|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі Мектеп: "О.Орманов атындағы жалпы орта мектеп"КММ 8.3.В Кеңестік Қазақстаннның Мұғалімнің аты-жөні: Архабаев Ж мәдениеті: білім және ғылым Қатысқандар: Қатыспағандар: Күні: 16.02.23ж Сынып: 8 |
|
|
Сабқтың тақырыбы |
ХХ ғасырдың 20-30 жылдарындығы білім беру жүйесі мен ғылым |
|
Сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары (оқу мақсатына сілтеме) |
8.2.3.3 - ХХ ғасырдың бірінші жартысындығы білім мен ғылым саласындығы өзгерістерді талдау; |
|
Сабақтың мақсаты |
ХХ ғасырдың 20-30 жылдарындағы халыққа білім беру, ғылым мен тіл білімі саласындығы өзгерістерді талдау Білім мен ғылым саласының жетістіктері мен кемшіліктерін анықтау |
|
Бағалау кретерииі |
|
Сабақтық барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 3 мин 4 мин |
Ұйымдстыру кезеңі 1.Оқушыларды түгендеу, оқу құралдарын қарау, топқа біріктіру 2. «Ыстық алақан» оқушылар шеңберге тұрып, алақандарын бір – біріне қойып тілек айтады. 3. Топқа біріктіру: «Өзіңді қандаймын деп ойлайсың?» «Әдемі», «ақылды», «талантты», «дарынды», «сұлу» деп стикерді таңдап алады, артында жазылған сан бойынша топқа бірігеді. 1-топ «Білім» 2-топ «Ғылым» 3-топ «Мәдениет» Үй тапсырмасын сұрау «Алтын балыққа арналған аквариум» әдісі
|
Сәлемдеседі, оқу құралдарын алады.
«Алтын балыққа арналған аквариум» әдісі Түрлі түсті суреттер Мақтау мадақтау арқылы бағалау |
|
Сабақтың ортасы 24 мин |
Мәтінмен жұмыс 1 – топ «Білім» Топпен жұмыс ХХ ғасыр және ХХІ ғасырдағы Қазақстандағы білім беру жүйесі мен ғылмның дамуын салыстыру «Венн диаграммасы» әдісі
Дескиптор
2 – топ «Ғылым» Топпен жұмыс Білім мен ғылым саласының қандай жетістіктері мен кемшіліктері болды?
«Постермен жұмыс» әдісі
Дескриптор
3 – топ «Мәдениет» Топпен жұмыс Кеңес дәуіріндегі және қазіргі таңдағы қазақ әліпбиінің ахуылы? «Бэкроним» әдісі
Дескриптор
|
Оқулық, тақырыпқа байланысты суреттер, кесте толтыру, постермен жұмыс, топтық тапсырмалар
Стике арқылы бағалау
Стикер арқылы бағалау |
|
Сабақтың соңы 7 мин |
«Көшбасшы және тыңдаушы» әдісі
1.ХХ ғасырдың 20-30 жылдарында білім беру жүйесін құруға зиялы қауым өкілдері қандай ықпал етті? 2. ХХ ғасырдың 20-30 жылдарында Қазақстан және Ресей мәдениеті арасындағы байланыстар? 3. Қазақ тілін дамытудың негізгі бағыттар? Дескриптор
Бағалау Үйге тапсырма: Эссе жазу «Қазақ әліпбиі» |
Сұраққа жауап береді
Бағалау парақшасы ұсынылады |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ХХ ғасырдың 20-30 жылдарындығы білім беру жүйесі мен ғылым
ХХ ғасырдың 20-30 жылдарындығы білім беру жүйесі мен ғылым
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі Мектеп: "О.Орманов атындағы жалпы орта мектеп"КММ 8.3.В Кеңестік Қазақстаннның Мұғалімнің аты-жөні: Архабаев Ж мәдениеті: білім және ғылым Қатысқандар: Қатыспағандар: Күні: 16.02.23ж Сынып: 8 |
|
|
Сабқтың тақырыбы |
ХХ ғасырдың 20-30 жылдарындығы білім беру жүйесі мен ғылым |
|
Сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары (оқу мақсатына сілтеме) |
8.2.3.3 - ХХ ғасырдың бірінші жартысындығы білім мен ғылым саласындығы өзгерістерді талдау; |
|
Сабақтың мақсаты |
ХХ ғасырдың 20-30 жылдарындағы халыққа білім беру, ғылым мен тіл білімі саласындығы өзгерістерді талдау Білім мен ғылым саласының жетістіктері мен кемшіліктерін анықтау |
|
Бағалау кретерииі |
|
Сабақтық барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 3 мин 4 мин |
Ұйымдстыру кезеңі 1.Оқушыларды түгендеу, оқу құралдарын қарау, топқа біріктіру 2. «Ыстық алақан» оқушылар шеңберге тұрып, алақандарын бір – біріне қойып тілек айтады. 3. Топқа біріктіру: «Өзіңді қандаймын деп ойлайсың?» «Әдемі», «ақылды», «талантты», «дарынды», «сұлу» деп стикерді таңдап алады, артында жазылған сан бойынша топқа бірігеді. 1-топ «Білім» 2-топ «Ғылым» 3-топ «Мәдениет» Үй тапсырмасын сұрау «Алтын балыққа арналған аквариум» әдісі
|
Сәлемдеседі, оқу құралдарын алады.
«Алтын балыққа арналған аквариум» әдісі Түрлі түсті суреттер Мақтау мадақтау арқылы бағалау |
|
Сабақтың ортасы 24 мин |
Мәтінмен жұмыс 1 – топ «Білім» Топпен жұмыс ХХ ғасыр және ХХІ ғасырдағы Қазақстандағы білім беру жүйесі мен ғылмның дамуын салыстыру «Венн диаграммасы» әдісі
Дескиптор
2 – топ «Ғылым» Топпен жұмыс Білім мен ғылым саласының қандай жетістіктері мен кемшіліктері болды?
«Постермен жұмыс» әдісі
Дескриптор
3 – топ «Мәдениет» Топпен жұмыс Кеңес дәуіріндегі және қазіргі таңдағы қазақ әліпбиінің ахуылы? «Бэкроним» әдісі
Дескриптор
|
Оқулық, тақырыпқа байланысты суреттер, кесте толтыру, постермен жұмыс, топтық тапсырмалар
Стике арқылы бағалау
Стикер арқылы бағалау |
|
Сабақтың соңы 7 мин |
«Көшбасшы және тыңдаушы» әдісі
1.ХХ ғасырдың 20-30 жылдарында білім беру жүйесін құруға зиялы қауым өкілдері қандай ықпал етті? 2. ХХ ғасырдың 20-30 жылдарында Қазақстан және Ресей мәдениеті арасындағы байланыстар? 3. Қазақ тілін дамытудың негізгі бағыттар? Дескриптор
Бағалау Үйге тапсырма: Эссе жазу «Қазақ әліпбиі» |
Сұраққа жауап береді
Бағалау парақшасы ұсынылады |
шағым қалдыра аласыз






















