|
ІІІ Бөлім |
Веб-жобалау. |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Келгенбайқызы Нұрбақыт |
|||
|
Күні |
20.02.2026 ж |
|||
|
Сынып: 10 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.4.2.1 web (веб)-парақшаларды әзірлеуде HTML (аш ти эмэл)-тегтерін қолдану |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
web (веб)-парақшаларды әзірлеуде HTML (аш ти эмэл)-тегтерін қолданады. |
|||
|
Құндылықтарға баулу |
HTML тілі құжатында графиканы қолдану авторлық құқықты сақтау, ақпаратты дұрыс әрі жауапкершілікпен пайдалану арқылы заң мен тәртіп құндылықтарын қалыптастыруға ықпал етеді. |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу. «Алма» әдісі арқылы топқа бөлінеді. Балдық шкала таратылады. «Адал азамат» бағдарламасындағы құндылықтарды оқыту процесіне ұйымдастыру кезеңінен бастап, әрбір кезеңінде жүргіземін. «Жасампаздық және жаңашылдық» құндылығы Өткен сабақты еске түсіру «Ашық микрофон әдісі» арқылы үй тапсырмасын сұрау. Сұрақ: 1. Кестенің сыртын көру үшін қандай атрибутын қолданамыз? (border="1") 2. Кестедегі екі ұяшықты көлденеңінен біріктіру үшін қолданылатын атрибут? (colspan) 3. 3 пән, 4 бағаннан тұратын кестені құру үшін қажетті негізгі тегтерді (жол және ұяшық) тізімдеңіз. (<table>, <tr>, <td> және тақырып үшін <th>) |
Сәлемдеседі. Топқа бөлінеді. 1-топ 2-топ Оқушылар сұрақтарға жауап береді |
Қалыптастырушы Бағалау. Ауызша мадақтау, ынталандыру Жарайсың! Керемет! Жақсы! Өте жақсы! Керемет жауап! Өте дұрыс! |
Оқулық. Презентация, слайд 1,2 бет
|
|
Сабақтың ортасы 30 минут |
Оқушылар бүгінгі сабақта HTML (аш ти эмэл)-тегтерін қолданып, web (веб)-парақшаларды әзірлейміз.
«Сұрақ меннен, жауап сеннен » әдісі арқылы Wordwall бағдарламасында тапсырма береді.
2-тапсырма: Топтық жұмыс: «Тарси» әдісі арқылы HTML-де берілген тегтерді сәйкесінде туралап орналастырады.
3-тапсырма. Жеке (Жұптық) жұмыс. Практикалық жұмыс. Оқушыларға тартпа материалдар беріледі, компьютер арқылы Web парақшасын жасату.
|
«Сұрақ меннен, жауап сеннен » әдісі арқылы Wordwall бағдарламасында 1. Кестені анықтайтын жұптық тег? 2.Кестенің жолын анықтайтын жұптық тег? 3.Кестенің ұяшығын анықтайтын тег? 4.Кестенің шетін қою үшін қандай атрибут қолданылады? 5.Бір жолдағы іргелес екі ұяшықты біріктіру? 6.Бір бағандағы іргелес екі ұяшықты біріктіру? сұрақтарға жауап береді.
Оқушылар «Тарсия әдісі» арқылы берілген қағаздардан HTML тілінде жазылған сұрақтардың жауаптарын тауып А3 форматқа орналастырып топтық жұмысты қорғайды.
Оқушылар компьютерге отырып практикалық жұмысты орындайды. Берілген кодтарды тереді, сайт жасайды.
|
Дескриптор: -негізгі кесте тегтерін ажыратады, - арнайы атрибуттарды біледі (Бұл тапсырма 6 сұрақтан тұрады. Әрбір дұрыс жауап 0.16 баллға тең.) Жалпы (1 балл)
Дескриптор: - HTML элементтерінің негізгі қызметін, мақсатын түсіндіре алады, (1 балл) - Кесте элементтерінің визуалды және функционалдық қасиеттерін атрибуттар арқылы дұрыс реттейды. (1 балл) Жалпы балл-2 балл.
Дескриптор: - HTML тіліндегі ширфтің өлшемін, түсін, қаріпті өзгертеді, (1 балл) - тақырыпты ортаға туарлайды, (1 балл) - HTML тілінде суретті орналастырады, ортаға туралап өлшемін өзгертеді, (1 балл) -HTML тілінде мәтін кірістіре алады. (1 балл) Жалпы балл-4 балл. |
Интерактивті тақта
А3 формат қағаз, таратпа материалдар Компьютер, Қима қағаздар Презентация, |
|
|
ЕББҚ тапсырмасы: «Иә немесе жоқ» 1. <img> сурет қояды- (Иә) 2. <р> үлкен тақырып жазады- (жоқ) 3. <h1> тақырып жазады- (Иә) Қатені тап (логикалық тапсырма, дарынды оқушы)
Функцианалдық тапсырма Жағдаят: Сіз “Қазақстан Географиясы” атты қарапайым сайттың іске қосу бетін (Home Page) жасап жатырсыз. Сайттың мақсаты – оқушыларды еліміздегі негізгі үш аймаққа навигациялау.
Навигациядағы кез келген бір сілтеме тегіне title атрибутын қосып, ол атрибуттың веб-құжатында атқаратын функциясын бір сөйлеммен түсіндіріңіз.
Сабақты бекіту: lerningaapps.org платформасында сәйкестендіру тапсырмасы беріледі https://learningapps.org/view33627177
|
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Дарынды оқушы берілген кодтағы қатені тауып түзетеді. Оқушы берілген тапсырмалар бойынша Web парақшасын жасайды.
Оқушылар платформадағы берілген сұрақтарды жауаптарымен сәйкестендіреді. |
Ауызша мадақтау, ынталандыру Жарайсың! Керемет! Жақсы! Өте жақсы! Дескриптор: Кодтардың жазылуын біледі және қатені дұрыстай алады.
Дескриптор: -Тақырыптарды, бөлу сызығын және реттелмеген тізімді дұрыс қолданады, (1балл) - Ішкі сілтемелерді дұрыс құру және атрибутын тиімді қолданады, (1 балл) - title атрибутының веб-құжаттағы нақты қызметін анық түсіндіреді. (1 балл) Жалпы 3 балл
Қалыптастырушы бағалау. Ауызша мадақтау, ынталандыру Жарайсың! Керемет! Жақсы! Өте жақсы!
|
Таратпа материалдар. Презентация Таратпа материалдар Презентация Таратпа материалдар
|
|
Сабақтың соңы 5 минут Үйге тапсырма: |
Бағалау: Рефлексия «Білім шырағы» әдісі бойынша
§4, HTML тілінде практикалық жұмыстарды орындау |
Кері байланыс жасап, нәтиже баллдарын талдайды
Үй жұмысын жазып алады |
Мұғалімнің қорытынды бағалауы жүзеге асырылады |
Оқулық 120-122 бет |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
HTML тілінде практикалық жұмыстарды орындау
|
ІІІ Бөлім |
Веб-жобалау. |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Келгенбайқызы Нұрбақыт |
|||
|
Күні |
20.02.2026 ж |
|||
|
Сынып: 10 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.4.2.1 web (веб)-парақшаларды әзірлеуде HTML (аш ти эмэл)-тегтерін қолдану |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
web (веб)-парақшаларды әзірлеуде HTML (аш ти эмэл)-тегтерін қолданады. |
|||
|
Құндылықтарға баулу |
HTML тілі құжатында графиканы қолдану авторлық құқықты сақтау, ақпаратты дұрыс әрі жауапкершілікпен пайдалану арқылы заң мен тәртіп құндылықтарын қалыптастыруға ықпал етеді. |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу. «Алма» әдісі арқылы топқа бөлінеді. Балдық шкала таратылады. «Адал азамат» бағдарламасындағы құндылықтарды оқыту процесіне ұйымдастыру кезеңінен бастап, әрбір кезеңінде жүргіземін. «Жасампаздық және жаңашылдық» құндылығы Өткен сабақты еске түсіру «Ашық микрофон әдісі» арқылы үй тапсырмасын сұрау. Сұрақ: 1. Кестенің сыртын көру үшін қандай атрибутын қолданамыз? (border="1") 2. Кестедегі екі ұяшықты көлденеңінен біріктіру үшін қолданылатын атрибут? (colspan) 3. 3 пән, 4 бағаннан тұратын кестені құру үшін қажетті негізгі тегтерді (жол және ұяшық) тізімдеңіз. (<table>, <tr>, <td> және тақырып үшін <th>) |
Сәлемдеседі. Топқа бөлінеді. 1-топ 2-топ Оқушылар сұрақтарға жауап береді |
Қалыптастырушы Бағалау. Ауызша мадақтау, ынталандыру Жарайсың! Керемет! Жақсы! Өте жақсы! Керемет жауап! Өте дұрыс! |
Оқулық. Презентация, слайд 1,2 бет
|
|
Сабақтың ортасы 30 минут |
Оқушылар бүгінгі сабақта HTML (аш ти эмэл)-тегтерін қолданып, web (веб)-парақшаларды әзірлейміз.
«Сұрақ меннен, жауап сеннен » әдісі арқылы Wordwall бағдарламасында тапсырма береді.
2-тапсырма: Топтық жұмыс: «Тарси» әдісі арқылы HTML-де берілген тегтерді сәйкесінде туралап орналастырады.
3-тапсырма. Жеке (Жұптық) жұмыс. Практикалық жұмыс. Оқушыларға тартпа материалдар беріледі, компьютер арқылы Web парақшасын жасату.
|
«Сұрақ меннен, жауап сеннен » әдісі арқылы Wordwall бағдарламасында 1. Кестені анықтайтын жұптық тег? 2.Кестенің жолын анықтайтын жұптық тег? 3.Кестенің ұяшығын анықтайтын тег? 4.Кестенің шетін қою үшін қандай атрибут қолданылады? 5.Бір жолдағы іргелес екі ұяшықты біріктіру? 6.Бір бағандағы іргелес екі ұяшықты біріктіру? сұрақтарға жауап береді.
Оқушылар «Тарсия әдісі» арқылы берілген қағаздардан HTML тілінде жазылған сұрақтардың жауаптарын тауып А3 форматқа орналастырып топтық жұмысты қорғайды.
Оқушылар компьютерге отырып практикалық жұмысты орындайды. Берілген кодтарды тереді, сайт жасайды.
|
Дескриптор: -негізгі кесте тегтерін ажыратады, - арнайы атрибуттарды біледі (Бұл тапсырма 6 сұрақтан тұрады. Әрбір дұрыс жауап 0.16 баллға тең.) Жалпы (1 балл)
Дескриптор: - HTML элементтерінің негізгі қызметін, мақсатын түсіндіре алады, (1 балл) - Кесте элементтерінің визуалды және функционалдық қасиеттерін атрибуттар арқылы дұрыс реттейды. (1 балл) Жалпы балл-2 балл.
Дескриптор: - HTML тіліндегі ширфтің өлшемін, түсін, қаріпті өзгертеді, (1 балл) - тақырыпты ортаға туарлайды, (1 балл) - HTML тілінде суретті орналастырады, ортаға туралап өлшемін өзгертеді, (1 балл) -HTML тілінде мәтін кірістіре алады. (1 балл) Жалпы балл-4 балл. |
Интерактивті тақта
А3 формат қағаз, таратпа материалдар Компьютер, Қима қағаздар Презентация, |
|
|
ЕББҚ тапсырмасы: «Иә немесе жоқ» 1. <img> сурет қояды- (Иә) 2. <р> үлкен тақырып жазады- (жоқ) 3. <h1> тақырып жазады- (Иә) Қатені тап (логикалық тапсырма, дарынды оқушы)
Функцианалдық тапсырма Жағдаят: Сіз “Қазақстан Географиясы” атты қарапайым сайттың іске қосу бетін (Home Page) жасап жатырсыз. Сайттың мақсаты – оқушыларды еліміздегі негізгі үш аймаққа навигациялау.
Навигациядағы кез келген бір сілтеме тегіне title атрибутын қосып, ол атрибуттың веб-құжатында атқаратын функциясын бір сөйлеммен түсіндіріңіз.
Сабақты бекіту: lerningaapps.org платформасында сәйкестендіру тапсырмасы беріледі https://learningapps.org/view33627177
|
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Дарынды оқушы берілген кодтағы қатені тауып түзетеді. Оқушы берілген тапсырмалар бойынша Web парақшасын жасайды.
Оқушылар платформадағы берілген сұрақтарды жауаптарымен сәйкестендіреді. |
Ауызша мадақтау, ынталандыру Жарайсың! Керемет! Жақсы! Өте жақсы! Дескриптор: Кодтардың жазылуын біледі және қатені дұрыстай алады.
Дескриптор: -Тақырыптарды, бөлу сызығын және реттелмеген тізімді дұрыс қолданады, (1балл) - Ішкі сілтемелерді дұрыс құру және атрибутын тиімді қолданады, (1 балл) - title атрибутының веб-құжаттағы нақты қызметін анық түсіндіреді. (1 балл) Жалпы 3 балл
Қалыптастырушы бағалау. Ауызша мадақтау, ынталандыру Жарайсың! Керемет! Жақсы! Өте жақсы!
|
Таратпа материалдар. Презентация Таратпа материалдар Презентация Таратпа материалдар
|
|
Сабақтың соңы 5 минут Үйге тапсырма: |
Бағалау: Рефлексия «Білім шырағы» әдісі бойынша
§4, HTML тілінде практикалық жұмыстарды орындау |
Кері байланыс жасап, нәтиже баллдарын талдайды
Үй жұмысын жазып алады |
Мұғалімнің қорытынды бағалауы жүзеге асырылады |
Оқулық 120-122 бет |
шағым қалдыра аласыз
























