|
Бөлім: |
IІІ бөлім. Программалық қамтамасыз ету |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Амангелдина Динара Жасулановна |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
IDE-мен танысу |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.1.1 IDE интерфейсінің мүмкіндіктерін қолдану; |
|
|
Сабақтың мақсаты (білу және түсіну, қолдану, жоғары ойлау дағдысы) |
Python тілінде айнымалылардың типтерімен танысып, IDE интерфейсінің мүмкіндіктерін қолданады |
|
|
Бағалау критерийлері: (білу және түсіну, қолдану, жоғары ойлау дағдысы) |
- Рython программалау тілінде алғашқы программаларын өз бетінше құрады. |
|
|
Ойлау дағдысының деңгейі |
Қолдану |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
10 минут
|
Ұйымдастыру кезеңі: - сәлемдесу; - түгендеу; - топқа бөлу. Сыныпта көңіл-күй қалыптасыру үшін «Түстер» әдісі қолданылады. Оқушылар жасырылып тұрған ашық және суық түстерді таңдау арқылы екі топқа топтастырылады. Оқушыларға берілген түстерде әр елдің туы және амандасу дәстүрі көрсетілген. Үй тапсырмасын тексеру «Спиннер» әдісі. «Wheel of names» интерактивті онлайн платформасында алдыңғы тақырып бойынша сұрақ қойылады.
Жаңа сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатын хабарлау: |
Мұғаліммен амандасады
Оқушылар түстерді таңдау арқылы бір-бірімен амандасып, екі топқа бөлінеді
Оқушылар үй тапсырмасы бойынша сұрақтарға жауап бере отырып, ойларын еркін жеткізе алады
|
«Жарайсың!», «Бәрекелді!» сөзімен мұғалімнің оқушыларды мадақтауы
|
Интерактивті тақта Топқа бөліну https://wordwall.net/ru/resource/39604284 Үй жұмысын тексеру Видео |
|
25 минут
|
Жаңа білім Тақырыпқа байланысты презентация көрсетіледі.
2-тапсырма.
3-тапсырма.
V. Сабақты қорытындылау. «Дұрыс жауап» әдісі. Жаңа тақырыпты қаншалықты меңгергенін анықтау үшін bamboozle платформасында сұрақ-жауап тапсырмасы беріледі.
|
Мұғалімді мұқият тыңдайды
Оқушылар тақырыптың оқу мақсатына сәйкес берілген тапсырманы орындайды
Оқушылар жеке жұмыс жасайды Компьютер арқылы берілген тапсырмаға код жазады
Оқушылар жауап беру арқылы тақырыпты қорытындылайды
|
Дескриптор: - ұсынылған кодты енгізеді
Дескриптор:
Дескриптор:
|
https://gamma.app/docs/IDE--fjrb4eiegtfwn1z?mode=doc
Информатика оқулығы, 80-бет
Python программалау ортасы
Оқулықпен жұмыс
Python программалау ортасы
https://www.baamboozle.com/smallclassicjr/1450165
|
|
10 минут |
VI. Үй тапсырмасы. Информатика оқулығы 5-сынып, 85-бет.
|
Үй тапсырмасын белгілеп алады
Оқушылар мәселенің жағымды, жағымсыз жақтарына сараптама береді, мүмкіндіктері бағаланып, қиындықтары туралы нақты дәлелдер келтіріледі |
Оқушылар бүгінгі сабақты қаншалықты түсінгенін айтады
|
Оқулықпен жұмыс
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"IDE-мен танысу" тақырыбына ҚМЖ
|
Бөлім: |
IІІ бөлім. Программалық қамтамасыз ету |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Амангелдина Динара Жасулановна |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
IDE-мен танысу |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.1.1 IDE интерфейсінің мүмкіндіктерін қолдану; |
|
|
Сабақтың мақсаты (білу және түсіну, қолдану, жоғары ойлау дағдысы) |
Python тілінде айнымалылардың типтерімен танысып, IDE интерфейсінің мүмкіндіктерін қолданады |
|
|
Бағалау критерийлері: (білу және түсіну, қолдану, жоғары ойлау дағдысы) |
- Рython программалау тілінде алғашқы программаларын өз бетінше құрады. |
|
|
Ойлау дағдысының деңгейі |
Қолдану |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
10 минут
|
Ұйымдастыру кезеңі: - сәлемдесу; - түгендеу; - топқа бөлу. Сыныпта көңіл-күй қалыптасыру үшін «Түстер» әдісі қолданылады. Оқушылар жасырылып тұрған ашық және суық түстерді таңдау арқылы екі топқа топтастырылады. Оқушыларға берілген түстерде әр елдің туы және амандасу дәстүрі көрсетілген. Үй тапсырмасын тексеру «Спиннер» әдісі. «Wheel of names» интерактивті онлайн платформасында алдыңғы тақырып бойынша сұрақ қойылады.
Жаңа сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатын хабарлау: |
Мұғаліммен амандасады
Оқушылар түстерді таңдау арқылы бір-бірімен амандасып, екі топқа бөлінеді
Оқушылар үй тапсырмасы бойынша сұрақтарға жауап бере отырып, ойларын еркін жеткізе алады
|
«Жарайсың!», «Бәрекелді!» сөзімен мұғалімнің оқушыларды мадақтауы
|
Интерактивті тақта Топқа бөліну https://wordwall.net/ru/resource/39604284 Үй жұмысын тексеру Видео |
|
25 минут
|
Жаңа білім Тақырыпқа байланысты презентация көрсетіледі.
2-тапсырма.
3-тапсырма.
V. Сабақты қорытындылау. «Дұрыс жауап» әдісі. Жаңа тақырыпты қаншалықты меңгергенін анықтау үшін bamboozle платформасында сұрақ-жауап тапсырмасы беріледі.
|
Мұғалімді мұқият тыңдайды
Оқушылар тақырыптың оқу мақсатына сәйкес берілген тапсырманы орындайды
Оқушылар жеке жұмыс жасайды Компьютер арқылы берілген тапсырмаға код жазады
Оқушылар жауап беру арқылы тақырыпты қорытындылайды
|
Дескриптор: - ұсынылған кодты енгізеді
Дескриптор:
Дескриптор:
|
https://gamma.app/docs/IDE--fjrb4eiegtfwn1z?mode=doc
Информатика оқулығы, 80-бет
Python программалау ортасы
Оқулықпен жұмыс
Python программалау ортасы
https://www.baamboozle.com/smallclassicjr/1450165
|
|
10 минут |
VI. Үй тапсырмасы. Информатика оқулығы 5-сынып, 85-бет.
|
Үй тапсырмасын белгілеп алады
Оқушылар мәселенің жағымды, жағымсыз жақтарына сараптама береді, мүмкіндіктері бағаланып, қиындықтары туралы нақты дәлелдер келтіріледі |
Оқушылар бүгінгі сабақты қаншалықты түсінгенін айтады
|
Оқулықпен жұмыс
|
шағым қалдыра аласыз












