|
Күні: 13.01.2025ж. |
Сынып: 9 Мектеп: 10 мектеп - интернаты |
||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім. Адам жанының құпиясы |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
І. Жансүгіров "Құлагер" поэмасы |
||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.2.4.1 автор стиліне сүйене отырып, шығармашылық жұмыс жазу 9.2.3.1.Автор бейнесінің идеялық-стилистикалық тұтастырушы ретіндегі роліне талдау жасау. |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Ақынның- өзіндік қолтаңбасын, стилін анықтай отырып, автор бейнесінің роліне талдау жасайды. |
||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу. Назарын сабаққа аудару; сабақ мақсаты, бағалау критерийлері таныстырылады. Партаның астына түрлі түсті стикерлер жабыстырылады, бірдей түстер бойынша 3 топқа бөлінеді. Оқушылар сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаттарын тұжырымдайды. Оқушылар сабақтың мақсаты айқандап, бағалау критерийлері, күтілетін нәтиже түсіндіріледі. Қызығушылықты ояту кезеңі Кім? Не? Қашан? Сұрақтарына жауап беру арқылы өлең мазмұнын ашады. Тақырыппен байланыстырады. Шоқпардай кекілі бар, қамыс құлақ, Қой мойынды, қоян жақ, бөкен қабақ. Ауызомыртқа шығыңқы, майда жалды, Ой желке, үңiрейген болса сағақ. Теке мұрын, салпы ерін, ұзын тісті, Қабырғалы, жоталы, болса күшті. Ойынды еті бөп-бөлек, омыраулы, Тояттаған бүркіттей салқы төсті. Жуан, тақыр бақайлы, жұмыр тұяқ, Шынтағы қабырғадан тұрса аулақ. Жерсоғарлы, сіңірлі, аяғы тік, Жаурыны етсіз, жалпақ тақтайдай-ақ. Кең сауырлы, тар мықын, қалбағайлы, Алды-арты бірдей келсе ерге жайлы. Күлте құйрық, қыл түбі әлді келіп, Көтендігі шығыңқы, аламайлы. Ұршығы төмен біткен, шақпақ етті, Өзі санды, дөңгелек келсе көтті. Сырты қысқа, бауыры жазық келіп, Арты талтақ, ұмасы үлпершекті. Шідерлігі жуандау, бота тірсек, Бейне жел,тынышты,екпінді мініп жүрсек. Екі көзін төңкеріп, қабырғалап, Белдеуде тыныш тұрса, байлап көрсек. Тығылмай әм сүрінбей жүрдек көсем Иек қағып, еліріп жүрсе әсем. Шапса жүйрік, мінсе берік,жуан,жуас, Разы емен осындай ат мінбесем. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Оқушылар түстер бойынша 3 топқа бөлінеді.
Оқушылар сабақтың мақсаты айқандап, бағалау критерийлері, күтілетін нәтиже түсіндіріледі. Оқушылар сабақ тақырыбын және мақсатын анықтайды. |
Қалыптастырушы бағалау «Қамшы»
Жақсы орындалған тапсырмаларға қамшы беріледі. |
|
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану. Тапсырма. ЖЖ 1-қадам: ЖЖ (жұппен жұмыс) «Соло Таксономия» кестесі арқылы оқушылар өз зерттеулерін ортаға салады. 2-қадам: Оқушылар өз ойларын, пікірлерін «Карусель» әдісі арқылы бір-бірімен алмасады. 3-қадам: ТЖ (топпен жұмыс) 4 топ өз талқылауларын ұсынады. РАФТ әдісі
4-қадам: Топ бір-бірін бағалайды. Дескриптор: Өз ойлары мен көзқарастарын білдіреді, мәселелерді логикалық және әсерлі күйде дамытады. \Оқырманға ерекше әсер беру мақсатымен көркем тіл құралдары орынды қолданады. Тапсырманы орындауға қызықты тәсілді, тиісті ұстанымды қолданады, аудиторияны жандандыра біледі. |
Жұптық тапсырма орындайды. 3-қадам топтық тапсырма. Топ бір-бірін бағалайды. |
ҚБ «Қамшы»
|
Ақын шығарма-ларының жинағы |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Поэмадан алған әсерім.Негізгі идея қандай? Қазақтың қандай күйлерін тыңдайсыңдар? Күйден қандай әсер аласыңдар? Өмірде өз сезімін күймен жеткізген қандай шығарма, оқиғаларды білесіңдер? Дескриптор:
|
|
ҚБ «Қамшы»
|
|
|||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия |
Кері байланыс Сұрақтарым бар Есімде қалды Түсінбедім Түсіндім |
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Үйге тапсырма: |
Поэманы талдау. |
|
|||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
І. Жансүгіров "Құлагер" поэмасы
І. Жансүгіров "Құлагер" поэмасы
|
Күні: 13.01.2025ж. |
Сынып: 9 Мектеп: 10 мектеп - интернаты |
||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім. Адам жанының құпиясы |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
І. Жансүгіров "Құлагер" поэмасы |
||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.2.4.1 автор стиліне сүйене отырып, шығармашылық жұмыс жазу 9.2.3.1.Автор бейнесінің идеялық-стилистикалық тұтастырушы ретіндегі роліне талдау жасау. |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Ақынның- өзіндік қолтаңбасын, стилін анықтай отырып, автор бейнесінің роліне талдау жасайды. |
||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу. Назарын сабаққа аудару; сабақ мақсаты, бағалау критерийлері таныстырылады. Партаның астына түрлі түсті стикерлер жабыстырылады, бірдей түстер бойынша 3 топқа бөлінеді. Оқушылар сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаттарын тұжырымдайды. Оқушылар сабақтың мақсаты айқандап, бағалау критерийлері, күтілетін нәтиже түсіндіріледі. Қызығушылықты ояту кезеңі Кім? Не? Қашан? Сұрақтарына жауап беру арқылы өлең мазмұнын ашады. Тақырыппен байланыстырады. Шоқпардай кекілі бар, қамыс құлақ, Қой мойынды, қоян жақ, бөкен қабақ. Ауызомыртқа шығыңқы, майда жалды, Ой желке, үңiрейген болса сағақ. Теке мұрын, салпы ерін, ұзын тісті, Қабырғалы, жоталы, болса күшті. Ойынды еті бөп-бөлек, омыраулы, Тояттаған бүркіттей салқы төсті. Жуан, тақыр бақайлы, жұмыр тұяқ, Шынтағы қабырғадан тұрса аулақ. Жерсоғарлы, сіңірлі, аяғы тік, Жаурыны етсіз, жалпақ тақтайдай-ақ. Кең сауырлы, тар мықын, қалбағайлы, Алды-арты бірдей келсе ерге жайлы. Күлте құйрық, қыл түбі әлді келіп, Көтендігі шығыңқы, аламайлы. Ұршығы төмен біткен, шақпақ етті, Өзі санды, дөңгелек келсе көтті. Сырты қысқа, бауыры жазық келіп, Арты талтақ, ұмасы үлпершекті. Шідерлігі жуандау, бота тірсек, Бейне жел,тынышты,екпінді мініп жүрсек. Екі көзін төңкеріп, қабырғалап, Белдеуде тыныш тұрса, байлап көрсек. Тығылмай әм сүрінбей жүрдек көсем Иек қағып, еліріп жүрсе әсем. Шапса жүйрік, мінсе берік,жуан,жуас, Разы емен осындай ат мінбесем. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Оқушылар түстер бойынша 3 топқа бөлінеді.
Оқушылар сабақтың мақсаты айқандап, бағалау критерийлері, күтілетін нәтиже түсіндіріледі. Оқушылар сабақ тақырыбын және мақсатын анықтайды. |
Қалыптастырушы бағалау «Қамшы»
Жақсы орындалған тапсырмаларға қамшы беріледі. |
|
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану. Тапсырма. ЖЖ 1-қадам: ЖЖ (жұппен жұмыс) «Соло Таксономия» кестесі арқылы оқушылар өз зерттеулерін ортаға салады. 2-қадам: Оқушылар өз ойларын, пікірлерін «Карусель» әдісі арқылы бір-бірімен алмасады. 3-қадам: ТЖ (топпен жұмыс) 4 топ өз талқылауларын ұсынады. РАФТ әдісі
4-қадам: Топ бір-бірін бағалайды. Дескриптор: Өз ойлары мен көзқарастарын білдіреді, мәселелерді логикалық және әсерлі күйде дамытады. \Оқырманға ерекше әсер беру мақсатымен көркем тіл құралдары орынды қолданады. Тапсырманы орындауға қызықты тәсілді, тиісті ұстанымды қолданады, аудиторияны жандандыра біледі. |
Жұптық тапсырма орындайды. 3-қадам топтық тапсырма. Топ бір-бірін бағалайды. |
ҚБ «Қамшы»
|
Ақын шығарма-ларының жинағы |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Поэмадан алған әсерім.Негізгі идея қандай? Қазақтың қандай күйлерін тыңдайсыңдар? Күйден қандай әсер аласыңдар? Өмірде өз сезімін күймен жеткізген қандай шығарма, оқиғаларды білесіңдер? Дескриптор:
|
|
ҚБ «Қамшы»
|
|
|||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия |
Кері байланыс Сұрақтарым бар Есімде қалды Түсінбедім Түсіндім |
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Үйге тапсырма: |
Поэманы талдау. |
|
|||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз















