Материалдар / Химиялық реакция типтері қысқа мерзімді жоспар
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Химиялық реакция типтері қысқа мерзімді жоспар

Материал туралы қысқаша түсінік
Химиялық реакция типтері қысқа мерзімді жоспар
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
01 Сәуір 2024
150
1 рет жүктелген
450 ₸
Бүгін алсаңыз
+23 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +23 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


42Қ.Баймағанбетов атындағы мектеп-лицей

Бөлім:

8.1В Заттардың формулалары және химиялық реакция теңдеулері

Педагогтің Т.А.Ә:


Күні:


Сынып: 8 а

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы:

Химиялық реакциялардың типтері

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

8.2.2.1 -бастапқы және түзілген заттардың саны мен құрамы бойынша химиялық реакцияларды жіктеу

Сабақтың мақсаты

Химиялық реакция типтерін ажыратып, жіктейді

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы


3 мин


Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу.

Үй тапсырмасын көшбасшылық жүйесі бойынша сұрау.

Оқушыларды топтарға біріктіру.

Көшбасшы оқушылар өз тобының үй тапсырмасын тексереді.


Үй тапсырмасын өте жақсы орындаған оқушыны көшбасшы оқушылар мадақтау сөздері арқылы бағалау.



4 мин



«Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау.

«Химиялық реакция типтері» деген ұғымды қалай түсінесіңдер?

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды.



Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыларды «Қол шапалақ» әдісі арқылы бағалау.






Сабақтың ортасы

13 мин

«Бірге ойлаймыз» әдісі арқылы мұғалім жаңа сабақты түсіндіреді.

Тірек сөздермен танысып, реакциялар мен типтерін дәптерлеріне жазып алады.

Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, жаңа сабақты түсіндіруде белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру.



12 мин

«Нақтылық-талант» әдісі арқылы мұғалім үш топқа үш реакциялар береді.

A) CaCO3 → CaO + CO2

B) MgCl2 + Na2SO4 → MgSO4 + 2NaCl

C) H2 + Cl2 → 2HCl

D) Fe + Cu(NO3)2 → Fe(NO3)2 + Cu

E) 2NaI + F2 → 2NaF + I2


A) Mg + S → MgS

B) Zn + FeCl2 → ZnCl2 + Fe

C) 4Al + 3O2 → 2Al2O3

D) MgSO3 → MgO + SO2

E) FeBr2 + K2CO3 → FeCO3 + 2KBr


A) Ba(NO3)2 + K2CO3 → BaCO3 + 2KNO3

B) N2 + 3H2 → 2NH3

C) 2Na + CaCl2 → Ca + 2NaCl

D) 2Ag2O → 4Ag + O2

E) 3Ca + 2P → Ca3P2


Топтық жұмыс реакция типтерін анықтайды. Өз жауаптарын «LearningApps» платформасына енгізеді.


Оқушыларды жауаптары арқылы компьютер бағалайды,





8 мин


Мұғалім тақтаға есеп шығаруға «Көкпар» әдісі арқылы оқушыларды шығарады.

Жеке жұмыс

Оқушылар «WordWall» программасы арқылы есептерді тақтаға шығарады

Мұғалім оқушыларды мадақтау сөздері арқылы бағалайды.


Сабақтың соңы

5 мин


«Еркін микрофон» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында кері байланыс жасайды.

«Еркін микрофон» әдісі арқылы бүгінгі сабаққа рефлексия жасайды.

«Ұялы телефон» әдісі арқылы бағалау

Жарайсың!

Жақсы!

Талпын!









Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!