|
Бөлім: |
8.2В Стехиоме-триялық есептеулер |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ниетпаева Л |
|
Күні: |
|
|
Сыныбы:8 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Химиялық реакция теңдеулері бойынша есептер шығару |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.2.3.5 -химиялық реакция теңдеулері бойыншазаттың массасын, зат мөлшерін есептеу |
|
Сабақтың мақсаты: |
-химиялық реакция теңдеулері бойыншазаттың массасын, зат мөлшерін есептейді |
|
Ұлттық құндылықтар |
Құндылық:жасампаздық және жаңашылдық Зерттеу жүргізу және ғылыми тәсілді қолдану қабілеті; Ақпаратты талдау және бағалау; Жаңа идеяларды ұсыну; Заманауи цифрлық құралдар мен технологияларды меңгеру; Мақсаттарға жету үшін бастаманы ұсыну, жаңа мүмкіндіктер іздеу және идеяларды іске асыру барысында ресурстарды тиімді пайдалану. |
|
|
|
Сабақтың барысы:
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Химиялық теңдеулер бойынша есептер шығару 8 химия қмж
Химиялық теңдеулер бойынша есептер шығару 8 химия қмж
|
Бөлім: |
8.2В Стехиоме-триялық есептеулер |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ниетпаева Л |
|
Күні: |
|
|
Сыныбы:8 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Химиялық реакция теңдеулері бойынша есептер шығару |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.2.3.5 -химиялық реакция теңдеулері бойыншазаттың массасын, зат мөлшерін есептеу |
|
Сабақтың мақсаты: |
-химиялық реакция теңдеулері бойыншазаттың массасын, зат мөлшерін есептейді |
|
Ұлттық құндылықтар |
Құндылық:жасампаздық және жаңашылдық Зерттеу жүргізу және ғылыми тәсілді қолдану қабілеті; Ақпаратты талдау және бағалау; Жаңа идеяларды ұсыну; Заманауи цифрлық құралдар мен технологияларды меңгеру; Мақсаттарға жету үшін бастаманы ұсыну, жаңа мүмкіндіктер іздеу және идеяларды іске асыру барысында ресурстарды тиімді пайдалану. |
|
|
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтіңіс-әрекеті |
Оқушыныңіс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 7 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. Психологиялық жағымды ахуал туғызу үшін «Өрмекшінің торы» әдісін пайдаланып, оқушылар бір- біріне жақсы тілектер айту арқылы жіпті лақтырады 3. Оқушыларды топтарға біріктіру. |
Психологиялық жағымды ахуал туғызу үшін «Өрмекшінің торы» әдісін пайдаланып, оқушылар бір- біріне жақсы тілектер айту арқылы жіпті лақтырады Сабақтың тақырыбына шығу. Презентациядағы слайдтар арқылы
|
Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді, тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады, сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады. |
Оқулық, жұмыс дәптері Түрлі түсті стикерлер (Қазіргіжағдайда) ДК экраны |
||||||||||||||||||
|
Жаңа сабаққа кіріспе 5мин |
Тапсырма. Мына химиялық реакциядан не білуге болады?
|
Мына химиялық реакциядан не білуге болады?
|
Қалыптастырушы бағалау: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» «Керемет!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру
|
презентация
|
||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Жұптық жұмыс 5 мин
. |
Жұптық жұмыс
тапсырмасы: Пирамида әдісі берілген
сөйлемдерге сәйкес тиісті формуласын қоясыздар Молярлық масса табу
Зат мөлшерін табу Авогадро саны Молекула санын табу Зат массасын
табу |
Оқушылар жұптық жұмыс тапсырмасын орындайды Пирамида әдісі берілген сөйлемдерге сәйкес тиісті формуласын қоясыздар Молярлық масса табу Зат мөлшерін табу Авогадро саны Молекула санын табу Зат массасын табу
|
Дескриптор: химиялық реакция теңдеулері бойынша заттың массасын, зат мөлшерін есептейтін формулаларды біледі-2балл
|
Презентация Оқулық Таратпа материалдар |
||||||||||||||||||
|
Топтық жұмыс 15мин |
Топтық жұмыс
І-топ І
аялдама
ІІ-топ ІІ
аялдама
ІІІ -топ ІІІ аялдама
|
Оқушылар топта жұмыс жасайды
І-топ І
аялдама
ІІ-топ ІІ
аялдама
ІІІ -топ ІІІ аялдама
|
Дескриптор химиялық реакция теңдеулері бойынша заттың массасын, зат мөлшерін есептейді-2балл
|
Оқулық Таратпа материалдар |
||||||||||||||||||
|
Жеке жұмыс 10 мин |
Жеке жұмыс: №1 есеп. 8г метан жанғанда түзілетін көмір қышқыл газының массасы қанша? №2есеп. 13 г мырыш тұз қышқылымен реакцияға түсті. Реакцияға жұмсалған қышқылдың массасын, түзілген тұздың массасын және бөлінген газдың көлемін анықтаңыз. №3 есеп. Зат мөлшері 8 моль алюминий оксидін алу үшін қажет алюминийдің зат мөлшері мен массасын есептеңіз ЕББҚ-тапсырма Нәтижесінде 4 моль суН2О алу үшін қанша грамм Н2 сутек қажет болады? |
Оқушылар жеке жеке №1 есеп. 8г метан жанғанда түзілетін көмір қышқыл газының массасы қанша? №2есеп. 13 г мырыш тұз қышқылымен реакцияға түсті. Реакцияға жұмсалған қышқылдың массасын, түзілген тұздың массасын және бөлінген газдың көлемін анықтаңыз. №3 есеп. Зат мөлшері 8 моль алюминий оксидін алу үшін қажет алюминийдің зат мөлшері мен массасын есептеңіз
Нәтижесінде 4 моль суН2О алу үшін қанша грамм Н2 сутек қажет болады?
|
Дескриптор -әр тапсырма-2 балл -барлығы-6 балл
|
Таратпа материалдар Тақырыпбойынша интернет желісінпайдаланып видеоролик көру. |
||||||||||||||||||
|
Сабақтыңсоңы. Рефлексия 3мин
|
Рефлексия
|
|
бүгінгі сабақты қаншалықты меңгергені туралы жазады |
Стикерлер
|
||||||||||||||||||
|
Үйге тапсырма |
Үй тапсырмасы: : §17 №2 есеп |
орындайды |
|
|
||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз

















