Жамбыл облысы әкімдігінің білім басқармасы
Тараз қаласының білім бөлімінің Әлихан Бөкейханов атындағы №1 гимназиясы» КММ
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді жоспар
Халықаралық Астана әуежайы
|
Бөлім атауы: Астана-мәдениет пен өнер ордасы. |
Жамбыл облысы әкімдігінің білім басқармасы Тараз қаласының білім бөлімінің Әлихан Бөкейханов атындағы №1 гимназиясы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 08.11.2021ж. |
Мұғалімнің аты-жөні: Мұсабекова М.Д. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 6 «А», «Ә», «Б», «Ғ» |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Халықаралық Астана әуежайы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.2.6.1 оқылым стратегияларын қолдану: комментарий жасау, іріктеп оқу, рөлге бөліп оқу. 6.4.3.1 неологизм, термин, диалект сөз, кәсіби сөздердің қолданыс аясын түсіну және ажырата білу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: мәтінді түсініп оқу, неологизмдерді ажырата білу; Көптеген оқушылар: мәтінді жалпы мазмұнын түсіну үшін оқу, нақты ақпаратты табу үшін оқу, , неологизмдерді ажырата білу; Кейбір оқушылар: Оқылым стратегияларын қолдану: жалпы мазмұнын түсіну үшін оқу, нақты ақпаратты табу үшін оқу , неологизмдерді ажырата білу, синонимдік қатарларын түрлендіріп қарау. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критеийлері |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
Астана-болашақтың қаласы. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, сабаққа дайындық. Жағымды психологиялық ахуал .
Қызығушылықты ояту. «Халықаралық Астана әуежайы» туралы бейнематериал тыңдап, оқушылар өз білетін мәліметтерін ортаға салады. https://www.youtube.com/watch?v=NOPfMLY9ATs (Балалардың жауаптары тыңдалады). Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды. |
Оқушылар назары сабаққа аударылады. «Халықаралық Астана әуежайы» туралы бейнематериал тыңдап, оқушылар өз білетін мәліметтерін ортаға салады. |
ҚБ «Күн мен бұлт»
|
6-сынып Қазақ тілі Халықаралық Астана әуежайы https://www.youtube.com/watch?v=NOPfMLY9ATs |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану
Мәтінді түсініп
оқыңдар. Мәтінді түсіндірме
(комментарий) жасап оқыңдар. Нұрсұлтан Назарбаев атындағы
Халықаралық Астана әуежайына қатысты ақпаратты «Кластер» әдісімен
талдаңдар. 1-тапсырма. Мәтіннен алынған тұжырымдарды мәтінге сүйеніп комментарий жасай отырып оқыңдар. «Қосжазба күнделігі»
2-тапсырма. Халықаралық Астана әуежайына қатысты ақпаратты «Кластер» әдісімен талдаңдар
Халықаралық Астана әуежайы
Дескриптор:
ҚБ ІІІ.ОҚЫЛЫМНАН КЕЙІН
2-тапсырма. Ережедегі ғылым мен техниканың түрлеріне қатысты өздерің білетін терминдерді жазыңдар. 3-тапсырма. Термин сөздерді табыңдар.
Дескриптор:
ҚБ Бекіту. Оқылым мәтінін негізге ала отырып, «Болашақтың әуежайы» тақырыбында «Бір минуттық эссе» әдісімен көзқарастарыңды білдіріңдер.
Бағалау. «Күн мен бұлт» әдісі арқылы топтар бір-бірін бағалау. |
Мәтінді түсіндірме (комментарий) жасап оқыңдар. Нұрсұлтан Назарбаев атындағы Халықаралық Астана әуежайына қатысты ақпаратты «Кластер» әдісімен талдаңдар.
Грамматикалық тапсырма орындайды.
Ережедегі ғылым мен техниканың түрлеріне қатысты білетін терминдерді анықтайды; Берілген мәтіннен термин сөздерді анықтайды; Мағынасын түсіндіреді.
Оқылым мәтінін негізге ала отырып, «Болашақтың әуежайы» тақырыбында «Бір минуттық эссе» әдісімен көзқарастарыңды білдіріңдер. |
ҚБ «Күн мен бұлт»
ҚБ «Күн мен бұлт»
|
6-сынып Қазақ тілі
(www.astanaairport.kz)
(«ҚТЖ» ҰК» АҚ баспасөз қызметі)
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
Үй тапсырмасы: 5-тапсырма. |
Кері байланыс: Менде бәрі сәтті шықты ... Мен үйрендім ... Сабақта мен орындай алдым ... Бәрінен маған ұнағаны ...
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жамбыл облысы
әкімдігінің білім басқармасы
Тараз қаласының білім
бөлімінің Әлихан Бөкейханов атындағы №1 гимназиясы»
КММ
(білім беру ұйымының
атауы)
Қысқа мерзімді
жоспар
Халықаралық Астана
әуежайы Бөлім
атауы:
Астана-мәдениет пен өнер
ордасы. Жамбыл облысы әкімдігінің
білім басқармасы Тараз қаласының білім бөлімінің Әлихан Бөкейханов
атындағы №1 гимназиясы Күні:
08.11.2021ж. Мұғалімнің аты-жөні:
Мұсабекова М.Д.
Сынып: 6 «А»,
«Ә», «Б»,
«Ғ» Қатысқан оқушылар
саны: Қатыспағандар: Сабақтың
тақырыбы Халықаралық Астана
әуежайы Оқу бағдарламасына сәйкес
оқыту мақсаттары
6.2.6.1 оқылым
стратегияларын қолдану: комментарий жасау, іріктеп оқу, рөлге бөліп
оқу.
6.4.3.1 неологизм,
термин, диалект сөз, кәсіби сөздердің қолданыс аясын түсіну және
ажырата білу. Сабақтың
мақсаттары
Барлық
оқушылар: мәтінді түсініп
оқу, неологизмдерді ажырата
білу;
Көптеген
оқушылар: мәтінді
жалпы мазмұнын түсіну үшін
оқу, нақты ақпаратты табу үшін оқу,
, неологизмдерді ажырата
білу;
Кейбір
оқушылар: Оқылым стратегияларын қолдану:
жалпы мазмұнын түсіну үшін оқу, нақты ақпаратты табу үшін оқу
, неологизмдерді ажырата
білу, синонимдік қатарларын түрлендіріп
қарау. Бағалау
критеийлері
Оқылым
стратегияларын қолданып
талдайды;
неологизмдерді
ажырата біледі; синонимдік қатарларын
қолданады. Осыған дейін меңгерілген
білім Астана-болашақтың
қаласы. Жоспар
Сабақтың кезеңі/
уақыт
Педагогтің
әрекеті
Оқушының
әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Сабақтың
басы
І. Ұйымдастыру
кезеңі.
Сәлемдесу, сабаққа
дайындық.
Жағымды психологиялық
ахуал .
Қызығушылықты
ояту. «Халықаралық Астана
әуежайы» туралы бейнематериал тыңдап, оқушылар өз білетін
мәліметтерін ортаға салады. https://www.youtube.com/watch?v=NOPfMLY9ATs
(Балалардың жауаптары
тыңдалады). Сабақ тақырыбы мен
мақсатын айқындайды.
Оқушылар назары
сабаққа аударылады. «Халықаралық Астана әуежайы»
туралы бейнематериал тыңдап, оқушылар өз білетін мәліметтерін
ортаға салады.
ҚБ «Күн мен
бұлт»
6-сынып
Қазақ
тілі
Халықаралық Астана
әуежайы
https://www.youtube.com/watch?v=NOPfMLY9ATs
Сабақтың
ортасы
Мағынаны
тану
Мәтінді түсініп
оқыңдар. Мәтінді түсіндірме
(комментарий) жасап оқыңдар. Нұрсұлтан Назарбаев атындағы
Халықаралық Астана әуежайына қатысты ақпаратты «Кластер» әдісімен
талдаңдар. 1-тапсырма. Мәтіннен алынған тұжырымдарды
мәтінге сүйеніп комментарий жасай отырып
оқыңдар. «Қосжазба
күнделігі» Үзінді Түсіндірме
(коментарий)
2-тапсырма.
Халықаралық Астана әуежайына
қатысты ақпаратты «Кластер» әдісімен
талдаңдар
Халықаралық Астана
әуежайы
Дескриптор:
Мәтіннен алынған
тұжырымдарды мәтінге сүйеніп комментарий жасай отырып
оқиды;
Халықаралық Астана
әуежайына қатысты ақпаратты «Кластер» әдісімен
талдайды;
ҚБ
ІІІ.ОҚЫЛЫМНАН
КЕЙІН
2-тапсырма. Ережедегі ғылым мен
техниканың түрлеріне қатысты өздерің білетін терминдерді
жазыңдар.
3-тапсырма. Термин сөздерді
табыңдар.
Дескриптор:
Ережедегі ғылым мен
техниканың түрлеріне қатысты білетін терминдерді
анықтайды;
Берілген мәтіннен
термин сөздерді анықтайды;
Мағынасын
түсіндіреді.
ҚБ
Бекіту. Оқылым мәтінін негізге ала
отырып, «Болашақтың әуежайы» тақырыбында «Бір минуттық эссе»
әдісімен көзқарастарыңды
білдіріңдер.
Бағалау. «Күн мен
бұлт» әдісі арқылы топтар бір-бірін
бағалау.
Мәтінді түсіндірме
(комментарий) жасап оқыңдар. Нұрсұлтан Назарбаев атындағы
Халықаралық Астана әуежайына қатысты ақпаратты «Кластер» әдісімен
талдаңдар.
Грамматикалық
тапсырма орындайды.
Ережедегі ғылым мен
техниканың түрлеріне қатысты білетін терминдерді
анықтайды;
Берілген мәтіннен
термин сөздерді анықтайды;
Мағынасын
түсіндіреді.
Оқылым мәтінін
негізге ала отырып, «Болашақтың әуежайы» тақырыбында «Бір минуттық
эссе» әдісімен көзқарастарыңды
білдіріңдер.
ҚБ «Күн мен
бұлт»
ҚБ «Күн мен
бұлт»
6-сынып
Қазақ
тілі
(www.astanaairport.kz)
(«ҚТЖ» ҰК» АҚ
баспасөз қызметі)
Сабақтың
соңы
Үй
тапсырмасы:
5-тапсырма.
Кері
байланыс:
Менде бәрі сәтті
шықты ...
Мен үйрендім
...
Сабақта мен
орындай алдым ...
Бәрінен маған
ұнағаны ...
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||



















