|
Бөлім атауы: Бос уақыт және хобби |
Мектеп: 118 Көкбұлақ жалпы орта білім беретін мектебі |
|||||||
|
Күні: 13.12.2024 ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Тангышбаева Сабира Мухтаровна |
|||||||
|
Сынып: 5 «а» |
Қатысқан оқушылар саны: 22 |
Қатыспағандар: |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Хобби |
|||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.2.1 жанрлық ерекшеліктеріне сай ресімделуі мен құрылымын сақтап, хат, жарнама, хабарландыру құрастырып жазу; 5.4.4.1 жұрнақ арқылы жасалған сөздерді және күрделі сөздерді ауызша және жазбаша тілдесім барысында қолдану; |
|||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
жанрлық ерекшеліктеріне сай ресімделуі мен құрылымын сақтап, хат, жарнама, хабарландыру құрастырып жазады. жұрнақ арқылы жасалған сөздерді және күрделі сөздерді ауызша және жазбаша тілдесім барысында қолдана алады. |
|||||||
|
Жоспар |
||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|||
|
Сабақтың басы 5 минут |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу, сабаққа дайындық. Психологиялық тренингпен таныстырады. «Мен әуеспін немесе қолымнан келеді» тіркесін аяқтау. Үш топқа оқушылар ұлттық құндылығымызды білдіретін киіз үйімізбен топтасамыз. 1 – топ. 2 – топ. 3 – топ. «Қайталау – оқу анасы» дегендей, үйге берілген 6 – тапсырманы тексеріп шығамын. Үй тапсырмасын «Кран машина» әдісімен аты жазылған оқушы үй тапсырмасын оқитын болады. Сабақ бойынша өткен ережелер сұралады. Қызығушылықты ояту «Микрофон» әдісі арқылы сұрақтарға жауап бере отырып сабақ тақырыбы анықталады. Сұрақ қою 1. Хобби дегеніміз не? 2. Адамдар не үшін хоббимен айналысады? (Әркім өз хоббилері туралы әңгімелейді)
|
Оқушылар өздерінің аттарынан басталатын іс әрекетті айтады. Мыс: Сымбат сурет салуға әуеспін. Шерхан шахмат ойнағанды ұнатамын., т.б. Аты аталған оқушы үй тапсырмасын оқып береді. Оқушылар сұраққа жауап беру арқылы сабақ тақырыбын анықтайды. |
ҚБ. Ауызша мадақтау сөздері . «Өте жақсы», «Керемет», «Жарайсыңдар». |
Оқу құралдары, интерактивті тақта, суреттер, сызба кестелер, топ аттары жазылған тақтайшалар. Киіз үйдің қиынды қағаздары. Микрафон, интерактивті тақта |
|
|||
|
Сабақтың ортасы 5 минут 5 минут 10 минут 10 минут 3 минут 2 минут |
Мағынаны тану
«Ерекше хобби түрлері» туралы видеоролик тамашалайды.
Видеоны тамашалап, ой тұжырымдайды. ІІ. ОҚЫЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ 1-тапсырма. Мәтінді оқып,
негізгі ақпаратты табыңдар. 1. Адам хоббимен не үшін айналысады деп ойлайсың дар? Дәлел келтіріңдер. Осы жерде балалар өз өмірлерімен байланыстырып функцияналдық сауаттылықты көрсете алады. 2. Сендердің хоббилерің бар ма? Болашақта қандай істі қолға алғыларың келеді? 2-тапсырма. Жеке жұмыс. Суреттердегі балалардың хоббилері туралы хабарлама жазыңдар.
ҚБ
|
Жеке жұмыс. Мәтінді тыңдап, сұрақтарға жауап беріп, көтерілген мәселені анықтайды. Мәселеге қатысты өз ойын білдіреді. Мәтінді оқып шығып мәтіннен негізгі ақпаратты анықтайды және сұрақтарға жауап береді. Суреттердегі балалардың хоббилері туралы хабарлама жазады. Бейнематериалға байланысты оқушылар ой бөліседі; хоббидің пайдасы туралы кластер құрады; ойларын қорытындылайды. оқушылар тақтадан тест тапсырмасын орындайды оқушылар дұрыс жауабын көрсетеді |
ҚБ. Ауызша мадақтау сөздері . «Өте жақсы», «Керемет», «Жарайсыңдар». Дескриптор: -мәтінді оқып, негізгі ақпаратты анықтайды; 1 балл -сұрақтарға жауап береді; 1 балл. Жалпы 2 балл. ҚБ «өзін-өзі бағалау»
Дескриптор: -суреттердегі балалардың хоббилері туралы хабарлама жазады; 2 балл -жанрлық ерекшеліктеріне сай ресімделуі мен құрылымын сақтайды. 2 балл Жалпы 4 балл. Дескриптор: -бейнематериалға байланысты оқушылар ой бөліседі- 1 балл -хоббидің пайдасы туралы кластер құрады және ойларын қорытындылайды- 1 балл Жалпы 2 балл. ҚБ «өзін-өзі бағалау»
Дискриптор: -4-5 дұрыс жауап үшін – 2 балл; - 1-3 дұрыс жауап үшін – 1 балл; Жалпы 2 балл. |
Интерактивті тақта, https://www.youtube.com/watch?v=QcwPW8Nok7s Оқулық, интерактивті тақта, кеспе қағаздар Оқулық, интерактивті тақта, суреттер http://mangystautv.kz/public/kz/news/society/kol-oner-uiirmesinin-zhumysy Маркер, қаламдар, қайшы, желім , А3 форматты қағаз |
|
|||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс. «Білім қоржыны» әдісі арқылы жасалады.
+ Үйге тапсырма: 5-тапсырма. |
Сабақ соңында балалар сабақтан алған әсерлерін асыққа жазып қоржынға салатын болады. |
|
Қоржынның суреті, асықтың суретінен қима қағаздар |
|
|||
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
|
Мен бағалауды әр тапсырма орындаған кезде әр оқушы өз – өзін бағалап отырады деп жоспарлап отырмын. Ауызша бағаланатын тапсырмаларда «Жарайсыңдар», «Керемет», «Тамаша» деген сияқты сөздермен бағалап отырамын. Смартфонның суреті салынған қағазға әр оқушы өзін бағалап отырады. Әр тапсырмада дискрипторы және тиесілі балы қойылып отырады. Сабақтың соңында ұлттық құндылығымызды дәріптейтін «киіз үй» әдісімен қорытынды бағаларын алатын болады. |
|
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары немесе шынайы, қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен? |
|
|
|
Қорытынды бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1. 2. Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты )? 1. 2. Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? 1. 2. |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Хобби
Хобби
|
Бөлім атауы: Бос уақыт және хобби |
Мектеп: 118 Көкбұлақ жалпы орта білім беретін мектебі |
|||||||
|
Күні: 13.12.2024 ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Тангышбаева Сабира Мухтаровна |
|||||||
|
Сынып: 5 «а» |
Қатысқан оқушылар саны: 22 |
Қатыспағандар: |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Хобби |
|||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.2.1 жанрлық ерекшеліктеріне сай ресімделуі мен құрылымын сақтап, хат, жарнама, хабарландыру құрастырып жазу; 5.4.4.1 жұрнақ арқылы жасалған сөздерді және күрделі сөздерді ауызша және жазбаша тілдесім барысында қолдану; |
|||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
жанрлық ерекшеліктеріне сай ресімделуі мен құрылымын сақтап, хат, жарнама, хабарландыру құрастырып жазады. жұрнақ арқылы жасалған сөздерді және күрделі сөздерді ауызша және жазбаша тілдесім барысында қолдана алады. |
|||||||
|
Жоспар |
||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|||
|
Сабақтың басы 5 минут |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу, сабаққа дайындық. Психологиялық тренингпен таныстырады. «Мен әуеспін немесе қолымнан келеді» тіркесін аяқтау. Үш топқа оқушылар ұлттық құндылығымызды білдіретін киіз үйімізбен топтасамыз. 1 – топ. 2 – топ. 3 – топ. «Қайталау – оқу анасы» дегендей, үйге берілген 6 – тапсырманы тексеріп шығамын. Үй тапсырмасын «Кран машина» әдісімен аты жазылған оқушы үй тапсырмасын оқитын болады. Сабақ бойынша өткен ережелер сұралады. Қызығушылықты ояту «Микрофон» әдісі арқылы сұрақтарға жауап бере отырып сабақ тақырыбы анықталады. Сұрақ қою 1. Хобби дегеніміз не? 2. Адамдар не үшін хоббимен айналысады? (Әркім өз хоббилері туралы әңгімелейді)
|
Оқушылар өздерінің аттарынан басталатын іс әрекетті айтады. Мыс: Сымбат сурет салуға әуеспін. Шерхан шахмат ойнағанды ұнатамын., т.б. Аты аталған оқушы үй тапсырмасын оқып береді. Оқушылар сұраққа жауап беру арқылы сабақ тақырыбын анықтайды. |
ҚБ. Ауызша мадақтау сөздері . «Өте жақсы», «Керемет», «Жарайсыңдар». |
Оқу құралдары, интерактивті тақта, суреттер, сызба кестелер, топ аттары жазылған тақтайшалар. Киіз үйдің қиынды қағаздары. Микрафон, интерактивті тақта |
|
|||
|
Сабақтың ортасы 5 минут 5 минут 10 минут 10 минут 3 минут 2 минут |
Мағынаны тану
«Ерекше хобби түрлері» туралы видеоролик тамашалайды.
Видеоны тамашалап, ой тұжырымдайды. ІІ. ОҚЫЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ 1-тапсырма. Мәтінді оқып,
негізгі ақпаратты табыңдар. 1. Адам хоббимен не үшін айналысады деп ойлайсың дар? Дәлел келтіріңдер. Осы жерде балалар өз өмірлерімен байланыстырып функцияналдық сауаттылықты көрсете алады. 2. Сендердің хоббилерің бар ма? Болашақта қандай істі қолға алғыларың келеді? 2-тапсырма. Жеке жұмыс. Суреттердегі балалардың хоббилері туралы хабарлама жазыңдар.
ҚБ
|
Жеке жұмыс. Мәтінді тыңдап, сұрақтарға жауап беріп, көтерілген мәселені анықтайды. Мәселеге қатысты өз ойын білдіреді. Мәтінді оқып шығып мәтіннен негізгі ақпаратты анықтайды және сұрақтарға жауап береді. Суреттердегі балалардың хоббилері туралы хабарлама жазады. Бейнематериалға байланысты оқушылар ой бөліседі; хоббидің пайдасы туралы кластер құрады; ойларын қорытындылайды. оқушылар тақтадан тест тапсырмасын орындайды оқушылар дұрыс жауабын көрсетеді |
ҚБ. Ауызша мадақтау сөздері . «Өте жақсы», «Керемет», «Жарайсыңдар». Дескриптор: -мәтінді оқып, негізгі ақпаратты анықтайды; 1 балл -сұрақтарға жауап береді; 1 балл. Жалпы 2 балл. ҚБ «өзін-өзі бағалау»
Дескриптор: -суреттердегі балалардың хоббилері туралы хабарлама жазады; 2 балл -жанрлық ерекшеліктеріне сай ресімделуі мен құрылымын сақтайды. 2 балл Жалпы 4 балл. Дескриптор: -бейнематериалға байланысты оқушылар ой бөліседі- 1 балл -хоббидің пайдасы туралы кластер құрады және ойларын қорытындылайды- 1 балл Жалпы 2 балл. ҚБ «өзін-өзі бағалау»
Дискриптор: -4-5 дұрыс жауап үшін – 2 балл; - 1-3 дұрыс жауап үшін – 1 балл; Жалпы 2 балл. |
Интерактивті тақта, https://www.youtube.com/watch?v=QcwPW8Nok7s Оқулық, интерактивті тақта, кеспе қағаздар Оқулық, интерактивті тақта, суреттер http://mangystautv.kz/public/kz/news/society/kol-oner-uiirmesinin-zhumysy Маркер, қаламдар, қайшы, желім , А3 форматты қағаз |
|
|||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс. «Білім қоржыны» әдісі арқылы жасалады.
+ Үйге тапсырма: 5-тапсырма. |
Сабақ соңында балалар сабақтан алған әсерлерін асыққа жазып қоржынға салатын болады. |
|
Қоржынның суреті, асықтың суретінен қима қағаздар |
|
|||
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
|
Мен бағалауды әр тапсырма орындаған кезде әр оқушы өз – өзін бағалап отырады деп жоспарлап отырмын. Ауызша бағаланатын тапсырмаларда «Жарайсыңдар», «Керемет», «Тамаша» деген сияқты сөздермен бағалап отырамын. Смартфонның суреті салынған қағазға әр оқушы өзін бағалап отырады. Әр тапсырмада дискрипторы және тиесілі балы қойылып отырады. Сабақтың соңында ұлттық құндылығымызды дәріптейтін «киіз үй» әдісімен қорытынды бағаларын алатын болады. |
|
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары немесе шынайы, қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен? |
|
|
|
Қорытынды бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1. 2. Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты )? 1. 2. Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? 1. 2. |
||
шағым қалдыра аласыз




















