Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
ХХ ғасырдың 20-30 жылдарындағы әдебиет 8 сынып
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Қысқа мерзімді жоспар-3
Бөлім |
8.4А Кеңестік Қазақстанның мәдениеті: әдебиет пен өнер |
|
Педагогтің Т.А.Ә |
|
|
Күні |
|
|
Пәні |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
Сынып: |
8 |
|
Сабақтың тақырыбы |
XX ғ. 20-30 жылдарындағы қазақ өнерінің дамуы Зерттеу сұрағы:Қазақ өнерінің жаңа белеске көтерілуі неден байқалды? |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.2.2.4 – Әміре Қашаубаев пен Қажымұқан Мұңайтпасұлының қазақ халқын әлемге танытудағы рөліне баға беру; |
|
Сабақтың мақсаты: |
XX ғасырдың 20-30 жылдарындағы қазақ өнерінің айрықша жетістіктерін анықтайды. Қазақ зиялыларының еңбектерін талдап, мәдениет саласындағы кеңестік идеологияның ерекшеліктеріне баға береді. |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы |
1.Ұйымдастыру: Сәлемдесу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Психологиялық ахуал орнату. Топқа бөлу. Карточкалар арқылы 3 топқа бөлінеді
Үй тапсырмасын сұрау «Жүзден жүйрік» байқауы. Ұяшықтардағы 100-500 арасындағы сұрақтарға жауап беріп, ұпай жинайды «Суреттер сөйлейді» әдісі
Суреттердегі тұлғалар туралы не білесіздер? - Осы тұлғалар қазақ өнерінің дамуына қалай әсер етті? - Қазақ өнер тұлғаларының шығармашылық мұраларының қоғамдық санаға әсері қандай болды? Осы сұрақтардың ортақ мазмұнына сәйкес жаңа сабақтың тақырыбы, мақсаты анықталады. Қазақ зиялыларына анықтама беру арқылы тақырыпты ашамын. “Ой қозғау” әдісі арқылы Әміре Қашаубаев пен Қажымұқан Мұңайтпасұлы жайлы бейнежазба көрсетіледі. 1-ші қалыптастырушы бағалау тапсырмасы «Балалар философиясы» әдісі Бейнематериалды негізге ала отырып, оқушылар топпен 2 құнды мәлімет және 2 сұрақ дайындайды; |
3 топқа бөлінеді Ұяшықтарды таңдап, жауап береді Суреттегі тұлғалар туралы мәлімет береді Дескриптор; -2 құнды мәлімет айтады; -2 сұрақ дайындай ды;
|
100,200,300, 400,500 ұпай Мұғaлімнің мадақтау сөздері Тамаша! Жарайсың! Өте жақсы! Топтар бірін -бірі дескриптор арқылы бағалайды. |
Тақырыптық суреттер Презентация Презентация Суреттер топтамасы https://youtu.be/gLgpufD8pDE?si=KMI5SC_jeseFvrwy |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану Зерттеу мен талдау Зерттеу сұрағы:Қазақ өнерінің жаңа белеске көтерілуі неден байқалды? Топтық жұмыс «Мәтін пирамидасы»-мәтінмен жұмыс 1-топ «Бірлік» - Әміре Қашаубаев 2-топ «Ұшқын» - Қажымұқан Мұңайтпасұлы 3-топ «Жігер» - Александр Затаевич туралы мәтінді оқулықтан оқып, тапсырма мәнін түсіндіреді Мәтіннің мазмұнына сүйене отырып, маңыздылығын анықтайды. 2-ші қалыптастырушы бағалау тапсырмасы GREAT формуласы арқылы Әміре Қашаубаев пен Қажымұқан Мұңайтпасұлының қазақ халқын әлемге танытудағы рөлін анықтап, талдайды: G (Groundbreaking)- елеулі; R (Remembered) – барлығының есінде сақталған; E (Events) – кең таралуға ие оқиға; A (Affected) – болашаққа әсер еткен; T (Terrifying) – қорытындысын. 3-ші қалыптастырушы бағалау тапсырмасы Жұптық жұмыс «Галереяға саяхат» әдісі
Жеке жұмыс «Таңдау тақтасы» әдісі 1-тапсырма Әміре Қашаубаевтың орындауындағы ән айтудағы ерекшелігін анықтаңыз. 2 -тапсырма Кестеге тұлғалардың әлемге танылуы, қазақ халқын танытудағы рөліне баға беріңіз.
|
Дескриптор: - елеулі бетбұрысты анықтайды; - барлығы ның есінде қалған оқиғаны жазады; - кең тараған оқиғаны табады; - болашаққа әсерін айтады; -қорытындысын анықтады.
Дескриптор:-тұлғаның аты-жөнін анықтайды; -тұлғаның шығармасын жазады;
-Әміре Қашаубаев тың орындауындағы ән айтудағы ерекшелігін анықтайды; -Тұлғалардың әлемге танылуы, қазақ халқын танытудағы рөліне баға береді;
|
«дұрыс,бұрыс неліктен?» Әр дұрыс жауап 1 ұпаймен бағаланады Дескриптор: 1.Әміре Қашаубаевтың ән айтудағы ерекшелігін анықтайды 2.Тұлғалардың әлемге танылуына нақты дәлел келтіреді ҚБ «өзін-өзі дескрипторлар арқылы бағалау» |
Жалпы Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |