|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы |
Химия пәніне кіріспе. Таза заттар және қоспалар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мектеп |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып |
7 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мұғалімнің аты жөні |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қатысқаны |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қатыспағаны |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Химия пәні.Заттар және оның қасиетттері |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары(оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.1.1.1 -химия ғылымының нені оқытатынын білу |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
1. Жаратылыстану ғылымдарының бір саласы химия пәні туралы түсінік қалыптасады; 2.Затттар мен денелердің айырмашылықтарын біледі 3.Өздеріне таныс заттарды сипаттай алады |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
1.Химия ғылымының міндеттерін, маңызын біледі 2.Затттар мен денелердің айырмашылықтарын түсінеді 3.Өздеріне таныс заттардың физикалық қасиеттерін сипатай алады |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсатттар |
Тілді оқыту мақсаты: оқушылар осы тақырыпқа қатысты лексиканы пайдаланып химия пәнімен танысады, заттарды, құбылыстарды ажыратады Пәндік лексика және терминология: химия, заттар, дене, агрегаттық күйлер, ерітінді. Диалогтар: Химия пәні ......зерттейді. Заттардың бір-бірінен айырмашылығын немесе өзара ұқсастығын көрсететін белгілерді... деп атайды. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Инновация жолындағы тұрақты Экономикалық өсім. Экономикалық өсу- бұл біздің ең маңызды міндетіміз, техникалық және кәсіби мамандарды даярлау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пән аралық байланыс |
жаратылыстану |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тақырып бойынша алдыңғы білім |
5.3.1.3 заттардың қасиеттерін: тығыздығын, аққыштығын, жылу және электрөткізгіштігін,созылмалығын,иілімділігін сипаттау; 5.3.2.5.заттарды ерігіштігі бойынша, металдар және бейметалдарға жіктеу |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
сабақтың басы 5-минут
Сабақтың ортасы Сабақтың соңы Үйге тапсырма |
Сәлемдесу. Сабаққа дайындықтарын тексеру, сабаққа сәттілік тілеймін. Суреттерге қарап күнделікті өмірде біз қандай химиялық заттарды қолданамыз? «Ой қозғау» тәсәлі бойынша кроссворд шешу арқылы оқушылар сабақтың тақырыбын болжайды. Кроссворд сұрақтары: 1.Өткен өмірді зерттейтін пән? 2.Денелерді зерттейтін пән? 3. Сандармен байланысты пән? 4.Карта қолданылатын пән? 5. Тірі ағзаларды зерттейтін пән?
Мұғалім: Дұрыс бүгін сабақтың тақырыбы «Химия пәні.Заттар және оның қасиетттері» Қалай ойлайсындар бүгін сабақта біз нені білеміз, нені үйренеміз?
Оқушыларды «Санамақ» әдісі арқылы топқа болемін. Оқушылар 1-3 дейін санайды. 1 деген санды алған оқушылар 1-ші топ, 2 деген санды алған оқушылар 2-ші топ,3 деген санды алғандар 3-ші топқа топтасады І-топ: Ауа ІІ-топ: Су ІІІ-топ: Жер
«Бірге ойлаймыз» әдісін пайдаланып әр топқа сұрақтар үйлестіреміз. 1 .Химия нені зерттейді? 2. Дене және зат ұғымдарының айырмашылығы қандай? 3. Химия ғылымының маңызы? Оқушылар оздерінің ойларымен бөліседі
«Қар кесегі» әдісі бойынша әр топтың оқушылары бір-біріне сұрақтар қойылған қағаздарды лақтырады Топтағы оқушылар бір-бірін «Бармақпен» бағалайды
«Конверттегі жаттығулар» тәсілі бойынша конвертке жазылған 3 тапсырманы үш топқа үйлестіремін 1-тапсырма Химия нені зерттейді, оның міндеті қандай? . 2-тапсырма.Төмендегі тізімнен заттар мен денелерді бөліп жазыңдар. Мұз кесегі, мыс тиын, шыны, темір, ас тұзы, қайшы, құмыра,темір қасық,түйреуіш, бор, мақта, маржан
3-тапсырма. Берілген заттардың физикалық қасиетін жазыңдар
Тапсыманың жауаптарын интерактивті тақтаға шығарып, оқушылар қателерін түзетеді
Дескрептор - Химия пәнінің нені зерттейтінін түсінеді - .Затттар мен денелердің айырмашылықтарын талқылай алады -.Өздеріне таныс заттарды физикалық қасиеттерін сипатай алады Химия пәні. Заттар және олардың қасиеттері. Химия ғылымының маңызы туралы Эссе
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау |
Бағалау |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
|
Сыныптағы саралау жұмысының тапсырма тәсілі бойынша оқушылардың қажеттіліктеріне қарай кестелерді, жаттығулар мен тапсырмаларды орындатамын. Диолог және қолдау көрсету тәсілі бойынша оқушыларды ойланту үшін және бірқатар жауап алу үшін адын ала дайындалған сұрақтар қоямын. |
Критерийлер арқылы бағалау. Мадақтау сөздерін қолдана отырып бағалау. Оқушылар өзара бірін-бірі «Басбармақпен» бағалайды |
Техникалық қауіпсіздік ережесін сақтай отырып жұмыс істей алады |

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Химия пәні.Заттар және оның қасиетттері
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы |
Химия пәніне кіріспе. Таза заттар және қоспалар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мектеп |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып |
7 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мұғалімнің аты жөні |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қатысқаны |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қатыспағаны |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Химия пәні.Заттар және оның қасиетттері |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары(оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.1.1.1 -химия ғылымының нені оқытатынын білу |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
1. Жаратылыстану ғылымдарының бір саласы химия пәні туралы түсінік қалыптасады; 2.Затттар мен денелердің айырмашылықтарын біледі 3.Өздеріне таныс заттарды сипаттай алады |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
1.Химия ғылымының міндеттерін, маңызын біледі 2.Затттар мен денелердің айырмашылықтарын түсінеді 3.Өздеріне таныс заттардың физикалық қасиеттерін сипатай алады |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсатттар |
Тілді оқыту мақсаты: оқушылар осы тақырыпқа қатысты лексиканы пайдаланып химия пәнімен танысады, заттарды, құбылыстарды ажыратады Пәндік лексика және терминология: химия, заттар, дене, агрегаттық күйлер, ерітінді. Диалогтар: Химия пәні ......зерттейді. Заттардың бір-бірінен айырмашылығын немесе өзара ұқсастығын көрсететін белгілерді... деп атайды. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Инновация жолындағы тұрақты Экономикалық өсім. Экономикалық өсу- бұл біздің ең маңызды міндетіміз, техникалық және кәсіби мамандарды даярлау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пән аралық байланыс |
жаратылыстану |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тақырып бойынша алдыңғы білім |
5.3.1.3 заттардың қасиеттерін: тығыздығын, аққыштығын, жылу және электрөткізгіштігін,созылмалығын,иілімділігін сипаттау; 5.3.2.5.заттарды ерігіштігі бойынша, металдар және бейметалдарға жіктеу |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
сабақтың басы 5-минут
Сабақтың ортасы Сабақтың соңы Үйге тапсырма |
Сәлемдесу. Сабаққа дайындықтарын тексеру, сабаққа сәттілік тілеймін. Суреттерге қарап күнделікті өмірде біз қандай химиялық заттарды қолданамыз? «Ой қозғау» тәсәлі бойынша кроссворд шешу арқылы оқушылар сабақтың тақырыбын болжайды. Кроссворд сұрақтары: 1.Өткен өмірді зерттейтін пән? 2.Денелерді зерттейтін пән? 3. Сандармен байланысты пән? 4.Карта қолданылатын пән? 5. Тірі ағзаларды зерттейтін пән?
Мұғалім: Дұрыс бүгін сабақтың тақырыбы «Химия пәні.Заттар және оның қасиетттері» Қалай ойлайсындар бүгін сабақта біз нені білеміз, нені үйренеміз?
Оқушыларды «Санамақ» әдісі арқылы топқа болемін. Оқушылар 1-3 дейін санайды. 1 деген санды алған оқушылар 1-ші топ, 2 деген санды алған оқушылар 2-ші топ,3 деген санды алғандар 3-ші топқа топтасады І-топ: Ауа ІІ-топ: Су ІІІ-топ: Жер
«Бірге ойлаймыз» әдісін пайдаланып әр топқа сұрақтар үйлестіреміз. 1 .Химия нені зерттейді? 2. Дене және зат ұғымдарының айырмашылығы қандай? 3. Химия ғылымының маңызы? Оқушылар оздерінің ойларымен бөліседі
«Қар кесегі» әдісі бойынша әр топтың оқушылары бір-біріне сұрақтар қойылған қағаздарды лақтырады Топтағы оқушылар бір-бірін «Бармақпен» бағалайды
«Конверттегі жаттығулар» тәсілі бойынша конвертке жазылған 3 тапсырманы үш топқа үйлестіремін 1-тапсырма Химия нені зерттейді, оның міндеті қандай? . 2-тапсырма.Төмендегі тізімнен заттар мен денелерді бөліп жазыңдар. Мұз кесегі, мыс тиын, шыны, темір, ас тұзы, қайшы, құмыра,темір қасық,түйреуіш, бор, мақта, маржан
3-тапсырма. Берілген заттардың физикалық қасиетін жазыңдар
Тапсыманың жауаптарын интерактивті тақтаға шығарып, оқушылар қателерін түзетеді
Дескрептор - Химия пәнінің нені зерттейтінін түсінеді - .Затттар мен денелердің айырмашылықтарын талқылай алады -.Өздеріне таныс заттарды физикалық қасиеттерін сипатай алады Химия пәні. Заттар және олардың қасиеттері. Химия ғылымының маңызы туралы Эссе
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау |
Бағалау |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
|
Сыныптағы саралау жұмысының тапсырма тәсілі бойынша оқушылардың қажеттіліктеріне қарай кестелерді, жаттығулар мен тапсырмаларды орындатамын. Диолог және қолдау көрсету тәсілі бойынша оқушыларды ойланту үшін және бірқатар жауап алу үшін адын ала дайындалған сұрақтар қоямын. |
Критерийлер арқылы бағалау. Мадақтау сөздерін қолдана отырып бағалау. Оқушылар өзара бірін-бірі «Басбармақпен» бағалайды |
Техникалық қауіпсіздік ережесін сақтай отырып жұмыс істей алады |

шағым қалдыра аласыз
















