|
Білім беру ұйымының атауы |
«Қаржан»жббм |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақстан тарихы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
9.2 Кеңестік Қазақстанның мәдениеті (1946-1985 жылдар) |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Т.Мауменова |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
30.11.2023ж |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 9 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
XX ғасырдың екінші жартысындағы білім беру жүйесінің дамуы. Зерттеу сұрағы: Кеңестік білім беру саласындағы реформалар қандай мақсат көздеді? |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
9.2.3.2 білім мен ғылым саласындағы мемлекеттік саясатқа баға беру |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
1946-1985 жж. білім беру саласының дамуын бағалайды. Тоқырау кезеңінің білім беру саласына тигізген әсерін түсінеді |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру |
Сыныппен сәлемдесу, оқушыларды түгендеу. «Сағат дос» әдісі бойынша топқа бөлу Алдыңғы білімді пысықтау үшін «Бір сұраққа бес жауап» әдісі бойынша сұрақтарға жауап береміз.
|
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу |
Мадақтау
«Ауызша бағалау» |
Презентация
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа білім Сабақты бекіту |
XX ғасырдың екінші жартысындағы білім беру жүйесінің дамуы туралы бейнеролик. Жаңа сабақтың мазмұнын ашу. Балалар бейнероликпен танысып, тізбектелген тапсырмаларды топпен орындайды. Зерттеу және талдау 1-топ. Жүйелеу.
2-топ. Салыстыру
3- топ. Талдау
Сабақты қорытындылау мақсатында
«Сый қоржыны» әдісі бойынша қосымша сұрақтарға жауап береді. 1.Білім беру реформалары қазақ қоғамына қалай әсер етті? 2.Білім беру реформаларының басты жаңалықтары қандай болды? 3. Білім беру жүйесінің дамуын кезеңдерге бөлуге бола ма? 4.Осы кезеңде қандай жаңа пәндер енгізілді? 5.Республика мектептерін материалдық-техникалық жағынан қамтамасыз етуде қандай өзгерістер болды? 6.Қандай жоғары оқу орындары ашылды? Quizizz тапсырмалары беріледі: https://quizizz.com/join?gc=39389131
|
Мәтінмен жұмыс
Мәтіннен негізгі идеяны анықтайды
әр оқушы бір минут сөйлеп, ақпаратты толық ашқан оқушы жеңіске жетеді.
Дескриптор: Реформалардың мерзімі мен маңызын анықтайды, қорытынды жасайды. Дескриптор: Соғысқа дейінгі білім беру,соғыстан кейінгі білім беру,қазіргі кезеңдегі білім беру жүйелерін Дескриптор: Білім беру және саласындағы өзгерістерді, артықшылықтары мен кемшіліктерін ажыратады;салыстырады. |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
«Ең үздік жауап»
« Мадақтау»
«Алақан-жұдырық»
«Жұлдызшалар»
|
Презентация
Б.Аяған, Х.М. Абжанов, Д.А.Махат Қазіргі Қазақстан тарихы. Алматы. Раритет. 2010 Қазақстан ХХ ғасырдың екінші жартысынан біздің уақытымызға дейін / құраст. - авт. О. Жанайдаров; қазақ тіліне ауд. Т. Б. Рсаев; бас сурет. Л. И. Тетенко. - Алматы: Қазақ энциклопедиясы, 2007. - 312бет: сурет.
Деректер
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Үйге тапсырма. XX ғасырдың екінші жартысындағы білім беру жүйесі және ғылымның дамуы туралы қысқаша хабарлама |
Сабақтың тақырыбын қорытындылау |
«Ең үздік жауап» |
Ақпараттық карточка
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кері байланыс |
Жалғастырыңыз: Маған ... қызықты болды Маған ... бұл болашақта қажет болады Бұл ... қиындық туғызды Осы ... мені ойландырды «Тик-ток» әдісі арқылы |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Т.Әлімқұлов атындағы №14 мектеп интернат-лицейі
ТАРИХИ- ӘДЕБИ КЕШ
Тақырыбы:Ұлы Дала – ұрпаққа мұра!
Ұйымдастырушылар:Тәліпбай Г.Е
Кемалова Г.Ж.
2022-2023 оқу жылы
Шолаққорған ауылы
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
хх ғасырдың екінші жартысындағы білім бғру жүйесінің дамуы
хх ғасырдың екінші жартысындағы білім бғру жүйесінің дамуы
|
Білім беру ұйымының атауы |
«Қаржан»жббм |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақстан тарихы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
9.2 Кеңестік Қазақстанның мәдениеті (1946-1985 жылдар) |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Т.Мауменова |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
30.11.2023ж |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 9 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
XX ғасырдың екінші жартысындағы білім беру жүйесінің дамуы. Зерттеу сұрағы: Кеңестік білім беру саласындағы реформалар қандай мақсат көздеді? |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
9.2.3.2 білім мен ғылым саласындағы мемлекеттік саясатқа баға беру |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
1946-1985 жж. білім беру саласының дамуын бағалайды. Тоқырау кезеңінің білім беру саласына тигізген әсерін түсінеді |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру |
Сыныппен сәлемдесу, оқушыларды түгендеу. «Сағат дос» әдісі бойынша топқа бөлу Алдыңғы білімді пысықтау үшін «Бір сұраққа бес жауап» әдісі бойынша сұрақтарға жауап береміз.
|
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу |
Мадақтау
«Ауызша бағалау» |
Презентация
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа білім Сабақты бекіту |
XX ғасырдың екінші жартысындағы білім беру жүйесінің дамуы туралы бейнеролик. Жаңа сабақтың мазмұнын ашу. Балалар бейнероликпен танысып, тізбектелген тапсырмаларды топпен орындайды. Зерттеу және талдау 1-топ. Жүйелеу.
2-топ. Салыстыру
3- топ. Талдау
Сабақты қорытындылау мақсатында
«Сый қоржыны» әдісі бойынша қосымша сұрақтарға жауап береді. 1.Білім беру реформалары қазақ қоғамына қалай әсер етті? 2.Білім беру реформаларының басты жаңалықтары қандай болды? 3. Білім беру жүйесінің дамуын кезеңдерге бөлуге бола ма? 4.Осы кезеңде қандай жаңа пәндер енгізілді? 5.Республика мектептерін материалдық-техникалық жағынан қамтамасыз етуде қандай өзгерістер болды? 6.Қандай жоғары оқу орындары ашылды? Quizizz тапсырмалары беріледі: https://quizizz.com/join?gc=39389131
|
Мәтінмен жұмыс
Мәтіннен негізгі идеяны анықтайды
әр оқушы бір минут сөйлеп, ақпаратты толық ашқан оқушы жеңіске жетеді.
Дескриптор: Реформалардың мерзімі мен маңызын анықтайды, қорытынды жасайды. Дескриптор: Соғысқа дейінгі білім беру,соғыстан кейінгі білім беру,қазіргі кезеңдегі білім беру жүйелерін Дескриптор: Білім беру және саласындағы өзгерістерді, артықшылықтары мен кемшіліктерін ажыратады;салыстырады. |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
«Ең үздік жауап»
« Мадақтау»
«Алақан-жұдырық»
«Жұлдызшалар»
|
Презентация
Б.Аяған, Х.М. Абжанов, Д.А.Махат Қазіргі Қазақстан тарихы. Алматы. Раритет. 2010 Қазақстан ХХ ғасырдың екінші жартысынан біздің уақытымызға дейін / құраст. - авт. О. Жанайдаров; қазақ тіліне ауд. Т. Б. Рсаев; бас сурет. Л. И. Тетенко. - Алматы: Қазақ энциклопедиясы, 2007. - 312бет: сурет.
Деректер
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Үйге тапсырма. XX ғасырдың екінші жартысындағы білім беру жүйесі және ғылымның дамуы туралы қысқаша хабарлама |
Сабақтың тақырыбын қорытындылау |
«Ең үздік жауап» |
Ақпараттық карточка
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кері байланыс |
Жалғастырыңыз: Маған ... қызықты болды Маған ... бұл болашақта қажет болады Бұл ... қиындық туғызды Осы ... мені ойландырды «Тик-ток» әдісі арқылы |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Т.Әлімқұлов атындағы №14 мектеп интернат-лицейі
ТАРИХИ- ӘДЕБИ КЕШ
Тақырыбы:Ұлы Дала – ұрпаққа мұра!
Ұйымдастырушылар:Тәліпбай Г.Е
Кемалова Г.Ж.
2022-2023 оқу жылы
Шолаққорған ауылы
шағым қалдыра аласыз














