Сабақтың тақырыбы: § 4.2 HTML ТІЛІ
|
Бөлім |
Веб-жобалау |
|
Педагогтың аты-жөні |
ПЕРНЕЕВА АЙЖАМАЛ АМАНГЕЛДИЕВНА |
|
Күні: 22.01.2025ж |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сынып: |
10 Б |
|
Сабақтың тақырыбы |
HTML –да қаріптің өлшемі, түрі мен түсін белгілеу |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
10.4.2.1 web-парақшаларды жасауда HTML-тегтерін қолдану |
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушы: «HTML тілі», «тег» ұғымдарын анықтайды Көпшілік оқушы: HTML тілі құжатының құрылымымен танысады Кейбір оқушы: HTML тілінде құжаттың ішкі элементтерін басқару тегтерін қолданады |
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әректі |
Бағалау |
Ресурстар |
|
1.Ұйымдастыру 2. Өткен тақырыпты еске түсіру\ қайталау\ 3. Жаңа сабақты меңгерту 4. Бекіту |
1.Ұйымдастыру: Амандасу және жылы сөздер айту: "Сәлеметсіздер ме, балалар! Бүгін сіздермен керемет веб-беттер құрастырамыз! Барлығыңызға сәттілік тілеймін!" Білім алушының зейінін сабаққа шоғырландыру. Топқа біріктіру: https://flippity.net/
2.Тақырыпты қайталау Өткен сабақты пысықтау Әдіс: "Миға шабуыл" Мұғалім оқушыларға сұрақ қояды: "Сіздер күнделікті интернетте қолданатын сайттар қандай технологиялар арқылы жасалады?" "Веб-беттердің негізгі құрылымында не бар деп ойлайсыз?" «Біртұтас тәрбие» бағдарламасы: «Әділдік және Жауапкершілік» құндылығы 3. Жаңа материалды меңгерту кезеңі Сабақтың мақсатын түсіндіру.
Әдіс: "Көрсету
және түсіндіру"
HTML атрибуты: <font size="4">Бұл мәтіннің өлшемі 4.</font>
HTML-де <font> тегі арқылы: <font face="Arial">Arial қаріпі</font>
HTML-де <font> атрибуты арқылы: <font color="red">Қызыл мәтін</font>
<p style="font-size: 20px; font-family: 'Verdana'; color: green;"> Бұл жасыл түсті және 20px Verdana қаріпі.</p> 4. Практикалық жұмыс (25 мин) Әдіс: "Жеке жұмыс" және "Топтық жұмыс"
1-тапсырма (жеке жұмыс) Мәтін: Мен HTML қаріп параметрлерін қолдануды үйреніп жатырмын. Күтілетін нәтиже: <p style="font-size: 18px; font-family: 'Arial'; color: purple;"> Мен HTML қаріп параметрлерін қолдануды үйреніп жатырмын. </p>
2-тапсырма (топтық жұмыс) Веб-бетке 2-3 түрлі қаріп қолданып, дизайн жасаңыз. Мәтіннің әртүрлі бөліктеріне түрлі өлшем, түс және стиль беріңіз. <!DOCTYPE html> <html> <head> <title>Табиғат</title> </head> <body <h1 style="font-size: 36px; font-family: 'Georgia'; color: green;">Табиғаттың әсемдігі </h1> <p style="font-size: 18px; font-family: 'Arial'; color: blue;">Табиғат - адамзаттың баға жетпес байлығы. </p> </body> </html> «Біртұтас тәрбие» бағдарламасы: «тазалық пен шынайылық» құндылығы Міндетті талаптар
5.Сабақты бекіту (5 мин) Әдіс: "Сұрақ-жауап" Қаріптің өлшемін қандай тәсілдермен өзгертуге болады? Қаріптің түрін өзгерту үшін қандай тег немесе қолданылады? "HTML-де ең пайдалы тег қандай?" "Қандай қиындықтар кездесті?" Мұғалім кері байланыс береді. Бағалау Қалыптастырушы бағалау: Практикалық тапсырмаларды орындау барысындағы мұғалімнің бақылауы және кері байланысы. Өзін-өзі бағалау: Топтық бағалау: Үй тапсырмасы
Кері байланыс: «Тазалық қағазы» әдісі. Сабақ соңында әр оқушыға қағаз таратып, төмендегілерді жазуды сұраңыз:Бір пайдалы нәрсе (мен білдім). Бір қызық нәрсе (мені таңғалдырды). Бір қиын нәрсе (маған түсініксіз болды).
|
Оқушылар мұғаліммен сәлемдеседі, зейінін сабаққа аударады, өзара ынтымақтастық орта қалыптасады. Мұғалім ұсынған тапсырманың шарты арқылы білім алушылар 2-топқа бірігеді. Әрекет жылдам әрі белсенді орындалады Оқушылар ұсынылған ашық сұрақтар топтамасы арқылы өз ойларын жинақтайды, алған білімдерін қайталауға мүмкіндік алады Қалып қойған сөз тіркестерін табады.
Көрсетілген материалдарды көру арқылы визуалды есте сақтау қабілеті артады. Жаңа сабақтың тақырыбымен, бағалау критерийімен танысады. Жалпы сабақтың өн бойында оқу әрекеті арқылы практикалық жұмыс жасау дағдыларымен машықтанады. Дискрипторлар1-тапсырма бойынша: 1.<font> арқылы қаріптің өлшемін өзгертеді. 2. Қаріптің түрін (font-family) дұрыс қолданады. 3. Қаріптің түсін (color) өзгертуге арналған тегтерді қолданады. 4. Синтаксистік қателіктер жібермейді. Дискрипторлар
|
Күнделік кз ФБ қою арқылы бағалау жазбаша түрде қалыптастырушы бағалауды іске асыру Оқушылардың жауаптарын ауызша мадақтау, қолдау көрсету Бірін-бірі бағалайды Бағалау критерийлері:
Бағалау критерийлері:
Топтар бойынша жұмыстарын критерийлер бойынша бағалау Әр топтың жобасы бағаланады. Кері байланыс:Әр оқушыға орындалған жұмыс туралы ауызша пікір беру.
Жетістіктерін атап көрсету және жетілдіру жолдарын
ұсыну.
|
АКт Интернет желісі Кітап
https://learningapps.org/view19021218 https://rutube.ru/video/29988be5535ca0a30ce9c017e0648db5/ |
|
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырма ұсынасыз? |
Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
|
Қабілетті оқушыларға: шығармашылығын дамыту үшін күрделі тапсырмалар беріледі Көбірек қолдауды қажет ететін оқушыларға: HTML кодына арналған дайын құрылым беріледі |
Оқушылардың тапсырманы орындау процесін бақылау. Жеке көмек немесе бағыт беру: Алдын ала анықталған критерийлер бойынша бағалау. |
|
|
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек? 1: 2: Барлық оқушылар негізгі тапсырманы (қарапайым құрылымды) орындауға қол жеткізеді. Қабілетті оқушыларға берілген күрделі тапсырмалар олардың шығармашылық дағдыларын әрі қарай дамытады. |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
HTML –да қаріптің өлшемі, түрі мен түсін белгілеу
HTML –да қаріптің өлшемі, түрі мен түсін белгілеу
Сабақтың тақырыбы: § 4.2 HTML ТІЛІ
|
Бөлім |
Веб-жобалау |
|
Педагогтың аты-жөні |
ПЕРНЕЕВА АЙЖАМАЛ АМАНГЕЛДИЕВНА |
|
Күні: 22.01.2025ж |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сынып: |
10 Б |
|
Сабақтың тақырыбы |
HTML –да қаріптің өлшемі, түрі мен түсін белгілеу |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
10.4.2.1 web-парақшаларды жасауда HTML-тегтерін қолдану |
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушы: «HTML тілі», «тег» ұғымдарын анықтайды Көпшілік оқушы: HTML тілі құжатының құрылымымен танысады Кейбір оқушы: HTML тілінде құжаттың ішкі элементтерін басқару тегтерін қолданады |
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әректі |
Бағалау |
Ресурстар |
|
1.Ұйымдастыру 2. Өткен тақырыпты еске түсіру\ қайталау\ 3. Жаңа сабақты меңгерту 4. Бекіту |
1.Ұйымдастыру: Амандасу және жылы сөздер айту: "Сәлеметсіздер ме, балалар! Бүгін сіздермен керемет веб-беттер құрастырамыз! Барлығыңызға сәттілік тілеймін!" Білім алушының зейінін сабаққа шоғырландыру. Топқа біріктіру: https://flippity.net/
2.Тақырыпты қайталау Өткен сабақты пысықтау Әдіс: "Миға шабуыл" Мұғалім оқушыларға сұрақ қояды: "Сіздер күнделікті интернетте қолданатын сайттар қандай технологиялар арқылы жасалады?" "Веб-беттердің негізгі құрылымында не бар деп ойлайсыз?" «Біртұтас тәрбие» бағдарламасы: «Әділдік және Жауапкершілік» құндылығы 3. Жаңа материалды меңгерту кезеңі Сабақтың мақсатын түсіндіру.
Әдіс: "Көрсету
және түсіндіру"
HTML атрибуты: <font size="4">Бұл мәтіннің өлшемі 4.</font>
HTML-де <font> тегі арқылы: <font face="Arial">Arial қаріпі</font>
HTML-де <font> атрибуты арқылы: <font color="red">Қызыл мәтін</font>
<p style="font-size: 20px; font-family: 'Verdana'; color: green;"> Бұл жасыл түсті және 20px Verdana қаріпі.</p> 4. Практикалық жұмыс (25 мин) Әдіс: "Жеке жұмыс" және "Топтық жұмыс"
1-тапсырма (жеке жұмыс) Мәтін: Мен HTML қаріп параметрлерін қолдануды үйреніп жатырмын. Күтілетін нәтиже: <p style="font-size: 18px; font-family: 'Arial'; color: purple;"> Мен HTML қаріп параметрлерін қолдануды үйреніп жатырмын. </p>
2-тапсырма (топтық жұмыс) Веб-бетке 2-3 түрлі қаріп қолданып, дизайн жасаңыз. Мәтіннің әртүрлі бөліктеріне түрлі өлшем, түс және стиль беріңіз. <!DOCTYPE html> <html> <head> <title>Табиғат</title> </head> <body <h1 style="font-size: 36px; font-family: 'Georgia'; color: green;">Табиғаттың әсемдігі </h1> <p style="font-size: 18px; font-family: 'Arial'; color: blue;">Табиғат - адамзаттың баға жетпес байлығы. </p> </body> </html> «Біртұтас тәрбие» бағдарламасы: «тазалық пен шынайылық» құндылығы Міндетті талаптар
5.Сабақты бекіту (5 мин) Әдіс: "Сұрақ-жауап" Қаріптің өлшемін қандай тәсілдермен өзгертуге болады? Қаріптің түрін өзгерту үшін қандай тег немесе қолданылады? "HTML-де ең пайдалы тег қандай?" "Қандай қиындықтар кездесті?" Мұғалім кері байланыс береді. Бағалау Қалыптастырушы бағалау: Практикалық тапсырмаларды орындау барысындағы мұғалімнің бақылауы және кері байланысы. Өзін-өзі бағалау: Топтық бағалау: Үй тапсырмасы
Кері байланыс: «Тазалық қағазы» әдісі. Сабақ соңында әр оқушыға қағаз таратып, төмендегілерді жазуды сұраңыз:Бір пайдалы нәрсе (мен білдім). Бір қызық нәрсе (мені таңғалдырды). Бір қиын нәрсе (маған түсініксіз болды).
|
Оқушылар мұғаліммен сәлемдеседі, зейінін сабаққа аударады, өзара ынтымақтастық орта қалыптасады. Мұғалім ұсынған тапсырманың шарты арқылы білім алушылар 2-топқа бірігеді. Әрекет жылдам әрі белсенді орындалады Оқушылар ұсынылған ашық сұрақтар топтамасы арқылы өз ойларын жинақтайды, алған білімдерін қайталауға мүмкіндік алады Қалып қойған сөз тіркестерін табады.
Көрсетілген материалдарды көру арқылы визуалды есте сақтау қабілеті артады. Жаңа сабақтың тақырыбымен, бағалау критерийімен танысады. Жалпы сабақтың өн бойында оқу әрекеті арқылы практикалық жұмыс жасау дағдыларымен машықтанады. Дискрипторлар1-тапсырма бойынша: 1.<font> арқылы қаріптің өлшемін өзгертеді. 2. Қаріптің түрін (font-family) дұрыс қолданады. 3. Қаріптің түсін (color) өзгертуге арналған тегтерді қолданады. 4. Синтаксистік қателіктер жібермейді. Дискрипторлар
|
Күнделік кз ФБ қою арқылы бағалау жазбаша түрде қалыптастырушы бағалауды іске асыру Оқушылардың жауаптарын ауызша мадақтау, қолдау көрсету Бірін-бірі бағалайды Бағалау критерийлері:
Бағалау критерийлері:
Топтар бойынша жұмыстарын критерийлер бойынша бағалау Әр топтың жобасы бағаланады. Кері байланыс:Әр оқушыға орындалған жұмыс туралы ауызша пікір беру.
Жетістіктерін атап көрсету және жетілдіру жолдарын
ұсыну.
|
АКт Интернет желісі Кітап
https://learningapps.org/view19021218 https://rutube.ru/video/29988be5535ca0a30ce9c017e0648db5/ |
|
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырма ұсынасыз? |
Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
|
Қабілетті оқушыларға: шығармашылығын дамыту үшін күрделі тапсырмалар беріледі Көбірек қолдауды қажет ететін оқушыларға: HTML кодына арналған дайын құрылым беріледі |
Оқушылардың тапсырманы орындау процесін бақылау. Жеке көмек немесе бағыт беру: Алдын ала анықталған критерийлер бойынша бағалау. |
|
|
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек? 1: 2: Барлық оқушылар негізгі тапсырманы (қарапайым құрылымды) орындауға қол жеткізеді. Қабілетті оқушыларға берілген күрделі тапсырмалар олардың шығармашылық дағдыларын әрі қарай дамытады. |
||
шағым қалдыра аласыз













