Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ тақырыбы: Химиялық қару
|
Бөлім: |
Өмір қауіпсіздігі және ақпараттық технологиялар негіздері |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 10 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Химиялық қару |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1. Химиялық қару жəне оны қолданғандағы оның белгілерін білу. 2. Улағыш заттар, олардың зақымдаушы қасиеттері жəне олардан қорғану тәсілдерін үйрену. 3. Химиялық зақымдау ошағы, алғашқы, екінші зақымдау аймақтарын ажырата алу. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Химиялық қару жəне оны қолданғандағы оның белгілерін біледі Оқушылардың басым бөлігі: Химиялық қару түрлері мен зақымдаушы қасиеттерін ажыратады Кейбір оқушылар: Химиялық қарудан қорғану тәсілдерін біледі |
|
|
Құндылықтарға баулу |
Халқына адал қызмет ету |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресур-р |
|
Басы 2' |
Амандасу, түгелдеу, оқушылардың сырт көріністерін тексеру. |
Взвод командирінің орынбасары оқушыларды сапқа тұрғызады, оқытушыға сабаққа дайындығы жөнінде баяндама жасайды. |
|
|
|
3' |
Саптық жаттығулар. Жаттығуларды орындап болғасын орындарына отырғызамын. |
Қимыл-қозғалыс әрекеттерін дұрыс жасауға тырысады. Кабинетке кіріп, орындарына отырады. |
|
|
|
Ортасы 5' |
Білу 1. Химиялық қару дегеніміз не? 2. Ең алғашқы химиялық қару қашан қолданылды? Химиялық қару және оның қолданылу белгілерімен таныстырамын. Тарихи шолу жасалады. |
Жауап беру арқылы диалогқа түседі |
Қалыптастырушы бағалау |
АӘТД электронды оқулығы |
|
5'' |
Түсіну Улағыш заттар, олардың зақымдаушы қасиеттері және олардан қорғану тәсілдері туралы таныстырылым жасаймын. |
Талқылайды, түсінуге тырысады. |
Қалыптастырушы бағалау |
АӘТД электронды оқулығы |
|
15' |
Қолдану және талдау Оқулықты оқып, танысып шығады. Әр бөлімше өздеріне берілген сұраққа жауап беріп, қорғайды. 1-бөлімше: Жүйкелік-салдандырушы 2-бөлімше: Тері-іріңдік; 3-бөлімше: Тұншықтырушы және жалпы улаушы |
- АӘТД оқулығын пайдалана отырып, оқушылар олардың зақымдау қасиеттерін анықтап, қорғану тәсілдеріне көңіл бөледі. |
Әр бөлімше бірін бірі бағалайды. Жақсы жауап берген бөлімшеге әскери шен беріледі. |
Интернет ресурстары АӘТД оқулығы |
|
5' |
Жинақтау Химиялық қаруды қарсылас қолданған жағдайда қорғану тәсілдерін сұраймын. |
- Химиялық қарудан қалай қорғануға болатынын айтады. |
Қалыптастырушы бағалау |
Интернет ресурстары АӘТД оқулығы |
|
Аяқталуы 5' |
Кері байланыс Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. Үйге тапсырма беру §3 |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды |
Мұғалім оқушылардан кері байланыс алады. Яғни «Не қиын болды?», «Не қызық болды?», «Қандай жаңалық болды?» |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Химиялық қару
Химиялық қару
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ тақырыбы: Химиялық қару
|
Бөлім: |
Өмір қауіпсіздігі және ақпараттық технологиялар негіздері |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 10 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Химиялық қару |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1. Химиялық қару жəне оны қолданғандағы оның белгілерін білу. 2. Улағыш заттар, олардың зақымдаушы қасиеттері жəне олардан қорғану тәсілдерін үйрену. 3. Химиялық зақымдау ошағы, алғашқы, екінші зақымдау аймақтарын ажырата алу. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Химиялық қару жəне оны қолданғандағы оның белгілерін біледі Оқушылардың басым бөлігі: Химиялық қару түрлері мен зақымдаушы қасиеттерін ажыратады Кейбір оқушылар: Химиялық қарудан қорғану тәсілдерін біледі |
|
|
Құндылықтарға баулу |
Халқына адал қызмет ету |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресур-р |
|
Басы 2' |
Амандасу, түгелдеу, оқушылардың сырт көріністерін тексеру. |
Взвод командирінің орынбасары оқушыларды сапқа тұрғызады, оқытушыға сабаққа дайындығы жөнінде баяндама жасайды. |
|
|
|
3' |
Саптық жаттығулар. Жаттығуларды орындап болғасын орындарына отырғызамын. |
Қимыл-қозғалыс әрекеттерін дұрыс жасауға тырысады. Кабинетке кіріп, орындарына отырады. |
|
|
|
Ортасы 5' |
Білу 1. Химиялық қару дегеніміз не? 2. Ең алғашқы химиялық қару қашан қолданылды? Химиялық қару және оның қолданылу белгілерімен таныстырамын. Тарихи шолу жасалады. |
Жауап беру арқылы диалогқа түседі |
Қалыптастырушы бағалау |
АӘТД электронды оқулығы |
|
5'' |
Түсіну Улағыш заттар, олардың зақымдаушы қасиеттері және олардан қорғану тәсілдері туралы таныстырылым жасаймын. |
Талқылайды, түсінуге тырысады. |
Қалыптастырушы бағалау |
АӘТД электронды оқулығы |
|
15' |
Қолдану және талдау Оқулықты оқып, танысып шығады. Әр бөлімше өздеріне берілген сұраққа жауап беріп, қорғайды. 1-бөлімше: Жүйкелік-салдандырушы 2-бөлімше: Тері-іріңдік; 3-бөлімше: Тұншықтырушы және жалпы улаушы |
- АӘТД оқулығын пайдалана отырып, оқушылар олардың зақымдау қасиеттерін анықтап, қорғану тәсілдеріне көңіл бөледі. |
Әр бөлімше бірін бірі бағалайды. Жақсы жауап берген бөлімшеге әскери шен беріледі. |
Интернет ресурстары АӘТД оқулығы |
|
5' |
Жинақтау Химиялық қаруды қарсылас қолданған жағдайда қорғану тәсілдерін сұраймын. |
- Химиялық қарудан қалай қорғануға болатынын айтады. |
Қалыптастырушы бағалау |
Интернет ресурстары АӘТД оқулығы |
|
Аяқталуы 5' |
Кері байланыс Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. Үйге тапсырма беру §3 |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды |
Мұғалім оқушылардан кері байланыс алады. Яғни «Не қиын болды?», «Не қызық болды?», «Қандай жаңалық болды?» |
шағым қалдыра аласыз















