Күні
:
Date:
|
Мұғалімнің
аты-жөні:
Teacher's
Name:
|
сынып:
8
grade:
|
Қатысқандар:
Attended:
|
Қатыспағандар:
Absent:
|
Сабақ
тақырыбы
The theme of the
lesson:
|
WHAT IS CHEMISTRY? (Химия пәні нені оқытады?)
PHYSICAL AND CHEMICAL CHANGES (физикалық және химиялық
құбылыстар)
|
Сабақ барысында мақсатқа жету (сабақ
жоспарынан сілтеме)
During the lesson, the goal to
achieve
|
Химия пәні туралы жалпы мәлімет
беру
|
Сабақтың
мақсаты
Lesson
objectives:
|
Химия пәні туралы толық білім алу үшін жағдай
жасау. Химиялық және физикалық құбылыстар туралы толық ақпарат
беру, ағылшынша тақырыпқа байланысты терминдерді
үйрету
|
Бағалау
критерииі
Еvaluation
сriteria:
|
Қатысушылар химия пәні не екенін айтып, физикалық
және химиялық құбылыстарды ажырата білуіне байланысты
бағаланады;
Әрбір көрсетілген мысалдарды ажырата біледі,
оларды ағылшынша атау
|
Тілдік
мақсаттар:
Language
objectives:
|
Пәндік лексика и
терминология:
Химия
|
Chemistry
|
Химиялық
құбылыс
|
Chemical
change
|
Физикалық
құбылыс
|
Physical change
|
Өзгеру
(құбылыстар)
|
change
|
Заттар
|
substances
|
Қасиеттері
|
properties
|
Диалог үшін пайдалы сөз
тіркестер:
Chemistry
studies….
It is
physical phenomena….
It is a
chemical phenomenon…..
When
fermenting milk…..
|
Тәрбиелік
құндылықтар
|
Достық қарым
–қатынас,
Өзге тілдің бәрін біл- өз тіліңді
құрметте!
|
Пәнаралық
байланыс
|
Физика және
ағылшын
|
Алдыңғы
білім
|
Химия, физика, майысу, жану,
ашу
|
Сабақ
барысы
|
Сабақ
барысы:
Move of the
lesson:
|
Сабаққа
жоспарланған жаттығулар
түрлері:
Tasks and
exercises:
|
Ресурстар:
Pesurse:
|
Ұйымдастыру кезеңі. Organizational
moment
5 минут
|
Эпиграф: «Химия - адамзатқа құлашын кең
жаяды»
Сәлемдесу.
Good afternoon dear
children!
I’m
very glad to see you! How are you
today?
What date is it today? Who is absent
today?
Оқушылардың денін сабаққа
аудару.
Топтарға бөлу: І-топ;
ІІ-топ;
ІІІ-топ;
Алдыңғы білімді
тексеру:
Activating previous
knowledge:
Оқушылардан «химия» туралы не білетіндерін сұрап
алу
1.What is
chemistry?
Оқушының
жауабы:
1-оқушы: Chemistry is one of the
branches of natural sciences
2-оқушы: Chemistry teaches the
properties of matter.
-
Қағаздың
жануы
1. Paper
burning
-
Шегенің
майысуы
2. Sheep
bending
(Осы екі құбылыстың айырмашылығын оқушылардан
сұрау)
Осы мысалдар арқылы сабақтың тақырыбын
анықтау.
|
Стикерге әр топ өз аттарын
жазады
|
Негізгі
бөлім:
Main
part:
30
минут
|
(Д) Демонстрациялық тәжірибе (мультимедиа)- химиялық
және физикалық құбылыстарды интерактивті тақтадан көрсету. Мұғалім
алдын ала үлестірме карточкалар
таратады.
Show video.
Teacher distributes pre-distribution
cards.
1-тапсырма:
(1-task:)
Кестені толтырады:
Refills the
table:
|
Physical Change:
|
Chemical Change:
|
Сүттің ашуы
Milk
breakdown
|
|
|
Мұздың еруі
Ice
melting
|
|
|
Күкірттің жануы
Burning
sulfur
|
|
|
Жаңбырдың жаууы
It's
raining
|
|
|
Дұрысын «+» таңбасымен
белгілейді.
It's marked with a "+"
symbol.
2-тапсырма:
(2-task:) Химиялық құбылысқа және физикалық құбылысқа
ағылшынша анықтама беріңдер:
«Physical Change: The
change in physical properties. Color, physical state, odor, taste,
solubility, hardness, conductivity are some physical
properties»
«Chemical Change: The
change in chemical properties. Flammability, acidity and reactivity
with water are some chemical properties»
3-тапсырма
(3-task): Оқушылар жұмыс дәптерлеріне құбылыстарға
байланысты 4 мысалдан жазады. Сөйтіп оны қасындағы оқушыға
тексертеді
(Г) Карточкалардағы суреттер арқылы
қай құбылысқа жататынын анықтау:
Physical сhange:
Chemical сhange:
1 2
3
4
|
Видео
көрсету
карточкалар
cards
|
Сабақты
бекіту
Assigning a
lesson
|
Т: 1.What is
chemistry?
S: 1.Chemistry is one of the branches of natural
sciences
2.Chemistry teaches the properties of
matter.
Т: How much is the
change?
S: The
changes are divided into two: chemical and
physical
Т: What is chemical
change?
S: 1.Сhemical change means that matter is the second
substance to one substance.
2.The change in chemical
properties.
Т: What is physical change ?
S: 1.
The change in physical properties. Color, physical state, odor,
taste, solubility
2. There is a physical change in iron
deficiency.
|
Терминологиялық
сөздік
Terminological
Dictionary
|
Үй
тапсырмасы
Hometask
1мин
|
Ережелерді
жаттау
Understand
definitions
|
|
Қорытынды
Conclusion
4 минут
|
«Нысана» стратегиясы арқылы рефлексия
жүргізу
-
Сабақта қандай жаңа нәрселер
үйрендің?
What new things have you learned in
class?
-
Не қиын болды?
What was
hard?
-
Өз тобыңды қалай
бағалайсың?
How do you value your
team?
Стикерлерге өз тілектерін жазып, «идея
себетіне» салады. Мұғалім сыныптың жұмысын бағалайды. Ең жақсы
жауаптар анықтайды.
Writing to the stickers his wishes and putting
them in the "basket of ideas." The teacher evaluates the work of
the class. The best answers
determine.
|
Стикер
Sticker
|