|
№25 Г. Титов ЖОМ КММ |
Химиялық элементтер олардың таңбалары және атаулары |
||||
|
Күні: |
Мұғалімнің есімі: Н. Спарханова |
||||
|
Сынып: 8 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабаққа негізделген оқу мақсаты |
Химиялық элементтер олардың таңбалары және атауларын білу |
||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: кейбір элементердің аталуын біледі |
||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: Металдар және бейметалдарды ажыратады |
|||||
|
Кейбір оқушылар: кездесуі мен қолдануын біледі кездесуі мен қолдануын біледі |
|||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар: Берілген тақырып бойынша жеке көзқарастарын басқалардың көзқарастарымен салыстыра алады. |
||||
|
Негізгі сөздер мен тіркестер: Коэффициент,индекс |
|||||
|
Сыныптағы диалог/ жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: Метал-металы-metall бейметал-неметалы-nometali |
|||||
|
Талқылауға арналған тармақ:Химиялық элемент пен жай зат ұғымдары бірдей ме? |
|||||
|
Сіз неліктен .... екенін айта аласыз ба?мысал келтіру арқылы көз жеткізу. |
|||||
|
Жазылым бойынша ұсыныстар:Химиядан өзіндік жұмыс дәптерімен,сөздік дәптермен жұмыс жүргізу. |
|||||
|
Алдыңғы оқу |
Химиялық элементтер олардың таңбалары және атаулары туралы осы күнге дейінгі алған білімдерін тиянақтайды. Оларды өмірмен байланыстыратын болады. |
||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар(төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
|||
|
Басталуы (Кіріспе) (4 мин) |
1Ұйымдастыру кезеңі а)Сәлемдесу; Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Сиқырлы қалам әдісі Шардың түстеріне қарай топқа бөлу |
Сиқырлы қалам,шар |
|||
|
Үй тап сырмасын сұрау(4 мин) |
«Ыстық орындық» әдісі арқылы үй тапсырмасы сұралады. |
қағаздар |
|||
|
Негізгі бөлім (25 мин) |
« Химиялық элементтер олардың таңбалары және атаулары» тақырыбын ДЖИКСО әдісі арқылы 1-2 топқа мәтінді бөліп беремін. Қалған топтарға сұрақ құрастыруды тапсырма ретінде беремін. Содан соң бірінші және екінші топ уақыттың шектелуімен тапсырманы жылдам орындап болған соң, сұрақ дайындаған үшінші және төртінші топпен тапсырмаларды ауыстырады. Үшінші төртінші топ берілген тапсырманы толықтырып, постер қорғайды. Ал, бірінші және екінші топ берілген сұрақтарға жауап дайындайды. . Әр топ бір-біріне сұрақтар бередіМәтінмен жұмыс жасайды. 1Табиғатта қанша химиялық элемент түрі кездеседі? 2.Жасанды жолмен алынған элементтердің саны қанша,ол өзгеруі мүмкін бе? 3.Әр түрлі елдердің атына сай берілген химиялық элементтерді кестеден тауып, атын атап, таңбасын жазыңдар? Химия есептер жинағынан №25,№26 ,№27,№28 жаттығулар орындалады |
Флипчарт, түрлі – түсті қаламдар, |
|||
|
Қорытынды (3мин) |
Оқушылар білімін кері байланыс арқылы қорытынды жасалды. 1.Сіз бүгін нені білдіңіз? 2.Сіз үшін не тиімді болды? 3. Қандай тапсырманы орындау қиынға соқты? Оқушылар өз пікірлерін айтып,сабақ қорытындыланды. Өз ойларын білім ағашына стикер арқылы білдіру. Үйге тапсырма: « Химиялық элементтер олардың таңбалары және атаулары» |
|
|||
|
Саралау-Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау. Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және қорғау ережелері АКТ –мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
|||
|
|
|
|
|||
|
Рефлексия (4мин) Сабақ/ оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз? |
||||
|
|
|||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1. 2. Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Химиялық элементтер олардың таңбалары және атаулары
Химиялық элементтер олардың таңбалары және атаулары
|
№25 Г. Титов ЖОМ КММ |
Химиялық элементтер олардың таңбалары және атаулары |
||||
|
Күні: |
Мұғалімнің есімі: Н. Спарханова |
||||
|
Сынып: 8 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабаққа негізделген оқу мақсаты |
Химиялық элементтер олардың таңбалары және атауларын білу |
||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: кейбір элементердің аталуын біледі |
||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: Металдар және бейметалдарды ажыратады |
|||||
|
Кейбір оқушылар: кездесуі мен қолдануын біледі кездесуі мен қолдануын біледі |
|||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар: Берілген тақырып бойынша жеке көзқарастарын басқалардың көзқарастарымен салыстыра алады. |
||||
|
Негізгі сөздер мен тіркестер: Коэффициент,индекс |
|||||
|
Сыныптағы диалог/ жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: Метал-металы-metall бейметал-неметалы-nometali |
|||||
|
Талқылауға арналған тармақ:Химиялық элемент пен жай зат ұғымдары бірдей ме? |
|||||
|
Сіз неліктен .... екенін айта аласыз ба?мысал келтіру арқылы көз жеткізу. |
|||||
|
Жазылым бойынша ұсыныстар:Химиядан өзіндік жұмыс дәптерімен,сөздік дәптермен жұмыс жүргізу. |
|||||
|
Алдыңғы оқу |
Химиялық элементтер олардың таңбалары және атаулары туралы осы күнге дейінгі алған білімдерін тиянақтайды. Оларды өмірмен байланыстыратын болады. |
||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар(төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
|||
|
Басталуы (Кіріспе) (4 мин) |
1Ұйымдастыру кезеңі а)Сәлемдесу; Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Сиқырлы қалам әдісі Шардың түстеріне қарай топқа бөлу |
Сиқырлы қалам,шар |
|||
|
Үй тап сырмасын сұрау(4 мин) |
«Ыстық орындық» әдісі арқылы үй тапсырмасы сұралады. |
қағаздар |
|||
|
Негізгі бөлім (25 мин) |
« Химиялық элементтер олардың таңбалары және атаулары» тақырыбын ДЖИКСО әдісі арқылы 1-2 топқа мәтінді бөліп беремін. Қалған топтарға сұрақ құрастыруды тапсырма ретінде беремін. Содан соң бірінші және екінші топ уақыттың шектелуімен тапсырманы жылдам орындап болған соң, сұрақ дайындаған үшінші және төртінші топпен тапсырмаларды ауыстырады. Үшінші төртінші топ берілген тапсырманы толықтырып, постер қорғайды. Ал, бірінші және екінші топ берілген сұрақтарға жауап дайындайды. . Әр топ бір-біріне сұрақтар бередіМәтінмен жұмыс жасайды. 1Табиғатта қанша химиялық элемент түрі кездеседі? 2.Жасанды жолмен алынған элементтердің саны қанша,ол өзгеруі мүмкін бе? 3.Әр түрлі елдердің атына сай берілген химиялық элементтерді кестеден тауып, атын атап, таңбасын жазыңдар? Химия есептер жинағынан №25,№26 ,№27,№28 жаттығулар орындалады |
Флипчарт, түрлі – түсті қаламдар, |
|||
|
Қорытынды (3мин) |
Оқушылар білімін кері байланыс арқылы қорытынды жасалды. 1.Сіз бүгін нені білдіңіз? 2.Сіз үшін не тиімді болды? 3. Қандай тапсырманы орындау қиынға соқты? Оқушылар өз пікірлерін айтып,сабақ қорытындыланды. Өз ойларын білім ағашына стикер арқылы білдіру. Үйге тапсырма: « Химиялық элементтер олардың таңбалары және атаулары» |
|
|||
|
Саралау-Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау. Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және қорғау ережелері АКТ –мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
|||
|
|
|
|
|||
|
Рефлексия (4мин) Сабақ/ оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз? |
||||
|
|
|||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1. 2. Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
|||||
шағым қалдыра аласыз













