Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
HTML тілі құжатында графиканы қолдану
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
«Сейдахмет Бердіқұлов атындағы орта мектебі» КММ
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: HTML тілі құжатында графиканы қолдану
Бөлім: |
10.4 А Веб жобалау |
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты |
Бергали Маржан |
Күні: |
23.01.2023 |
Сынып: 10 "Б" |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: |
HTML тілі құжатында графиканы қолдану |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
10.4.2.1 web (веб)-парақшаларды әзірлеуде HTML (аш ти эм эл)-тегтерін қолдану |
Сабақтың мақсаты: |
Негізгі тегтермен(IMG) танысып, web парақшаларды әзірлеу |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі / Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Сабақтың басы 2 минут 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі «Сиқырлы қорап» атты психологиялық ахуал жүргізеді. Өткен тақырыпты еске түсіру үшін «Сұрақ менен, жауап сенен» әдісі арқылы сұрақтарға жауап береді. Оқыту түрі: Жеке жұмыс Тапсырма. Өткен тақырып бойынша берілген сұрақтарға жауап беріңіздер. 1. <p> тегіне анықтама беріңіз? 2. <br> тегіне анықтама беріңіз? 3. <ul> тегіне анықтама беріңіз? 4. <body> тегіне анықтама беріңіз? 5. HTML тілін декоттаңыз 6. <title> тегіне анықтама беріңіз? 7. <bgcolor> тегіне анықтама беріңіз? 8. <size> тегіне анықтама беріңіз? 9. <sub> және <sup> 10. HTML тілін қай жылы және кім ұсынды? 11. <widht> тегіне анықтама беріңіз? ЕББҚ бар оқушы басқа оқушының жауап беруі бойынша өткен тақырыпты есіне түсіріп, сыныптасынан қолдау көреді және қарым-қатынасқа түсуі артады. |
Мұғаліммен амандасады Оқушылар сыйлықтарына (тәттілер) байланысты тілек білдіреді. Өткен тақырып бойынша сұрақтарға жауап бере отырып білімдерін тексереді. |
Мұғалім оқушылар жауабына мұқият тыңдап, кері байланыс беріп отырады. Ауызша мадақтау жүзеге асырылады. |
Сиқырлы қорап |
Сабақтың ортасы 5 минут 7 минут |
Жаңа сабақтың тақырыбын анықтау мақсатында суреттер көрсетіледі. Әдісі: «Миға шабуыл» Д ағды: Айтылым Суреттерге қарап ,жауап беріңіз: 1.Суретте не бейнеленген? 2.Үш суретті өзара не біріктіреді? 3.Бүгінгі сабақтың тақырыбын атаңыздар? Жаңа сабақтың тақырыбын, мақсатын таныстыру. Бетке сурет қою үшін <img> дара тегі қолданылады. Ол BODY элементінің кез-келген жерінде орналасуы мүмкін. Стандартты сурет форматтары GIF, PNG және JPEG болып табылады: JPEG – фотосуреттерді немесе мәтіні жоқ сұр реңктегі суреттерді сақтау үшін қолданылады; GIF – анимация үшін қолданылады; PNG – қалған суреттерге арналған формат (иконкалар, батырмалар және т.б.) Бірақ бұл тег міндетті түрде src, alt атрибуттарымен қатар қолданылады. Бұл тегтің бірінші, ең маңызды атрибуты – src атрибуты болып табылады. (ағылшын тіліндегі source – дереккөзі сөзінің қысқартуы). Бұл атрибут сурет файлының орналасқан жерін көрсетеді. HTML бетке суретті қою коды мына түрде болады: <img src=“foto.jpg”> |
Берілген суреттерге қарап, сұрақтарға жауап бере отыра, сабақтың тақырыбын атайды. Мұғалім беріп отырған ақпаратты мұқият тыңдайды. |
Өз ойын білдіріп, сұраққа жауап берген оқуышыларды мадақтау сөздерімен ынталандыру. |
Суреттер Презентация |
Жеке жұмыс 10 минут |
Оқыту түрі: Жеке жұмыс Әдісі: «Компьютерде орындаймыз» Тапсырма: «HTML тілі құжатында графиканы қолдану» тақырыбына байланысты практикалық жұмысқа отырамыз. 122 беттегі практикалық жұмысты ашыңыздар. Талқылау сұрақтары:
Дағды: Жазылым және Айтылым ЕББҚ бар оқушы оқулықпен және мұғалімнің көмегімен тиісті жауаптарды таба алады. |
Оқушылар компьютерге отырып практикалық жұмысты орындайды. |
Бағалау критерийі:
Дескриптор:
[5] |
Оқулық 122 бет Компьютер |
Жұптық жұмыс 7 минут |
Оқыту түрі: Жұптық жұмыс Әдісі: «Қима қағаздар» <html> <head> <title> Abai </title> </head> <body> <img src="Abay.jpg"> </body> </html> Талқылау сұрақтары:
Дағды: Айтылым ЕББҚ бар оқушы жұбынын қолдауы бойынша жұптық тапсырманы орындайды және қарым-қатынасқа түсуі артады.
Мақсатқа оралу Негізгі тегтермен (IMG) танысып, web парақшаларды әзірлеу |
Берілген конвертті ашып, HTML тілінде жазылған кодтар қималарын ретімен қою. |
Бағалау критерийі:
Дескриптор:
[5] |
Қима қағаздар |
Сабақтың соңы 4 минут |
Рефлексия Jamboard платформасы арқылы оқушылардан кері байланыс алу. Үй тапсырма: §4.5 оқу. |
Кері байланыс жасап, нәтиже балдарын талдайды. |
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация
жариялап табыс табыңыз!
Материалдарыңызды сатып, ақша табыңыз.
(kaspi Gold, Halyk bank)
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материал іздеу Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз Барлығы 663 959 материал жиналған
Осы аптаның ең үздік материалдары Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін тақырыптармен дайындаймыз Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады Толығырақ |