|
Бөлім: |
Дәуірлер кезеңіндегі Рим |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып:5 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
І-ІІІ ғасырларда Рим империясы қалай дамыды? |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.2.2 басқыншылық соғыстар мен империялардың пайда болуы мемлекеттердің шекараларын қалай өзгергерткенін түсіндіру; 5.2.1.3 ежелгі қоғамның дамуына діндердің ықпалын сипаттау; 5.2.1.1 негізгі діни ұғымдарды (Құдай, ғибадатхана, абыз, қасиетті жазбалар, пұт) түсіндіру |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Басқыншылық соғыстардың мемлекеттердің шекараларын қалай өзгерткеніні түсінеді. Негізгі діни ұғымдарды түсінеді |
|
|
Құндылықтар |
дұрыс қарым-қатынас орната білу |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдас тыру кезеңі |
«Миға шабуыл» әдісі арқылы оқушылардың назарын шоғырландырамын. Мұғалім жедел сұрақтар қою арқылы жаңа сабақтың тақырыбы және оқу мақсаттарын оқушылармен бірлесе отырып анықтайды; Сұрақтар:
|
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу |
Мадақ тау |
Мұғалім презентациясы |
|
Жаңа сабақ |
Мәтінмен жұмыс Рим – ежелгі әлемдік держава» тақырыпшасын оқиды. Тапсырма: Картадан Рим империясының жаулап алған жерлерін көрсетіңдер «ІІІ ғ- Рим империясы дағдарыс кезеңінде» тақырыпшасын оқиды. «Венн» диаграммасын толтырады Құлдар мен колондар
колондар Құлдар
Тапсырма: Құлдар мен колондардың жағдайын салыстырыңдар ЕББҚ оқушы (есту, көру, ойлау қабілеті) тапсырманы саралау арқылы орындайды. «Абсолюттік монархияның орнауы» мәтінін ұсыныңыз Сұрақтар
Ойланыңдар: Неліктен «алтын ғасырдан» кейін империяда дағдарыс басталды? Дәптермен жұмыс: Рим империясының күш-қуатының күшеюі мен құлдырауын уақыт сызығы бойымен орналастыр ЕББҚ оқушы өз таңдауы бойынша қалаған сұрағына жазбаша жауап жазады. |
Оқушылар мәтінмен жұмыс жасайды Дескриптор: Оқушылар картадан Жерорта теңізінің жағалауларын, Еуропаның батыс, оңтүстік, шығыс бөліктерін, Солтүстік Африка жерлерін көрсетеді Дескриптор: Құлдардың жағдайын анықтайды Колондардың жағдайын анықтайды
|
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады «Ең үздік жауап» «Алақан-жұдырық» «Жұлдызшалар» «Екі жұлдыз,бір ұсы ныс» |
Ақпараттық мәтін Қосымша мәліметтер Презентация Суреттер Үлестірмелі қағаздар Кесте |
|
Қорытынды |
«Бағдаршам» әдісі арқылы оқушылардың қажеттіліктерін анықтаймын. «Жасыл түс»- бәрін түсіндім «Сары түс»- түсінуге жақын «Қызыл түс»- түсінбедім Үй тапсырмасы І-ІІІ ғасырларда Рим империясы қалай дамыды? |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады |
критерийлерімен өз деңгейлерін баға лайды |
А4, конспект |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
І-ІІІ ғасырларда Рим империясы қалай дамыды
І-ІІІ ғасырларда Рим империясы қалай дамыды
|
Бөлім: |
Дәуірлер кезеңіндегі Рим |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып:5 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
І-ІІІ ғасырларда Рим империясы қалай дамыды? |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.2.2 басқыншылық соғыстар мен империялардың пайда болуы мемлекеттердің шекараларын қалай өзгергерткенін түсіндіру; 5.2.1.3 ежелгі қоғамның дамуына діндердің ықпалын сипаттау; 5.2.1.1 негізгі діни ұғымдарды (Құдай, ғибадатхана, абыз, қасиетті жазбалар, пұт) түсіндіру |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Басқыншылық соғыстардың мемлекеттердің шекараларын қалай өзгерткеніні түсінеді. Негізгі діни ұғымдарды түсінеді |
|
|
Құндылықтар |
дұрыс қарым-қатынас орната білу |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдас тыру кезеңі |
«Миға шабуыл» әдісі арқылы оқушылардың назарын шоғырландырамын. Мұғалім жедел сұрақтар қою арқылы жаңа сабақтың тақырыбы және оқу мақсаттарын оқушылармен бірлесе отырып анықтайды; Сұрақтар:
|
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу |
Мадақ тау |
Мұғалім презентациясы |
|
Жаңа сабақ |
Мәтінмен жұмыс Рим – ежелгі әлемдік держава» тақырыпшасын оқиды. Тапсырма: Картадан Рим империясының жаулап алған жерлерін көрсетіңдер «ІІІ ғ- Рим империясы дағдарыс кезеңінде» тақырыпшасын оқиды. «Венн» диаграммасын толтырады Құлдар мен колондар
колондар Құлдар
Тапсырма: Құлдар мен колондардың жағдайын салыстырыңдар ЕББҚ оқушы (есту, көру, ойлау қабілеті) тапсырманы саралау арқылы орындайды. «Абсолюттік монархияның орнауы» мәтінін ұсыныңыз Сұрақтар
Ойланыңдар: Неліктен «алтын ғасырдан» кейін империяда дағдарыс басталды? Дәптермен жұмыс: Рим империясының күш-қуатының күшеюі мен құлдырауын уақыт сызығы бойымен орналастыр ЕББҚ оқушы өз таңдауы бойынша қалаған сұрағына жазбаша жауап жазады. |
Оқушылар мәтінмен жұмыс жасайды Дескриптор: Оқушылар картадан Жерорта теңізінің жағалауларын, Еуропаның батыс, оңтүстік, шығыс бөліктерін, Солтүстік Африка жерлерін көрсетеді Дескриптор: Құлдардың жағдайын анықтайды Колондардың жағдайын анықтайды
|
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады «Ең үздік жауап» «Алақан-жұдырық» «Жұлдызшалар» «Екі жұлдыз,бір ұсы ныс» |
Ақпараттық мәтін Қосымша мәліметтер Презентация Суреттер Үлестірмелі қағаздар Кесте |
|
Қорытынды |
«Бағдаршам» әдісі арқылы оқушылардың қажеттіліктерін анықтаймын. «Жасыл түс»- бәрін түсіндім «Сары түс»- түсінуге жақын «Қызыл түс»- түсінбедім Үй тапсырмасы І-ІІІ ғасырларда Рим империясы қалай дамыды? |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады |
критерийлерімен өз деңгейлерін баға лайды |
А4, конспект |
шағым қалдыра аласыз













