ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР
|
Бөлім: |
Алгоритмдеу және программалау |
|
Педагогтің аты-жөні |
Аманжол Қарақат Аманжолқызы |
|
Күні: |
|
|
Сынып: |
10 сынып |
|
Сабақтың тақырыбы |
HTML web -сайттарын әзірлеу әдістері. |
|
Оқу мақсаты: |
10.4.2.1 web (веб)-парақшаларды әзірлеуде HTML (аш ти эм эл)-тегтерін қолдану |
|
Сабақтың мақсаты: |
HTML тілі тегі және оның түрлері біледі. Тегтердің атрибуттары түсінеді |
|
Сабақтың кезеңі |
Мұғалім іс-әрекеті |
Оқушы іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру 5 минут |
Оқушылармен амандасу Оқушылар түгендеу «Серпілген сұрақтар » әдісі арқылы алдыңғы білімді еске түсіре отырып граф дегеніміз не? граф тардағы алгоритмдер қалай орындалады? Сабақ тақырыбы: HTML web -сайттарын әзірлеу әдістері. Сабақ мақсаты: 10.4.2.1 web (веб)-парақшаларды әзірлеуде HTML (аш ти эм эл)-тегтерін қолдану |
Амандасу Сабақта меңгеретін мақсаттарды білу |
«жарайсың» «жақсы» мадақтау сөздерін қолдану |
Презентация (1 слайдтар) |
|
Жаңа сабақ 5 минут 10 минут |
Жаңа сабақты түсіндіру НТТР (Hyper Text Transfer Protocol – гипермәтінді тасымалдау хаттамасы) деп аталған болатын. Осы хаттамамен қатар НТТР серверлерінің кеңейтілген желілері – интернет арқылы файлдар тасымалдай алатын World Wide Web қызметі пайда болды. WWW (World Wide Web)-ні «Дүниежүзілік өрмек», кейде қысқа түрде Web (веб) деп атайды. WWW – бұл гипермәтінде негізделген, мультимедианың бөлінген ақпараттық жүйесі. Бөлінген ақпараттық жүйе – ақпарат арнайы программалық қамсыздандыру орнатылған және интернет желісіне қосылған WWW-серверлер деп аталатын үлкен компьютерлерде сақталады7 Web-сайт – бір тақырып бойынша біріктірілген және гиперсілтемелер бойынша байланыстырылған құжаттар жиынтығы Web-сайт – екі негізгі компонентті қамтитын ақпараттық жүйе. Олар: 1) Көрсету компоненті (front-end). Оған мазмұнының көрінісі кіреді (беттер өлшемі, графика, аудио, мәтін). 2) Жүзеге асыру компоненті (back-end). Көрсету компонентіне негіз болатын сценарий, серверлік компоненттері бар кодтар жатады.
|
Жаңа тақырыпты меңгеру Практикалық жұмыс дескриптор:
4 балл
|
|
Презентация (2 слайдтар) |
|
Практикум Әр тапсырмаға 5 минут 5 минут 5 минут
|
|
2 тапсырма дескриптор:
3 балл 3тапсырма Блокнот ашады Тегтерді жазады ЮНИКОД типінде сақтайды Іске қосады 3 балл 3тапсырма Блокнот ашады Тегтерді жазады ЮНИКОД типінде сақтайды Іске қосады 3 балл |
Бағалау критерийлерін ұсыну 1 тапсырма 2 балл 2 тапсырма 2 балл 3 тапсырма 2 балл |
Презентация (11-12 слайдтар) |
|
Бекіту 5 минут |
Тақырыпты меңгергенін анықтау 1. HTML тілі қандай тіл? 2. HTML тілінің қандай командаларын атай аласың? 3. Төменгі индекс қандай тегтер көмегімен орындалады? 4. Қалың және қиғаш жазу тегтерін қалай пайдаланамыз? 5. HTML тілінде Блокнот программасына жазылған құжатты қалай webбетке ауыстырады? |
Жаңа тақырыпты қаншалықты меңгергенін анықтау |
Бағалау критерийлерін ұсыну |
Презентация (10 слайдтар) |
|
Қорытынды Үй жұмысы |
Сабақты қорытындылау, рефлексия, |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
HTML web -сайттарын әзірлеу әдістері. 10 сынып
HTML web -сайттарын әзірлеу әдістері. 10 сынып
ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР
|
Бөлім: |
Алгоритмдеу және программалау |
|
Педагогтің аты-жөні |
Аманжол Қарақат Аманжолқызы |
|
Күні: |
|
|
Сынып: |
10 сынып |
|
Сабақтың тақырыбы |
HTML web -сайттарын әзірлеу әдістері. |
|
Оқу мақсаты: |
10.4.2.1 web (веб)-парақшаларды әзірлеуде HTML (аш ти эм эл)-тегтерін қолдану |
|
Сабақтың мақсаты: |
HTML тілі тегі және оның түрлері біледі. Тегтердің атрибуттары түсінеді |
|
Сабақтың кезеңі |
Мұғалім іс-әрекеті |
Оқушы іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру 5 минут |
Оқушылармен амандасу Оқушылар түгендеу «Серпілген сұрақтар » әдісі арқылы алдыңғы білімді еске түсіре отырып граф дегеніміз не? граф тардағы алгоритмдер қалай орындалады? Сабақ тақырыбы: HTML web -сайттарын әзірлеу әдістері. Сабақ мақсаты: 10.4.2.1 web (веб)-парақшаларды әзірлеуде HTML (аш ти эм эл)-тегтерін қолдану |
Амандасу Сабақта меңгеретін мақсаттарды білу |
«жарайсың» «жақсы» мадақтау сөздерін қолдану |
Презентация (1 слайдтар) |
|
Жаңа сабақ 5 минут 10 минут |
Жаңа сабақты түсіндіру НТТР (Hyper Text Transfer Protocol – гипермәтінді тасымалдау хаттамасы) деп аталған болатын. Осы хаттамамен қатар НТТР серверлерінің кеңейтілген желілері – интернет арқылы файлдар тасымалдай алатын World Wide Web қызметі пайда болды. WWW (World Wide Web)-ні «Дүниежүзілік өрмек», кейде қысқа түрде Web (веб) деп атайды. WWW – бұл гипермәтінде негізделген, мультимедианың бөлінген ақпараттық жүйесі. Бөлінген ақпараттық жүйе – ақпарат арнайы программалық қамсыздандыру орнатылған және интернет желісіне қосылған WWW-серверлер деп аталатын үлкен компьютерлерде сақталады7 Web-сайт – бір тақырып бойынша біріктірілген және гиперсілтемелер бойынша байланыстырылған құжаттар жиынтығы Web-сайт – екі негізгі компонентті қамтитын ақпараттық жүйе. Олар: 1) Көрсету компоненті (front-end). Оған мазмұнының көрінісі кіреді (беттер өлшемі, графика, аудио, мәтін). 2) Жүзеге асыру компоненті (back-end). Көрсету компонентіне негіз болатын сценарий, серверлік компоненттері бар кодтар жатады.
|
Жаңа тақырыпты меңгеру Практикалық жұмыс дескриптор:
4 балл
|
|
Презентация (2 слайдтар) |
|
Практикум Әр тапсырмаға 5 минут 5 минут 5 минут
|
|
2 тапсырма дескриптор:
3 балл 3тапсырма Блокнот ашады Тегтерді жазады ЮНИКОД типінде сақтайды Іске қосады 3 балл 3тапсырма Блокнот ашады Тегтерді жазады ЮНИКОД типінде сақтайды Іске қосады 3 балл |
Бағалау критерийлерін ұсыну 1 тапсырма 2 балл 2 тапсырма 2 балл 3 тапсырма 2 балл |
Презентация (11-12 слайдтар) |
|
Бекіту 5 минут |
Тақырыпты меңгергенін анықтау 1. HTML тілі қандай тіл? 2. HTML тілінің қандай командаларын атай аласың? 3. Төменгі индекс қандай тегтер көмегімен орындалады? 4. Қалың және қиғаш жазу тегтерін қалай пайдаланамыз? 5. HTML тілінде Блокнот программасына жазылған құжатты қалай webбетке ауыстырады? |
Жаңа тақырыпты қаншалықты меңгергенін анықтау |
Бағалау критерийлерін ұсыну |
Презентация (10 слайдтар) |
|
Қорытынды Үй жұмысы |
Сабақты қорытындылау, рефлексия, |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз















