|
Бөлімі: |
Геометриялик фигурилар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні |
Математика № 40 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 4 |
Қатысушылардың саны |
Қатыспағандар саны |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
хуласиләш |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
4.1.2.9. санни қошундиға көпәйтиш, санни көпәйтиндигә көпәйтиш вә бөлүш қаидилирини пайдилиниш |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқуғучилар санни қошундиға көпәйтиш, санни көпәйтиндигә көпәйтиш вә бөлүш қаидилирини пайдилиниду |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ кезеңі/ Уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5-минут |
Саламлишиш Психологиялик тренинг «Яхши тиләкләр ейтиш» Өй тапшурмисини тәкшүрәп чиқиш. Қошумчә соаални қоюш арқилиқ 1-чарәктә алған билимини хуласиләш. Дәптәр билән иш. Математикилиқ диктант елиш Көп ханилиқ санларни йезиш 20375,10 005,960 000 вә башқилар |
Соалларға жавап бериду
|
Қоллаш Дескриптор көп ханилиқ санларни дурус язиду 1б |
формулилар
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың ортасы 35 минут Сабақ тың соңы 5 мин |
Дәрисимизниң мавзуси: Хуласиләш 1-тапшурма Өсүш тәртиви бойичә орунлаштур. Сөз чиқар
V=3*3*3=27см куб V=4*5*2=40см куб V=2*5*5=50см куб V=4*4*4=64см куб V=7*3*2=42 смкуб 27,40,42,50,64 Билим Жүп билән иш. Фигуриниң мәйданини һәр түрлүк усул билән һесапла AK=60дм-30дм=30дм S1=30дм*20дм=600дм кв S2=50*30=1500дм кв S=600дмкв+1500дм кв=2100дм кв 60дм-30дм Сәгитиш минутиси. 3-һесапни чиқар А) V=17км/саат t=2саат s=v*t=17*2=34км/саат ә) s=260км t=4саат V=?км/саат V=s/t=260/4=65км/саат Б) s=540км t=9саат V=?км/саат V=s/t=540/9=60км/саат 5-тапшурма Ипадиләрни тик қур түридә һесаплап ,дуруслиғини тәкшүрә 1152:9=128 128*9=1152 2208:8=276 276*8=2208 1218*4= 4872 4872/4=1218 1159*9=10431 10431/9=1159 Дәрисни йәкүнләш Рефлексия «Алма дәриғи» усули арқилиқ жүргүзилиду. |
Соалларға жавап бериду Формула арқилиқ йешиду . Жүпи билән тапиду Дәптәр билән ишләйду Формулини билиду Соалларға жавап бериду |
ҚБ: Ярайсән! Сениң қолуңдин келиду! Дескриптор Формулини пайдилиниду 1б Һесаплайду 1б Сөзни тапиду 1б Дескриптор Формулини билиду 1б Фигуриниң мәйданини һәр түрлүк усул билән һесаплайду 1б Дескриптор Формулини пайдилиниду 1б Һесапни чиқириду 1б Дескриптор Тик қур түридә һесаплайду 1б көпәйтиш вә бөлүш қаидилирини пайдилиниду 1б |
Дәрис лик
Дәп тәр, дәрис лик
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
хуласә дәрис
хуласә дәрис
|
Бөлімі: |
Геометриялик фигурилар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні |
Математика № 40 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 4 |
Қатысушылардың саны |
Қатыспағандар саны |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
хуласиләш |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
4.1.2.9. санни қошундиға көпәйтиш, санни көпәйтиндигә көпәйтиш вә бөлүш қаидилирини пайдилиниш |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқуғучилар санни қошундиға көпәйтиш, санни көпәйтиндигә көпәйтиш вә бөлүш қаидилирини пайдилиниду |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ кезеңі/ Уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5-минут |
Саламлишиш Психологиялик тренинг «Яхши тиләкләр ейтиш» Өй тапшурмисини тәкшүрәп чиқиш. Қошумчә соаални қоюш арқилиқ 1-чарәктә алған билимини хуласиләш. Дәптәр билән иш. Математикилиқ диктант елиш Көп ханилиқ санларни йезиш 20375,10 005,960 000 вә башқилар |
Соалларға жавап бериду
|
Қоллаш Дескриптор көп ханилиқ санларни дурус язиду 1б |
формулилар
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың ортасы 35 минут Сабақ тың соңы 5 мин |
Дәрисимизниң мавзуси: Хуласиләш 1-тапшурма Өсүш тәртиви бойичә орунлаштур. Сөз чиқар
V=3*3*3=27см куб V=4*5*2=40см куб V=2*5*5=50см куб V=4*4*4=64см куб V=7*3*2=42 смкуб 27,40,42,50,64 Билим Жүп билән иш. Фигуриниң мәйданини һәр түрлүк усул билән һесапла AK=60дм-30дм=30дм S1=30дм*20дм=600дм кв S2=50*30=1500дм кв S=600дмкв+1500дм кв=2100дм кв 60дм-30дм Сәгитиш минутиси. 3-һесапни чиқар А) V=17км/саат t=2саат s=v*t=17*2=34км/саат ә) s=260км t=4саат V=?км/саат V=s/t=260/4=65км/саат Б) s=540км t=9саат V=?км/саат V=s/t=540/9=60км/саат 5-тапшурма Ипадиләрни тик қур түридә һесаплап ,дуруслиғини тәкшүрә 1152:9=128 128*9=1152 2208:8=276 276*8=2208 1218*4= 4872 4872/4=1218 1159*9=10431 10431/9=1159 Дәрисни йәкүнләш Рефлексия «Алма дәриғи» усули арқилиқ жүргүзилиду. |
Соалларға жавап бериду Формула арқилиқ йешиду . Жүпи билән тапиду Дәптәр билән ишләйду Формулини билиду Соалларға жавап бериду |
ҚБ: Ярайсән! Сениң қолуңдин келиду! Дескриптор Формулини пайдилиниду 1б Һесаплайду 1б Сөзни тапиду 1б Дескриптор Формулини билиду 1б Фигуриниң мәйданини һәр түрлүк усул билән һесаплайду 1б Дескриптор Формулини пайдилиниду 1б Һесапни чиқириду 1б Дескриптор Тик қур түридә һесаплайду 1б көпәйтиш вә бөлүш қаидилирини пайдилиниду 1б |
Дәрис лик
Дәп тәр, дәрис лик
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













