|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Python тілінде программалау |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Аманжол Қарақат Аманжолқызы |
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 6 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
IDE мен танысу |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.1.2.2 IDE интерфейсінің мүмкіндіктерін қолдану |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
«Программалау тілі» ұғымын біледі. |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
Қарапайым программаларды жазады |
||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||
|
Сөздерден біріккен сөздерді алу программасын құрады. |
||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3.Жаңа тақырыпқа шолу. Программа-компьютер түсінетін тілде жазылған командалар мен нұсқаулар жиынтығы. Программа жазу процесін программалау, ал программа жазатын адамды программалаушы деп атайды. Компьютер түсініп қабылдай алатын тілді программалау тілі дейміз. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
|
|
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырыпты түсіндіру. Программалау тілі- деректерді белгіленген ережелер бойынша өңдейтін адам мен компьютерді байланыстыратын формальді тіл. Программалау тілі-жасанды тіл. Ол сөздік қорының аздығымен, жазу ережесінің қатаң сақталуымен ерекшеленеді.Процессор программалау тілінде жазылған программаларды тікелей қабылдамайды. Ол үшін программаларды процессор тіліне аударатын трансляторлар қажет. Таранслятор түрлері:
Компилятор мен интерпретатор екеуі де программа. IDE-программалық жасақтама жасауға арналған программалар кешені. IDE-нің құрамдас бөліктері:
Программа құрудың интеграцияланған ортасына C++, Paskal, Java, Python сияқты программалар жатады. Солардың арасынан Python программалау тілімен танысуды бастайық. Көрсетілім. Python программалау тілін компьютерге орнату. 1-тапсырма.Жеке жұмыс. Оқулық § 3.1, 75-бет, «Практикада қолдану» Дескриптор: -Python программаны іске қосады; -Қарапайым программаларды жазады. ҚБ: стикер / 3 балл/ 2-тапсырма. Жеке жұмыс. Оқулық § 3.1, 76-бет, «3-тапсырма**» Дескриптор: -Python программаны іске қосады; -фигураларды экранға шығарады. ҚБ: стикер /3 балл/ 3-тапсырма. Жеке жұмыс. Оқулық § 3.1, 76-бет, «1-тапсырма*» Дескриптор: -Python программаны іске қосады; -берілген сөздерден біріккен сөздерді алу программасын құрады. ҚБ: стикер / 4 балл/ |
Мұғалімді тыңдайды «программалау тілі» анықтамасын дәптерге жазады «Транслятор түрлері» анықтамасын дәптерге жазады 1-тапсырманы орындайды 2-тапсырманы орындайды 3-тапсырманы орындайды |
Стикер 3балл Стикер 3балл Стикер 4 балл |
Иентербелсенді тақта / компьютер https://www.youtube.com/watch?v=eFAHOmPjjWE Оқулық |
|
Сабақтың соңы |
1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс:
|
Өзін-өзі бағалау. |
|
Плакат /слайд/ |
|
Үй тапсырмасы |
§ 3.1, «үй тапсырмасы» |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
IDE мен танысу 6 сынып
IDE мен танысу 6 сынып
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Python тілінде программалау |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Аманжол Қарақат Аманжолқызы |
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 6 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
IDE мен танысу |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.1.2.2 IDE интерфейсінің мүмкіндіктерін қолдану |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
«Программалау тілі» ұғымын біледі. |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
Қарапайым программаларды жазады |
||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||
|
Сөздерден біріккен сөздерді алу программасын құрады. |
||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3.Жаңа тақырыпқа шолу. Программа-компьютер түсінетін тілде жазылған командалар мен нұсқаулар жиынтығы. Программа жазу процесін программалау, ал программа жазатын адамды программалаушы деп атайды. Компьютер түсініп қабылдай алатын тілді программалау тілі дейміз. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
|
|
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырыпты түсіндіру. Программалау тілі- деректерді белгіленген ережелер бойынша өңдейтін адам мен компьютерді байланыстыратын формальді тіл. Программалау тілі-жасанды тіл. Ол сөздік қорының аздығымен, жазу ережесінің қатаң сақталуымен ерекшеленеді.Процессор программалау тілінде жазылған программаларды тікелей қабылдамайды. Ол үшін программаларды процессор тіліне аударатын трансляторлар қажет. Таранслятор түрлері:
Компилятор мен интерпретатор екеуі де программа. IDE-программалық жасақтама жасауға арналған программалар кешені. IDE-нің құрамдас бөліктері:
Программа құрудың интеграцияланған ортасына C++, Paskal, Java, Python сияқты программалар жатады. Солардың арасынан Python программалау тілімен танысуды бастайық. Көрсетілім. Python программалау тілін компьютерге орнату. 1-тапсырма.Жеке жұмыс. Оқулық § 3.1, 75-бет, «Практикада қолдану» Дескриптор: -Python программаны іске қосады; -Қарапайым программаларды жазады. ҚБ: стикер / 3 балл/ 2-тапсырма. Жеке жұмыс. Оқулық § 3.1, 76-бет, «3-тапсырма**» Дескриптор: -Python программаны іске қосады; -фигураларды экранға шығарады. ҚБ: стикер /3 балл/ 3-тапсырма. Жеке жұмыс. Оқулық § 3.1, 76-бет, «1-тапсырма*» Дескриптор: -Python программаны іске қосады; -берілген сөздерден біріккен сөздерді алу программасын құрады. ҚБ: стикер / 4 балл/ |
Мұғалімді тыңдайды «программалау тілі» анықтамасын дәптерге жазады «Транслятор түрлері» анықтамасын дәптерге жазады 1-тапсырманы орындайды 2-тапсырманы орындайды 3-тапсырманы орындайды |
Стикер 3балл Стикер 3балл Стикер 4 балл |
Иентербелсенді тақта / компьютер https://www.youtube.com/watch?v=eFAHOmPjjWE Оқулық |
|
Сабақтың соңы |
1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс:
|
Өзін-өзі бағалау. |
|
Плакат /слайд/ |
|
Үй тапсырмасы |
§ 3.1, «үй тапсырмасы» |
|
|
шағым қалдыра аласыз














