Материалдар / HTML редакторы
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

HTML редакторы

Материал туралы қысқаша түсінік
Сайт жасау
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
05 Қаңтар 2020
309
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Сабақ жоспары №

Курс:

1

Топ


Сабақ номері

1

Мамандық,біліктілік:


Пән атауы:

Информатика

Ұзақтығы:

(90 мин)

Модуль атауы:

4 МОДУЛЬ.  Компьютерлік графика және  компьютерлік желілер. Интернет 

Сабақтың тақырыбы:

Web беттер  және сайттар,  визуальды редакторлардың негізгі мүмкіндіктері және сыртқы түрлері. 

Күні:


Өткізу орны:

312 аудитория

Сабақтың мақсаты:


Білімділік:

Тақырыптық Веб –сайт құру. Сайт құрылымын визуалды HTML редакторы арқылы жасау туралы білімдері кеңейеді.
Дамытушылық: 

Өз бетімен жұмыс жасай отырып практикалық тапсырмалар барысында қолдана алу дағдысы қалыптасады.
Тәрбиелік: Жаңа заманауи ақпараттық технологияларды меңгеруге бағыттау арқылы өз мамандықтарын сүюге, ұжымшылдыққа, ұқыптылыққа үйрету.

Сабақтың міндеттері:

 Тақырыптық Веб сайттар құру тегтермен жұмыс жасату

Күтілетін нәтиже:

Білімгерлер біледі: Веб –сайт құру. Сайт құрылымын визуалды HTML редакторы арқылы жасау.

Білімгерлер түсінеді:  Тақырыптық Веб –сайт құру.

Білімгерлер істей алады: Тегтермен жұмыс жасай отырып веб сайт құра алады

Сабақ түрі

30 Зертханалық жұмыс

Қажетті құрал жабдықтар:

Интерактивті тақта, компьютер, слайдтар, материалдардың үлгілері

Пайдаланылған

әдебиеттер:

М.Қ.Байжұманов «Информатика»

Тусупбекова А. «Операционные системы и программное обеспечение вычислительных комплексов» Учебно-лабораторный практикум. Астана, Фолиант 2015г (191-196 беттер)

Оқытушы туралы ақпарат:













Сабақ жоспарының конспектісі

Сабақ барысы

Уақыт

минут

Оқытушының іс- әрекеттері

Студенттің іс-әрекеттері

Оқыту ресурстары мен материалдар

Ұйымдастыру кезеңі


3мин

Білім алушылар мен оқытушылардың сәлемдесуі

түгендеу,

аудиторияның сабаққа дайындығын тексеру

Сәлемдесу

Журнал

Үйге берілген тапсырманың орындалуын тексеру

15мин

1. HTML тілі дегеніміз не?

2. HTML құжаты қандай бөлімдерден тұрады?

3. Браузер дегеніміз не? Ең танымал браузерлерді ата?

4. Ақпаратты іздеу жүйелері дегеніміз не?

5. Түрлері қандай?

Өткен тақырыптар бойынша оқытушының сұрақтарына жауап береді.

Активити «Question loop activities»



Жаңа сабақты түсіндіру

52 мин

Кесте HTML құжатының негізгі бөлігі болып табылады. Ол вертикал орналасқан бағандар мен горизонтальды жолдардан құралған тіктөртбұрышты торлардан тұрады. Бағандар мен жолдардың қиылысуын ұяшық деп атаймыыз. Ұяшық мәтінен, графикадан, кестеден тұруы мүмкін.

Кесте негізгі үш бөліктен тұрады:

·  кесте атауы;

·  бағана тақырыбы;

·  ұяшықтар.

Кесте жол бойынша толтырылады (солдан оңға қарай - )

Кесте жол бойынша толтырылады (солдан оңға  — жол бойынша, одан кейін келесі жолға өтеміз). Әр бір ұяшықты толтыру керек. Бос ұяшықтарды құру бос орынды қолданамыз.

1. Блокнот программасын жүктеңіз.

2. Редаrтор терезесінде келесі тексті теріңіз:















Глоссарии

Активити

Джигсо тәсілі


Сабақты бекіту

15 мин

Кесте құру үшін қандай тег пайдаланамыз?

Браузер не үшін қолданылады? Қандай браузерлерді білесіз?

кестені жасау үшін қандай тегтер қолданылады?


Оқытушы-білімгер

Активити 3



Бағалау

3 мин

Білімгерлердің зертханалық сабақты меңгергенге байланысты бағалау.

Оқытушы -білімгер

Активити «Quizlet.com»

Үй тапсырмасы

2мин


Тақырыптық Веб сайттар құру тегтермен жұмыс жасату Информатика Н.Т.Ермеков

Оқытушы-білімгерлер

Активити



Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!