Материалдар / Халықаралық туризм
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Халықаралық туризм

Материал туралы қысқаша түсінік
Туризм саласындағы өзгерістермен дамытуларды түсіндіру
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
12 Қараша 2018
477
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімдік жоспар 16.03.2017ж.

Сабақтың тақырыбы: Халықаралық туризм

Сабақтың мақсаты: 1.Халықаралық туризм түрлерінің кең көлемде дамуы мен оның халық шаруашылығындағы маңызыдылығы туралы әсерлерін анықтай алуы жан-жақты қалыптастыру
2.Сабақтың әр кезеңдеріндегі тапсырмаларды орындау барысында, оқушылардың белсенділігін арттыру, сыни тұрғыдан ойлау қабілеттерін дамыту.

Сабақтың міндеті: 1.Оқушылар Халықаралық туризмнің түрлерінің қазіргі таңдағы алатын орнының маңыздылығы туралы жан-жақты кең көлемде білімдерін жетілдіріп,әрбір елдегі туризмнің дамыған ірі орталықтарының айырмашылықтарын анықтап, зерттей білу.

2.Оқушылар құр мәлімет алумен шектелмей, әсерлі сабақтар барысында өз пікірін ашық айтып, өзара шынайы сұхбат жүргізуге дағдылану.

3.Білім қажеттігімен маңыздылығын түсініп қажетті іс-әрекетті белсене және өз бетінше орындауға қалыптастыра отырып, үйрету.

Сабақтың күтілетін нәтижесі: 1.Оқушылар Халықаралық туризмнің түрлерінің қазіргі таңдағы алатын орнының маңыздылығы туралы жан-жақты кең көлемде білімдерін жетілдіреді.

2.Әрбір елдегі туризмнің дамыған ірі орталықтарының айырмашылықтарын анықтап, зерттей біледі және сыни тұрғыдан ойлау қабілеттерін дамытатын болады.

3.Ой-өрісі ғана емес, рухани және әлеуметтік жағынан өздерін-өздері дамытып, тәрбиелеуге жан-жақты дағдыланады.

Сабақтың әдіс-тәсілдері: топтық жұмыс, деңгейлік тапсырмалар, «Ойлан, жұптас.пікірлес» әдісі, «Рафт-еркін ой жазу» әдісі, «Тәуелсіз журналист» әдісі

уақыты

Сабақтың

кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

ОүБ және

ОБ

Пайдаланған

ресурстар

1минут

Кіріспе

Сәлемдесемін,жоқ оқушыларды түгелдеймін,көңіл-күйлеріне назар аударамын

Сәлемдеседі, жоқ оқушыларды хабарлайды.



1минут

Ұйымдастыру

Жағымды атмосфера

қалыптастырамын

Шеңбер құрап

бір-біріне сәттілік,

білімділік,

белсенділік тілейді .

Жақсы

керемет


1минут

Топқа бөлу

Сыныпты түлі- түсті стикерлер арқылы 2 топқа бөлемін

Сынып түрлі-түсті стикерлерді таңдап алу арқылы 2топқа бөлінеді

Мадақтама бағалау

Түрлі стикер қағаздар

13мин.







2минут

Ой қозғау

Үй тапсыр-масын сұрау





Сергіту сәті

Деңгейлік тапсырмалармен

жұмыс






Жұмбақтар жасырамын


1топқа: Тест тапсырмалары

2топқа:Мына термин сөздердің мәнін түсіндіріңдер


экологилық есептер



Жасырылған жұмбақтардың шешуін табады

Топта өз-өздерін бағалайды.

Смаиликтермен формативті түрде бағаланады



Таратылым қағаздар

АКТ


АКТ

18мин.


















Таныстырылым

Жаңа сабақ








Жеке жұмыс








«Ойлан, жұптас.пікірлес» әдісін пайдаланамын

1топқа:Еуропа елдеріндегі туризмнің дамуы туралы баяндайды. 2топқа:Қазақстанның туризм аймақтары туралы түсіндіреді




Жеке шығармашылық жұмыс











1.Мәтінмен жұмыс,танысады.

2.Топпен талқылайды:

3.Ортақ шешімге келеді

4.Постерге түсіріп, қорғайды.







Оңтүстік-шығыс-Азия елдерінің туристік нысандарына сипаттама береді

Слаид қорғау



.

Смаиликтермен бағаланады








Керемет

рахмет

Оқулық

Слаид

Түрлі суреттер







АКТ








4минут









3минут


Қорытындылау








Ой толғаныс



Бағалау


«Тәуелсіз журналист» әдісін пайдаланамын








«Рафт-еркін ой жазу» әдісі



Оқушылардың белсенділігіне, жеткен жетістіктеріне баға беру.


Тәуелсіз журналист жаңа сабақтың

мәтіні бойынша оқушылардан сұхбат

алады. Балалар қойылған сұраққа шебер, әрі нақты жауап беруге тырысады



Туризм мамандығы туралы

шығармашылық эссе жазып оқиды

Топта өздерін өздері бағалайды


Жақсы, рахмет








Жақсы





Рахмет









2минут








Рефлексия





Үйге тапсырма

Кері байланыс орнату





Халықаралық туризм туралы реферат жазу



Екі жұлдыз Бір тілек

Нені білдім?

Нені білемін? Нені білгім

келеді?




стикер

Пайдаланылған әдебиеттер тізімі:

1. Қазақстан Республикасы педагог қызметкерлерінің біліктілігін арттыру курстарының бағдарламасы. Мұғалімдерге арналған нұсқаулық 3 деңгей Үшінші басылым

2.Асхат Әлімов «Интербелсенді әдістемені ЖОО-да қолдану мәселелері»

Оқу құралы Алматы-2013жыл

3.Жарылқасын Боранбаев, Ләззат Омарова «Қазақ мектептерінде «Кембридж» тәсіліне негізделген жаңаша оқытудың бүгінгі баспалдақтары » Алматы, «Білім» 2012 жыл

4. Мектеп Республикалық ғылыми – әдістемелік, педагогикалық журнал

Қыркүйек ----2014жыл

5.География және табиғат Ғылыми—педагогикалық журнал

Шілде—тамыз №4 2013жыл

6.Ж.А. Жартынова, В.Н. Ким, Т.Б.Корнилова, Н.О. Қойлық, А.Ш. Орақова «Интерактивті оқыту әдісін қолданып сабақты жоспарлау жәәне басқару» Алматы,2014жыл

7. Болашақ Пелагогикалық, әдістемелік, танымдық, тәрбиелік апталық гаэеті 2014жыл №41




Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!