсаты |
Халық саны, табиғи өсімі және ұдайы өсуі талдауды пайдалана отырып меңгерген материалын қолдануға дағдыланды,оқушының іскерлігі мен бейімділігі қалыптастады |
||
|
Сілтеме |
География оқулығы 9 сынып, сабаққа қажет материалдар (интербелсенді тақта, кеспеқағаз, ұялы телефон, маркерлер, стикерлер т.б) |
||
|
Оқыту нәтижесі |
Тапсырмалар ережесін жатқа біледі, оны қолданып практикада пайдалана алады |
||
|
Әдіс-тәсілдер |
Жеке, топтық жұмыс, диалогтық оқыту, постер қорғау |
||
|
Кері байланыс |
Берілген тапсырмаларды орындату арқылы және бағалау түрлері арқылы байланыс жасау; |
||
|
Ресурстар мен құрал-жабдықтар |
Интербелсенді тақта, постер, маркер,компьютер, |
||
|
Сабақ барысы |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
|
|
Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу. Оқушыларды психологиялық дайындау, өзін-өзі реттеу, топқа бөлу. Оқушылардың көңіл-күйін анықтау. |
Оқушыларды жылы жүзбен қарсы алады. Оқушылар үш топқа бөлінеді: 1-топ «Глобус» 2-топ «Карта» 3- топ «Экономика» Оқушыларға смайликтер беріледі. |
Сәлемдеседі, сабаққа назар аударады. Оқушылар көңіл-күйіне сәйкес смайликті таңдап, тақтаға жапсырады. |
|
|
Ой қозғау Қызығушылығын ояту Интербелсенді тақтадан «Халық санауы » туралы бейне клипін тамашалау. |
Оқушылардан бейне клиптің мазмұнын сұрайды. |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады |
|
|
Мағынаны ашу Жаңа сабақ « Халық саны, табиғи өсімі және ұдайы өсуі» тақырыбын ашу. (топтар халық саны туралы не біледі соны постер арқылы қағаз бетіне түсіреді.) Тақырыптық объектілер
Табиғи өсімі
Ұдайы өсуі Сергіту сәті |
Топтарға А3 қағазы таратылады. |
Топтар «Халық саны» сөзіне ассосация жасайды. Постерді қорғайды
Халық саны МУЛЬТИМЕДИА |
|
|
1 топқа «Табиғи өсім» бойынша: сурет салу 2 –топқа «Глобус» тобына «Ұдайы өсуі» тақырыбында әңгіме жазу тапсырылады. 3 топқа-Қазақстанның жалпы халық саны ақпараттар іздету |
Топтар MS Word бағдарламасында берілген тақырып бойынша әңгіме жазады. Топтар жазған мәтіндерін дыбыс жазу(звукозапись)арқылы компьютерге жазады. Оқушылар қандай мақалдардан алынғанын айтады. |
||
|
Қазақстан халқы Дарынды оқушылармен жұмыс |
Жалпы тақырып бойынша: Оқушыларға өздерінің планшеттерін, ұялы телефондарын алулары сұралады. Оқушыларға арнайы табиғи өсім туралы ақпаратты іздестіру тапсырылады. |
Оқушылар осы құралдар арқылы Photo skape, Photo Shope т.б. бағдарламаларымен суреттерді монтаждайды. |
|
|
Жалпы халық саны |
Алынған ақпаратты бейнеклипке орналыстыру |
Топтар жазылған дыбысты бейне клипке сай келетіндей етіп орналастырады. (Widows Movie Maker) |
|
|
Бағалау |
Топ басшыларына бағаларын хабарлау сұралады. |
Әр топ басшысы бағалау парағындағы қорытынды ұпайды шығарып, топтарға хабарлайды |
|
|
Рефлексия |
Топтарға мультимедиалық объектілермен жұмыс жасағанда қандай қиыншылықтар болды не оңай болды, бөлісу |
Оқушылар стикерге ойларын жазады. |
|
|
Үйге тапсырма |
басқа да мүмкіншіліктері туралы мәлімет әкелу |
Күнделіктеріне үй тапсырмасын жазып алады |
|
шағым қалдыра аласыз













