|
Бөлім: |
8.1В Заттардың формулалары және химиялық реакция теңдеулері |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Сатыбалдиева Ақбөбек Сатыбалдықызы |
|
|
Күні: |
02.10 |
|
|
Сыныбы: 8 а |
Қатысушылар саны 20 |
Қатыспағандар саны |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Химиялық реакциялардың типтері (9-сабақ) |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.2.2.1 -бастапқы және түзілген заттардың саны мен құрамы бойынша химиялық реакцияларды жіктеу |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
8.2.2.1 -бастапқы және түзілген заттардың саны мен құрамы бойынша химиялық реакцияларды жіктейді. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақкезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушыныңіс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 5 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі Сабақтың мақсаттарымен танысу |
Оқушылармен сұрақтар бойынша әңгіме жүргізіңіз:
|
Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді, тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады, сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады. |
Тоқыма жіп |
|
|
Жаңа сабаққа кіріспе 5 мин |
(Ұ) «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғаусұрақтарын ұжымдық талқылау. |
Оқушылармен сұрақтар бойынша әңгіме жүргізіңіз:
|
Дескриптор: Химиялық реакциялар ұғымына анықтама береді-1 балл Сұрақтарға жауап береді-1 балл |
Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
|
|
Сабақтыңортасы Мағынаныашу. 15 мин. |
Оқулықтағыжаңасабақтыңмәтініноқуғатапсырмабереді |
Оқушыларды топтарға біріктіріп, оларға тапсырма беріңіз: «күнделікті өмірде кездесетін реакцияларға мысал келтіру және олардың адам өміріндегі маңызын түсіндіру.» Мысалы: фотосинтез, тыныс алу, коррозия және жану т.б. Оқушыларға жеребе арқылы топтық жұмыстың түрін таңдауға мүмкіндік беруге болады. І. Постер/менталді карта құрастырады ІІ. Таныстырылым дайындайды. ІІІ. Ролдік ойын Оқушылармен бірлесе бағалау критерийлерін құрастырыңыз. |
Дескриптор: Химиялық реакция теңдеуіне күнделікті тұрмыстан мысалдар келтіреді-1 балл Қосылу реакцияларына мысалдар келтіреді-1 балл Айырылу реакцияларына мысал келтіреді-1 балл |
Тақырыпбойынша интернет желісінпайдаланып видеоролик көру. |
|
|
Жеке жұмыс 10 мин |
Қалыптастырушы тапсырмаларды орындатыңыз |
1 Тапсырма Химиялық реакцияның жүруі
2 Тапсырма Химиялық реакция типтерінің айырмашылығын түсіндіреді.
3 Тапсырма Алмасу реакциясы
4. Тапсырма Сурет бойынша реакция теңдеулерін жазыңдар? Реакция типін анықтаңдар?
|
Дескриптор: Орынбасу реакцияларына мысал келтіреді-1 балл Алмасу реакцияларына мысал келтіреді-1 балл Химиялық реакция типтерінің айырмашылығын түсіндіреді-1 балл Химиялық реакцияның жүруі |
ДК экраны 8-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. |
|
|
|
Инклюзивті тапсырмаларды оқушыға беріңіз (Тапсырмалар қарапайым болу керек және оқушыға көмек беріңіз) |
Адам өміріндегі және табиғаттағы химиялық реакциялардың мәні туралы жасалған сұрақшаларды «+» және «–» толтыру қажет. |
Дескриптор: Тапсырманы орындайды-1 балл |
ДК экраны 8-сынып оқулығы. Жұмысдәптерлері. |
|
|
Сабақтыңсоңы Ой толғаныс. Рефлексия 5 мин.
|
«Еркін микрофон» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
Мұғалім оқушыларды «Жапондық бағалау» әдісі арқылы бағалайды. Яғни «Дұрыс келісемін», «Толықтырамын, басқа көзқарасым бар», «Менің сұрағым бар». Сонымен қатар 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Химиялық реакциялардың типтері
Химиялық реакциялардың типтері
|
Бөлім: |
8.1В Заттардың формулалары және химиялық реакция теңдеулері |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Сатыбалдиева Ақбөбек Сатыбалдықызы |
|
|
Күні: |
02.10 |
|
|
Сыныбы: 8 а |
Қатысушылар саны 20 |
Қатыспағандар саны |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Химиялық реакциялардың типтері (9-сабақ) |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.2.2.1 -бастапқы және түзілген заттардың саны мен құрамы бойынша химиялық реакцияларды жіктеу |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
8.2.2.1 -бастапқы және түзілген заттардың саны мен құрамы бойынша химиялық реакцияларды жіктейді. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақкезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушыныңіс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 5 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі Сабақтың мақсаттарымен танысу |
Оқушылармен сұрақтар бойынша әңгіме жүргізіңіз:
|
Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді, тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады, сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады. |
Тоқыма жіп |
|
|
Жаңа сабаққа кіріспе 5 мин |
(Ұ) «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғаусұрақтарын ұжымдық талқылау. |
Оқушылармен сұрақтар бойынша әңгіме жүргізіңіз:
|
Дескриптор: Химиялық реакциялар ұғымына анықтама береді-1 балл Сұрақтарға жауап береді-1 балл |
Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
|
|
Сабақтыңортасы Мағынаныашу. 15 мин. |
Оқулықтағыжаңасабақтыңмәтініноқуғатапсырмабереді |
Оқушыларды топтарға біріктіріп, оларға тапсырма беріңіз: «күнделікті өмірде кездесетін реакцияларға мысал келтіру және олардың адам өміріндегі маңызын түсіндіру.» Мысалы: фотосинтез, тыныс алу, коррозия және жану т.б. Оқушыларға жеребе арқылы топтық жұмыстың түрін таңдауға мүмкіндік беруге болады. І. Постер/менталді карта құрастырады ІІ. Таныстырылым дайындайды. ІІІ. Ролдік ойын Оқушылармен бірлесе бағалау критерийлерін құрастырыңыз. |
Дескриптор: Химиялық реакция теңдеуіне күнделікті тұрмыстан мысалдар келтіреді-1 балл Қосылу реакцияларына мысалдар келтіреді-1 балл Айырылу реакцияларына мысал келтіреді-1 балл |
Тақырыпбойынша интернет желісінпайдаланып видеоролик көру. |
|
|
Жеке жұмыс 10 мин |
Қалыптастырушы тапсырмаларды орындатыңыз |
1 Тапсырма Химиялық реакцияның жүруі
2 Тапсырма Химиялық реакция типтерінің айырмашылығын түсіндіреді.
3 Тапсырма Алмасу реакциясы
4. Тапсырма Сурет бойынша реакция теңдеулерін жазыңдар? Реакция типін анықтаңдар?
|
Дескриптор: Орынбасу реакцияларына мысал келтіреді-1 балл Алмасу реакцияларына мысал келтіреді-1 балл Химиялық реакция типтерінің айырмашылығын түсіндіреді-1 балл Химиялық реакцияның жүруі |
ДК экраны 8-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. |
|
|
|
Инклюзивті тапсырмаларды оқушыға беріңіз (Тапсырмалар қарапайым болу керек және оқушыға көмек беріңіз) |
Адам өміріндегі және табиғаттағы химиялық реакциялардың мәні туралы жасалған сұрақшаларды «+» және «–» толтыру қажет. |
Дескриптор: Тапсырманы орындайды-1 балл |
ДК экраны 8-сынып оқулығы. Жұмысдәптерлері. |
|
|
Сабақтыңсоңы Ой толғаныс. Рефлексия 5 мин.
|
«Еркін микрофон» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
Мұғалім оқушыларды «Жапондық бағалау» әдісі арқылы бағалайды. Яғни «Дұрыс келісемін», «Толықтырамын, басқа көзқарасым бар», «Менің сұрағым бар». Сонымен қатар 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. |
|
|
шағым қалдыра аласыз



















