HTML құжаты. Сайттың басты беті.

Тақырып бойынша 11 материал табылды

HTML құжаты. Сайттың басты беті.

Материал туралы қысқаша түсінік
HTML тегтері арқылы веб-сайтты әзірлеу;
Материалдың қысқаша нұсқасы

«Шымкент аграрлық-техникалық колледжі» МКҚК


Оқу сабағының жоспары


Сабақ тақырыбы

HTML құжаты. Сайттың басты беті. Веб-сайт беттерін стильдеу үшін CSS пайдалану.

Модуль /пән атауы

ОН 2.5.

3D модельдеу және Web-жобалау дағдыларын меңгеру.

Педагог

Ирискулова И

дайындады

2024 жылғы "___" _________



1.Жалпы мәліметтер:

Курс, оқу жылы, топ

I курс, 2024 жыл

Сабақ типі

Теориялық сабақ

2. Мақсаты мен міндеті:

2.1 Оқу сабақтары барысында білім алушылар игеретін кәсіби дағдыларының тізбесі

HTML тегтері арқылы веб-сайтты әзірлеу;

веб-беттерді әзірлеу кезінде CSS қолданады;

веб-парақшаға мультимедианы ендіру (аудио және бейне);


3.Күтілетін нәтижелер

Нәтижеде студент игеретін материалдар

HTML және CSS тегтерін пайдалана отырып, техника-технологиялық салаға арналған веб-сайтты жасайды.

4. Қажетті ресурстар

3.1 Оқу-әдістемелік құрал-жабдықтар (көрнекіліктер)

Оқулықтар, интернеттен көрнекіліктер, компьютермен жұмыс

3.2 Анықтамалық әдебиеттер

Информатика: Жалпы білім беретін мектептің жаратылыстану-математика- бағытта оқитын 10-сыныпқа арналған оқулық/ Н.С.Кольева, Е.В.Шевчук

5. Сабақтың барысы


Уақыт

Іс-әрекеттер мен тапсырмалар

Бағалау

Ресурс

Сабақтың басы


Ұйымдастыру кезеңі. Сабақтың басында студенттердің назарын шоғырландыру және сабаққа деген позитивті көңіл-күй қалыптастырылады.

«Сұрақ менен, жауап сенен» әдісі арқылы студенттердің алдыңғы сабақтағы алған білімдерін байқау үшін сұрақ-жауап қойылады.

1.Виртуалды шындықтың (VR) басты мақсаты? VR қасиеттері?

2.Кеңейтілген шындық

3.Кеңейтілген шындықтың басты мақсаты

Презентация

Сабақтың ортасы




HTML (HyperText Markup Language) термині «гипермәтінді белгілеу тілі» деген ұғымды білдіреді. Гипермәтін деп құрамына басқа құжаттарға, файлдарға, сайттарға  сілтемелер бар тексті айтады.

HTML -дің бірінші нұсқасын 1989 жылы сол кездегі танымал болған ‘Mosaic’ браузеріне арнап Тим-Бернерс Ли жасады. Бірақ ол уақытта бұл жаңалық кең қолданыс таппады.

1993 жылы HTML+ пайда болды, бірақ ол да өзіне аса көп назар аудартпады. Гипермәтінді кең қолдануға 1994 ж. Маусымында шыққан HTML-дің екінші нұсқасы жол ашты. Сол жылы WWW-нің (World Wide Web – Бүкіләлемдік өрмек) қолдануының күрт өсуімен сипатталған еді. Екінші нұсқаға енген элементтердің көбі күні бүгінге дейін қолданыс табуда. Келесі жылы шыққан HTML-дің үшінші нұсқасында тіл элементтері көмегімен математикалық символдарды экранға шығару мүмкіншілігі туды (оларға ∞, ∑ т.б. жатады). Осы нұсқаға арнап ‘Arena’ браузері  жасалды. Бірақ бұл жоба ары қарай дамуға мүмкіншілік алмады.

1996 ж. HTML 3.2 шықты. Тілдің спецификациясына фреймдер ұғымы енді. Осы спецификация негізінде web-дизайнерлер қызығушылық тудыратын сайттар құра алады.

HTML 4 (Dynamic HTML) деп аталатын спецификация 1997 жылы дүниеге келді. Ол уақыттың өзінде-ақ гипермәтіннің әрі қараай дамуы скрипт-бағдарламалау арқылы өтетіні анық болды. Яғни HTML кодына қолданушымен интерактивті түрде әрекеттесе алатын Java, Perl, Visual Basic тілдерінде жазылған бағдарлама үзінділерін енгізуге мүмкіндік туды. Бірақ әртүрлі браузерлер бағдарламаларды әртүрлі орындады. Мәселен, көптеген скрипттер (web-бағдарламалар) браузер версиясын анықтаудан басталады, одан кейін кодтың сәйкес үзіндісін іске келтіреді.

Студенттердің жауаптарын ауызша мадақтау, ынталандыру









1 топ. Түс. Топтық жұмыс.

Мәтіндерді қолданғанда бір-бірімен ерекшелеу үшін әртүрлі түс қолданамыз. Осы түстер кодын жазып шығыңыз?

Blue – көк – #0000FF

Yellow – сары – #FFFF00

Black – қара - #000000

White – ақ - #FFFFFF

Red – қызыл - #FF0000






Дескриптор:

Мұғалім «Бағалау кестесі» арқылы 1-100 балл аралығында бағалайды. Жылдамдық пен кретивті ой танытқан студенттерді «Қол шапалақтау» арқылы ынталандырады


С тикер арқылы бағалау

2 топ. Кесте.

А деңгейі. Топтық жұмыс.

Мәтінге қосымша ақпарат беру үшін кесте қолданамыз. Осы кестені құрастыруда қолданылатын тегтер қызметін анықтау?

<Table> - кестені жариялау

<TR> - жол тегі

<TD> - баған тегі

<TH> - кестенің тақырыбын беретін ұяшық

<Table Border=1> - кесте айналасына қоршауды қояды

<COL> - объектіні енгізу



« Мен таңдаған мамандық!» тақырыбында веб бет құрастыру.

«Бағалау кестесі» арқылы 1-100 балл аралығында бағалайды. Жылдамдық пен кретивті ой танытқан студенттерді «Қол шапалақтау» арқылы ынталандырады




с тикер арқылы бағалау

5.Сабақ бойынша рефлексия

Сабақтың соңы

.

Оқушылардың жаңа сабақтан алған білімдерін пысықтау мақсатында «DEAL» әдісі арқылы ашық түрде сұрақ қою және сұрақтарға жауап жазу орындалады.


https://forms.gle/tMweMoavNxQmwHDa9

Кері байланыс. «Табыс сатысы» әдісі арқылы студенттерді бағалаймын

6. Үйге тапсырма


Тақырыпты оқу

«Менің алғашқы веб парақшам!» тақырыбында өз парақшаларын құру.



Сабақтың құрылымы

Уақыт

5

10

15

20

25

30

35

40

45

50

55

60

65

70

75

80

85

90

Ұйымдастыру


















Үй тапсырмасын тексеру

















Жаңа тақырыпты түсіндіру













Жаңа тақырыпты бекіту













Рефлексия


















Бағалау және үй тапсырмасын беру



















Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
17.12.2024
255
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі